Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepa do bel, jak zrobić?

213 odpowiedzi na ten temat

#161 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 23:11

Przyczepa do bel, jak zrobić? Bela 150x120 waży 250kg? Coś dużo, skoro 120x120 zbijana prasą walcową na max waży około 130kg. Z hamulcami taka przyczepa podczas zjazdu z góry nie pcha i nie skosuje ciągnika, a ciągnik powyżej 70km nie poczuje jej wcale. Na asfalcie wystarczą hamulce ciągnika. A jak to wygląda od strony przepisów to dowiesz się z "Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia" Zobacz dział IV rozdział 4 §48 http://www.krbrd.gov...r_techn_poj.htm

Edytowany przez FarmerX2, 12 sierpień 2013 - 23:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepa do bel, jak zrobić? Dzisiaj, 00:15
  •  

#162 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 13 sierpień 2013 - 21:07

Przyczepa do bel, jak zrobić? U mnie po famarolu 1,8 vd bez wysiłku bela 120x120 warzy 180kg, ba nawet sipma zrobi baloty słomy po 200 kilo sztuka wiec bela 120x150 ze zmiennokomorowej dobrej prasy spokojnie bedzie miała 250+

#163 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 21:03

Bela 150x120 waży 250kg? Coś dużo, skoro 120x120 zbijana prasą walcową na max waży około 130kg. Z hamulcami taka przyczepa podczas zjazdu z góry nie pcha i nie skosuje ciągnika, a ciągnik powyżej 70km nie poczuje jej wcale. Na asfalcie wystarczą hamulce ciągnika. A jak to wygląda od strony przepisów to dowiesz się z "Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia" Zobacz dział IV rozdział 4 §48 http://www.krbrd.gov...r_techn_poj.htm

Prasy walcowe zbyt mocno słomy nie zbijają. Po dobrej prasie bela 120x120 może ważyć 150kg a po pasowej 150x120 może ważyć nawet 300kg.

#164 Share adrianbudzynski

adrianbudzynski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 październik 2013 - 18:48

Przyczepa do bel, jak zrobić? Witam zastanawiam się aby zrobić przyczepę 2 osiową, najlepiej na kołach 15, bo jest niska. Służyła by do zwożenia bel, rama metalowa a reszta moze byc drewniana. Na tą przyczepę miało by wchodzic 10 bel tak jak na zwykłą d47. Sąsiad ma taki wóz co wozi po 15 bel ale musi ładować od tyło albo od przodu bo belki moze tylko tak położyc, że na spód 10 a na góre 5 a ja chcialbym tak jak się na przyczepę zwykłą kładzie wg mnie lepiej rozładować. Duży koszt był by tego od podstaw? Dodam że mam tylko opony 15 samochodowe szerokie. A i jeszcze jedno, jakie ośki? Takie dało by rade jakoś poszerzyć? http://tablica.pl/of...html#5657d2e5fa Bo są za wąskie, nie chce zeby mi się przyczepa gdzies wywróciła. Może ktoś cos takiego ma to niech pokaże jakieś zdjecia. Wyrobił bym się w 1000zł? Nie chciał bym na więcej bel żeby t-25 nie miał zaciężko bo i tak myślę że z 10 belkami siana na lekko pomokłej łące bd miał co robić.
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 30 październik 2013 - 13:17.

#165 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 28 październik 2013 - 20:04

Przyczepa do bel, jak zrobić? 10 bel do t-25 no fajnie, według mnie 6 to by było optimum bo więcej to ciężko będzie. Osobiście bym proponował jakiś most np. od uaza (coś co było na 15 felgach) albo coś takiego bo na pewno wytrzymalszy od takiego od wozu. No i założyć bliźniaki i oś tak bardziej z tyłu dać i będzie git.

#166 Share adrianbudzynski

adrianbudzynski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 październik 2013 - 20:39

Przyczepa do bel, jak zrobić? Woziłem 10 siana pożyczona przyczepą to spokojnie dawał rade. Chciałbym sie tylko zmieścić w 1000zł

Edytowany przez adrianbudzynski, 28 październik 2013 - 20:41.

#167 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 28 październik 2013 - 21:50

Przyczepa do bel, jak zrobić? 10 bel słomy może i przewiezie, ale wg mnie to za cienka oś i piasta.

#168 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 28 październik 2013 - 22:07

Przyczepa do bel, jak zrobić? Na tych osiach bez problemu coś zmontujesz poszerzenie to też nie problem, tyle że będziesz to mieć bez resorów i hamulcy. I jak już ta osi od ,,wozu" to radze brać juz z felgami bo ciężko później coś dopasować.

#169 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 28 październik 2013 - 22:28

10 bel do t-25 no fajnie, według mnie 6 to by było optimum bo więcej to ciężko będzie. Osobiście bym proponował jakiś most np. od uaza (coś co było na 15 felgach) albo coś takiego bo na pewno wytrzymalszy od takiego od wozu. No i założyć bliźniaki i oś tak bardziej z tyłu dać i będzie git.

Most od uaza połączony wałkiem z womem i żaden teren nie straszny :P

#170 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 29 październik 2013 - 12:48

Przyczepa do bel, jak zrobić? a kup stara polska przyczepe zbierajaca, zwalasz wszystko, lekko poszerzasz i masz lawete na porzadnej osi i kolach 15.3, tylko ze te twoje 1000zl to bedzie "troche" malo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share adrianbudzynski

adrianbudzynski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 październik 2013 - 13:49

Przyczepa do bel, jak zrobić? Ale chciałbym 2 osiową żeby łatwo na polu odczepić i podczepić.

