Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepa do bel, jak zrobić?

216 odpowiedzi na ten temat

#181 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 22:21

dokładając bliźniaki do d35 automatycznie się poszerza, a d50 będzie o wiele cięższa  a na niskich łąkach każde kg miej się liczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepa do bel, jak zrobić? Dzisiaj, 08:34
  •  

#182 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2015 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 19 styczeń 2015 - 22:36

A ile tego grosza masz zamiar przeznaczyć? 

I czym będziesz to targać

Jak chcesz założyć bliźniaki do D35? 

Edytowany przez janusz20, 19 styczeń 2015 - 22:43.

#183 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 22:53

Nawet jak założysz jakimś cudem bliźniaki to i tak będzie bujało, resory nie są byt twarde i do tego wąsko rozstawione ....

#184 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2015 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 19 styczeń 2015 - 22:56

Chyba ze kolo będzie to targał kilometr do domu kilka belek w roku to może się bawić ale jak chce naprawdę pracować to ta D35 to będzie lypa.

#185 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 20:24

bel bel wozi się ok 500 rocznie słoma siano i sianokiszonka. już mi D35 wyszła z głowy znalazłem ramę D50 za 2tys zobaczymy co z tego wyjdzie

#186 Share mkowals1

mkowals1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 12:09

Ja osobiście mam zrobioną przyczepę do bel na bazie d35 - 6,6m długa, 2,3 szeroka. Ładuję na nią 18bel siana 130/120 po krone kr130 i z jazdą nie jest tak żle, wcale na boki tak mocno nie buja. Siano wożę czasami na odległości 20km c360 3p i spokojnie daje radę. Przyczepa jest na balonówkach 15,3 10/75.

#187 Share Luk1988

Luk1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Jakieś są:)

Napisany 10 luty 2015 - 09:53

Jako że nie chce zakładać nowego tematu podpinam się tutaj:) Mam Przyczepe do bel zrobioną z samozbierającej, mieści się 10 bel na poziom. Jest na jednej osi, i to troche na dwie oponki jak cięższe belki za ciężko, załatwiłem sobie drugą taką samą oś z kołami  i chce crobić tandem. I tu pytanie,czy tylko ustawić ją i przyspawać na sztywno do ramy jak oryginalną czy lepiej odkroić tą oryginalną też i zrobić wózek i potem połączyć go wahliwie z platformą???? Na sztywno jest dużo mniej pracy i bez większych kosztów,zrobienie wózka to już spora zabawa i koszt ale chcę by było dobrze więc czekam na rady:)

#188 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 10 luty 2015 - 21:35

hehe, ja zrobilem tak jak ty ale obie osie resorowane na resorach z 4-tonowki (ok 100-110 zl sztuka + odboje chyba z 6-tonowki solidne), resory mijaja sie ze soba, jedne szerzej, drugie weziej. troche roboty z tym bylo :)

tez wchodzi 10 na jedna warstwe, z tym ze wiecej sianokiszonki nie laduje bo i tak jak wilgotna to kola dostaja po d... :)

za to jaka fajna niska pod ladowanie kostki (sporadycznie sie jeszcze wozi :)

#189 Share Luk1988

Luk1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Jakieś są:)

Napisany 11 luty 2015 - 21:02

No u mnie kostki to wozić nie będzie, ja w zeszłym roku włożyłem 10 bel mokrych z żyta i miłem po 2atm to się na polurozpłaszczyły,nabiliśmy po 3,5 atm i jest git ale pole było na miejscu a rama aż się bujała. Nie ma co przesadzać:) Ja już w koszta nie chcę się pchać bo aktualnie przerabiam wały posiewne z trzech ciąganych na hydrauliczne i to też koszt a wgl do tych dwóch przedsiebwzięć zakupiłem sobie drugą zbirajkę i z niej mam tą oś i duuużo mocnego metalu:-) BArdziej mi się to opłacało niż kupowanie nowego żelastwa albo na złomie po 2zł płacić. Jak zrobie to fotki wrzucę. A jakby ktoś chciał to mam przekładnie od zbierajki do sprzedania:))))))))

#190 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 21:58

@Luk1988 U Ciebie wchodzi 10 bel czyli jest długa na 5 bel? Też zrobiłem z samozbierającej lawetę do słomy, z tym że u mnie jest na 6 wzdłuż czyli na poziom 12szt. Zastanawiałem się nad tandemem, pięknie wybiera nierównosci, przyczepa idzie stabilnie. Tu masz przykład takiego zawieszenia: 

Ja doszedłem do wniosku że za dużo kombinowania z tym będzie by to zrobić, a na szrocie nie spotkałem takiego wózka, więc dokupiłem drugi sztywny wózek od samozbierającej, ramę wydłużyłem na 7,5m, wózek pierwszy (oryginalny) przesunąłem o metr do tyłu, za nim następny też sztywno, a krańce ramy wsparłem pod spodem o wózki.  

