Skocz do zawartości

Zdjęcie

Celtis 426

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Fiu2

Fiu2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 07:19

Celtis 426

Witam na oku mam celtisa 426 z ładowaczem czołowym rok 2007 i lekko ponad 6 tyś mth. Byłem oglądać i mnie zastanawia jedna rzecz mianowicie sprzęgło. Chodzi dość ciężko i podczas wciskania słychać takie jakby buczenie przez chwilę. Biegi wchodzą dobrze bez zgrzytów, rewers (mechaniczny) bez szarpnięć półbieg tak samo. Podczas jazdy wszystko wydaje się ok. Co to może być łożysko oporowe czy tarcze do wymiany? niedawno oglądałem celtisa ale renault i tam sprzęgło lekko się wciskało, nie było słychać żadnych dźwięków może ktoś mi podpowie coś.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Celtis 426 Dzisiaj, 06:51
  •  

#2 Share bandit1945

bandit1945

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 06:38

Celtis 426 Buczy jak lekko wcisniesz czy już mocniej?

Sprzęt lek się nie martw... regeneracja starego to koszt 800zl komplet....
Zakładam takie do 140 konnych ciągników i chodzi elegancko..
W swoim mam takie wstawione i już 4lata jeżdżę bez problemow

#3 Share Fiu2

Fiu2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 09:29

Celtis 426

Buczy od samego początku i nawet jakby lekko drganie było wyczuwalne do tego ciężko się wciska. Dodam jeszcze że łapie przy końcu ale chyba zrezygnuje z niego 77k i ładować w niego jeszcze... trochę lipnie ;/

#4 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 01 maj 2016 - 21:36

Celtis 426

Naprawa suchego sprzęgła to nie taki duży koszt, jeśli poza tym wszystko ok to bym negocjował żeby zszedł z ceny na to sprzęgło i tyle.

Ale jeśli ma więcej rzeczy niepokojących no to cena już nie jest taka atrakcyjna, zwłaszcza że 426 ze zwykłą skrzynią chodzi taniej.

Jeśli wyczuwalne jest drganie to myślę że albo tarcza jest bez tłumików, albo jest już krzywa i będzie drżało. Za długo pewnie na nim nie pochodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 01 maj 2016 - 21:38

Celtis 426 Gwarantuje, ze w celtisie sprzegla nie zrobi zwykly mechanior tak zeby sie nie lalo ;)

#6 Share bandit1945

bandit1945

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 maj 2016 - 07:23

Celtis 426 Aa co w tym celtisie jest takiego że ma się lać??? Uszczelniacze corteco i wszystko cyna jak zegarek...

Rizbieralem skrzynię w valtrach renault i w John derek w kilku ciagnikach i pod spodem a nie kropelki

Chyba że mowisz że zwykły mechanior to taki co klapie trzydziestki

#7 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 06 maj 2016 - 16:28

Celtis 426

Dokładnie mowie o takim mechaniorze, a takich u nas jest 90% i żadne corteco nie pomoże i w sumie bez odpowiedniego narzędzia to wcale nie takie proste ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 07 maj 2016 - 11:31

Celtis 426 O co dokładnie chodzi z tym sprzęgłem.? Jak ma suche sprzęgło to jest jakaś inna filozofia niż np. w zetorze forterra. Takie sam wymieniałem i chodzi, a mechanikiem jestem od święta jak coś się popsuje.
Przy okazji dużo jest roboty z wymianą uszczelki pod miską olejową, bo tam jakoś przedni most opiera się na tej misce

Edytowany przez tompil, 07 maj 2016 - 11:33.