goolman19

Przyczepa do bel, jak zrobić?

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

ja mam t-072 i jak jej nie sprzedam to przerabiam ją na przyczepkę do balotów... góra zdejmowana na bolce.... tylko podbierak się odkręci i można wyruszać po baloty... nie jest na tandemie ale ma w miarę szerokie opony....

 

http://www.agrofoto.pl/forum/T-072-image49424.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

@pioter a jak wygląda sprawa dróg??? 3m szerokości to jednak sporo i chyba nie wolno takim sprzętem jeździć. Miałeś jakies przyjemności z policją???

Ja się ostatnio zastanawiałem nad naczepą tirowską tylko że długość tego zestawu 13.6m + kołowrót z dyszlem 1,5(2?)m trochę długo... Fajnie tylko jak przyjdzie tym manewrować lub jeżdzić po drogach... trochę dramat... podwórko mam spore i zts 12145 z turem i samozbierającą t050 (tandem) ok 11m długa jeszcze sie wykręcam.... ale z takim zestawem i jeszcze na kołowrocie... Kłopociki mogą być...

 

 

jeszcze jedno małe pytanie. Jak wygląda u Was sprawa z rejestracja takich przyczep. Myśle nad zarejestrowaniem T050/1 bo zdażają mi sie z nią długie trasy (ok 115km w jedną stronę) tylko nie za bardzo wiem jak to z procedurami wygląda i czy w ogóle sie da????


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Raczej da się :) Nie wiem jak tam z procedurami ale możesz opłacić to i po sprawie :)

 

Ps. 115 km - tak daleko jeździsz po słomę ??:> pzodro !!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Takiej naczepy nie wytrzyma żadna łąka a przy nawrocie co zostanie z darni. Nie lepiej kupić trzyosiową przyczepę 9m długości, w miarę zwrotna i co ważne - są niedrogie. Chcecie dużo ładować, a policzcie wagę balota sianokiszonki x 22 sztuki, albo i więcej ich wejdzie na taką przyczepę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

T050/2 z 92r 1osiowa garażowana [lakier oryginalny] jeśli komuś potrzeba mam na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

tu jest fajna

http://www.allegro.pl/item336387300_przycz...26_balotow.html

 

ale koła nie wytrzymają obciążenia, pasuje w niej (t050/1) wzmocnić dyszel tzn ja mam dołożone 2 ceowniki 120 bo lubią się w nich wyginać dyszle do góry...

 

moja wytrzymuje 10 bali kiszonki 150x120... wrzuce zdjęcia jak będę miał następny kursik:) w jedną stone jadę z sianem a na powrocie słoma... tylko opon w ciągniku szkoda.

 

a i jeszcze ta. Chyba najlepsza do przeróbek:)

http://www.allegro.pl/item334816244_przycz...a_do_siana.html


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

od 2,55m do 3m mozna się poruszać ale trzeba miec koguta :) swiatła mam, MF moze ciągnąć 8t bez hamulców więc też jest dobrze.nie miałem jeszce kontroli więc nie wiem...

 

ogólnie polecam szeroka przyczepę, bardzo dobra stabilność bel podczas jazdy.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

A nie lepiej zaczepić 2 mniejsze przyczepy, teraz ciągam taki zestaw http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-Forterr...image24883.html i wchodzi 23 bele, przyczepa ma 2,4 m szerokości i chyba 7,5 m długości, z przodu musze wywalić rury i dać małą kunice a z tyłu te rury w połowie wygiąć i wejdzie 20 bel. Z łąk woże tak jak widać bez spinania i jeszcze nic nie spadło a mam ok 7 km do domu, bo '' świerze belki'' trzymają się dobrze, gorzej jest teraz jak woże bo te co do teraz leżały na miejscu składownia oddalonym jak przewoże to już się tak nie trzymają. W planach mam szczepiać tą przyczepe i HL8011 czyli 14+18 (20 po przeróbce) bel i HW8011 i przyczepę którą zrobię z ramy od baraku o długości 8 m zakupioną za 2 tys czyli drugi zestaw będzie miał 14+ 22 bele. Problemy mogą być tylko z HL bo ona ma wąskie laczki, co do rejestracji mogą być kłopoty, chcieliśmy przez PZMOT wycenić ale nie da rady także zarejestrujemy je na byle jaki papier i ubezpieczy się je