Powiem tak: bez wachliwej osi też się dobrze jeździ, koła 11,5x15.3 przy ciśnieniu 3 bar dobrze amortyzują nierównosci. Chodź przyznam, że przy wyjezdżaniu z pola na drogę przez bruzdę gdy przyczepa jest załadowana (26bel) to MF 255 potrafi grzebnąć, przy tandemie byłoby łatwiej. 

Dokładaj drugą oś i śmigaj, kiedyś woziłem inną jednoosiówką to była tragedia, buja się na dołach i trzeba ostrożnie jechać. Na 2 osiach jedziesz normalnie jak z HL-ką ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share mjcinek88

mjcinek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 09:06

Witam chce na ten sezon zrobić przyczepe do bel jak najtańszym kosztem i znalazłem podwozie na tandemie tylko jest mały problem gdyż zaczep jest bardzo nisko  Czy ktoś pracował z podobną naczepą bądź przerabiał ? Dodam że przyczepa będzie ciągana głownie ładowarką Poniżej link ze zdjeciami tej naczepy .

http://olx.pl/oferta...html#dca1309fe9

#192 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 21:37

Rama jest porządna, ta lawetą można nawet sianokiszonkę wozić. Bierz ją, zaczep utniesz i przespawasz wyżej na wysokość ładowarki. Osie są na poduszkach czy na resorze?

#193 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 17:28

na rame do platformy wystarcza dwa profile 5cm x 10cm 4mm , a na to profil 5 x 5 co metr i na to deski. Dlugosc platformy 6m x 2.4m i 2 osie

czy moze lepiej tak jak w linku zrobic http://olx.pl/oferta...html#08ae9c52cd

AF - to Jest To:)

#194 Share MaxP

MaxP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 09:07

Czesc, mam platforme do wozenia bel, zrobiona z przyczepy samozbierajacej T-050 dwuosiowej, ale zeszlego sezonu pekla mi piasta. Moze ktos kto zna sie na tej przyczepie moze poradzic z jakiej przyczepy pasuja piasty do T-050.

#195 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 09:24

wrzuć zdjęcie, będzie łatwiej powiedzieć

koła 15,3??

#196 Share MaxP

MaxP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 13:00

Znalazłem na agrofoto zdjęcie takiej przyczepki. Mi się zdaje że moja ma koła nie 15.3 ale wyższe i wąższe. Takie jak te większe na zdjęciu. Wieczorem zrobię zjęcia swojej przyczepy.

Link do zjecia: https://www.dropbox....265002.jpg?dl=0

Edytowany przez MaxP, 06 kwiecień 2016 - 13:02.

#197 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 13:37

link ci nie działa, to raz

a dwa na innych zdjęciach T-050 mają koła 15,3, wiec jeśli u siebie masz takie właśnie to sądzę że taka sama piasta będzie przy cyklopie, rozrzutniku, RCW i przy czym tam jeszcze można takie koła spotkać, wtedy była duża unifikacja części

#198 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 20:57

Cyklop miał piasty nieco inne bo nie było tam hamulców

#199 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1574 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 15:05

Mam solidną przyczepę kładę 22 wałki jednak koła zwykłe 20 od przyczepy wcinają się w łąkę dołożyłbym blizniaki tylko jak ,są do kupienia może łączniki aby dwie felgi pasowały czy może sami coś wykombinowali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share MaxP

MaxP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 20:14

link ci nie działa, to raz

a dwa na innych zdjęciach T-050 mają koła 15,3, wiec jeśli u siebie masz takie właśnie to sądzę że taka sama piasta będzie przy cyklopie, rozrzutniku, RCW i przy czym tam jeszcze można takie koła spotkać, wtedy była duża unifikacja części

Dzisiaj nareszcie zrobiłem zdjęcia. Oryginalnie koła mam 8,25-20. Miejsca pod lożyska w piaście: mniejsze (pęknięte) ~90, większe 100. Może ktoś wie czy można gdzieś jeszcze kupić taką piastę a jeszcze lepiej razem z kołem?

Załączone miniaturki

• IMG_20160427_203220.jpg
  • IMG_20160427_203228.jpg
  • IMG_20160427_203404.jpg
  • IMG_20160427_203907.jpg
  • IMG_20160427_204000.jpg