#172 Share bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 29 październik 2013 - 14:01

Przyczepa do bel, jak zrobić? Ja mam lawetę zrobioną ze starej zbierającej. Bardzo fajne rozwiązanie, mieszczę na nią 8 bel 150x120 a więc zwykłych 120x120 weszłoby 10. Polecam ze względu na proste przerobienie i wytrzymałość konstrukcji.

#173 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 30 październik 2013 - 12:30

Przyczepa do bel, jak zrobić? w sklepie kupujesz taka w miare solidna stope o udzwigu ok 2 tony, kawalek deski debowej minimum 7cm i odczepiasz gdzie chcesz, ja tak mam zrobione. Z tym ze zamiast jednej mam przerobione na 2 osie kolo siebie (tzw tandem) obie resorowane i laduje 10 bel 120x120 sianokiszonki, lub 14 siana/slomy, choc na krotkie odcinki k/domu, bez wyjezdzania na droge zdarzylo sie juz ladowac 14 sianokiszonki, ale ja ciagam ja przy sianokiszonce mtz-tem jednak troche wagi jest. Siano/slome zwoze c-330 i daje rade bez problemu.
Zrobilem tak z racji ciasnego podworka i koniecznosci czestego cofania, jest po prostu szybciej i prosciej cofnac z taka przyczepa niz z 2-osiowa.

#174 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:quady, motoryzacja, budownictwo, rolnictwo

Napisany 01 lipiec 2014 - 07:44

Przyczepa do bel, jak zrobić? Panowie mam oś od Fiata Ducato i planuję z niej zrobić przyczepkę do bel. Belki będą 120x120 i ma na niej zmieścić się 6 sztuk. Jeżeli tą ośkę dam dość mocno do tyłu czy to będzie dobre rozwiązanie? Bo jest jeszcze opcja żeby jeszcze jedną ośke dokupić i zrobić tandem tylko czy jak będą sztywno do ramy przytwierdzone to nie będzie problem?

#175 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 21:12

Przyczepa do bel, jak zrobić? 6 bel to jest mało, także oś możesz dać normalnie tak jak jest w rozrzutniku.

#176 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 12:21

Przyczepa do bel, jak zrobić? Zastanawiam się nad zakupem przyczepy do beli chodzi mi o to że max dł na 5 bel (max 20 bel) czyli ok 6,3 m szerokość standard niskie koła najlepiej bliźniaki i oczywiście hamulce. szukam na allegro.pl, olx.pl etc. i nie mogę nic znaleźć rozmawiałem ze znajomym i wycenił mi taką robotę od 10 tys. normalnie szok nie ma nic tańszego macie jakieś propozycję kogoś kto coś takiego robi ? Będzie ciągać ją proxima 90 plus może i mała ta przyczepka ale jednak ma kilka pól z których strach zjechać z większą ostatnio moim autosankiem 4t z otwartą burtą zwoziłem 7 bel lucerny i proxe pchało jak po lodzie z górki po drodze (niestety droga polna z kamieniem).

#177 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 12:21

Przyczepa do bel, jak zrobić? Zastanawiam się nad zakupem przyczepy do beli chodzi mi o to że max dł na 5 bel (max 20 bel) czyli ok 6,3 m szerokość standard niskie koła najlepiej bliźniaki i oczywiście hamulce. szukam na allegro.pl, olx.pl etc. i nie mogę nic znaleźć rozmawiałem ze znajomym i wycenił mi taką robotę od 10 tys. normalnie szok nie ma nic tańszego macie jakieś propozycję kogoś kto coś takiego robi ? Będzie ciągać ją proxima 90 plus może i mała ta przyczepka ale jednak ma kilka pól z których strach zjechać z większą ostatnio moim autosankiem 4t z otwartą burtą zwoziłem 7 bel lucerny i proxe pchało jak po lodzie z górki po drodze (niestety droga polna z kamieniem).
@janusz20 fakt popsuły się i brak czasu naprawić jednak nie o to mi chodzi a o fakt że autosanki szkoda 7 belek waga gdzieś ok 6 t było bo to lucerka na kiszonkę i można byłoby ją odciążyć

Edytowany przez aster453, 04 lipiec 2014 - 13:57.

#178 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 21:11

Przyczepa do bel, jak zrobić? A to hamowania na wyposażeniu nie masz?
Ja za 10 tys (+ 1 tyś na zrobienie ścian oporowych) kupiłem sobie 3 osiowego kassbohrera o długości podłogi 8,2 m lekko został wysunięty tył o 0,3 m i pakuje na nia w dwóch warstwach 30 sztuk zarejestrowana jako rolnicza.

#179 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 20:43

mam w planach zrobienie przyczepy do bel. Che do  tego wykorzystać przyczepę D35, na początek wydłużył bym i wzmocnił ramę, dołożył na tył jeszcze jedną oś i dołożył bym bliźniaki. uważam że powstała by z tego nie za ciężka przyczepa, jedyne co mnie zastanawia to czy obrotnica w przyczepie D35 wytrzyma. czy lepiej dołożyć trochę grosza i zbudować  na bazie d50

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 21:59

To zależy, ja osobiście wybrałbym d50, d35 jest wąska i np. u mnie gdy załaduje bale strasznie nią buja na boki, d50 będzie stabilniejsza  i rama wraz z obrotnica mocniejsza