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My na początku tamtego roku zrobilismy przyczepę do bali 120x120 wejdzie 15 http://www.agrofoto.pl/forum/C-330-przycze...image29233.html kostek wejdzie z 450

 

Jeszcze trzeba z przodu i z tyłu rurki dorobić i po bokach z 3cm


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

Właśnie zaczynam się bawić z robieniem przyczep na bale:) jedna na tandemie na kołach 11.5 r 15 7,5m długa a druga 10,3m (ok bo na razie ramy szykuje i jeszcze nie wiem jak wyjdzie:)) na tandemie koła 1200 r18:) wysoka ale za to po terenie powinna lepiej śmigać i ładowność też sporo większa...

 

jak będę na bardziej zaawansowanym etapie (narazie planowanie zakup materiałów itd) to wrzucę fotki


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

ja posmigaklem troszke po złomach to przerobilem swoja stara furkę na ciuki na platforme :D osie zostały stare dorwalem na złomie ramę robura troszeczkę przedłużylismy zamontowalismy resory i całkiem ciekawy mechanizm skrętny"prawie jak obrotnica" zaczep od naczepy tira ze złomu nałożylismy na oś dobrze przesmarowalismy i powiem wam ze jestem pozytywnie zaskoczony z efektow.Platforma moze nie jest zbyt duza bo wchodzi na nią 18 bel 120x120 ale koszt jej wykonania byl bardzo niski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

Siema, ja mam samozbierającą i będe przerabiał niedługo na lawete do bel. Najlepiej kup zbierającą i wywal wszystkie deski, itp. i zostaw samą ramę i jeszcze do tego samozaładowczą i jedziesz raz na pole i wszystkie bele na przyczepie, pozdro

Edytowano przez mirasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
siema ja mam samozbierająco i bede robił niedługo na lawete do bel . najlepiej kup zbierająco i wywal wszystkie deski itp i zostaw samo rame i jeszcze do tego samozaladowcza i jedziesz raz na pole i wszystkie bele na przyczepie pozdro

Proponuję kupić słownik ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

mój znajomy jak i taty jakoś przerobił rozrzutnik ruski na przyczepę do balotów, jak będę mógł to się szczegółowo zapytam jak to zrobił :P


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu75    0
mam przyczepe 2,2x7,5 ściętą starą przyczepe do wożenia bydła plus to lekka konstrukcja minus za wąska kłade na jedną warstwę 2x6 plus 2x5 ale wole jedną warstwe do góry bo 2 trzeba spinać, więc jak bym teraz od podstaw robił napewno platforma 2,4 m szeroka długości tak do 10 m ale na szerokich jakie tylko się da osiach i resorowanych tandem lub skrętna oś przednia, ale koniecznie na resorach mam mniejszą sztywną na 900 kołach i prawie wszystkei bale raz zgubiłem pozatym na 900 zarzynają sie w łąke i raz przewróciłem przyczepe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pacio
      Witam,
      Jestem zainteresowany tą przyczepą. Zauważyłem ze nie ma obrotnicy , dyszel idzie bezpośrednio do osi.
      Czy to jest jakaś wada , jak to się ma w praktyce ?
      Link do ogłoszenia:
      https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-ruska-wywrotka-CID757-IDybBtt.html#29c7c012de;promoted
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Mariusz998
      Witam,
      Czy ktoś posiada przyczepę hakową.
      Zastanawiam się nad zakupem.
      Chciałbym poznać opinię na temat tego typu przyczep.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj