Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 254S hydraulika

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Okolololo

Okolololo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 17:45

MF 254S hydraulika Witam. W moim Mf 254s mam dwa wyjścia hydrauliczne lecz nie wiem jak nimi sterować. Po prawej stronie koło siedzenia mam dźwignię (w jedna stronę działa podnośnik a w druga nie). Nie mam po lewej takiej wajchy jak w Mf 255 gdzie mogłem kiprować. Moje pytanie brzmi jak używać hydrauliki aby korzystać z przyczepy z kiprem albo cięgiem hydraulicznym?

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 254S hydraulika Dzisiaj, 13:59
  •  

#2 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 21:01

MF 254S hydraulika

Masz taki rozdzielacz?

https://www.granit-p...rguson/85219011

#3 Share Okolololo

Okolololo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 10:42

MF 254S hydraulika inny troche jest... Dodaje fotki jedynej wajchy jaka jest w tym ciągniku.

Edytowany przez Okolololo, 25 maj 2016 - 14:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 13:22

MF 254S hydraulika

Na wstępie napiszę że nie wiem jak jest w tym ciągniku, jest to model wykonany przez Landini więc może być sporo różnic w porównaniu z pozostałymi ciągnikami MF z tej serii.

Ale spróbujemy pomóc a może ktoś taki ma i potwierdzi.

Jeśli masz 2 dźwignie do sterowania podnośnikiem jak w MF 255 to spróbuj tą od błotnika przesunąć max do tyłu, natomiast tą od siedzenia daj max do przodu i cofnij o ok 5-10 cm ( w MF serii 100 tak regulowało się wydatek pompy na hydraulikę zew. - przesuwając dźwignię max do przodu był minimalny wydatek a cofając do tyłu wzrastał aż do położenia stałego wydatku ( tyle ile pompa daje ). 

Zrób zdjęcia tego sterowania i dodatkowo jeszcze wyjść hydraulicznych. Są dwa czyli jedna para, stąd też pojedynczy rozdzielacz. Musi być jeszcze pokrętło do przestawiania działania tych wyjść ( siłowniki jednostronnego i dwustronnego działania, w MF 255 jest ono za rozdzielaczem na przewodach co idą do wyjść, w innych MF mogą być przy samym rozdzielaczu, tu po zdjęciach ciężko coś zobaczyć )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Okolololo

Okolololo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 14:46

MF 254S hydraulika Dziękuje za odzew. Zacznę po kolei:
Byłem dziś ciągnikiem u kumpla który ma tura i podlaczylismy jego rozdzielacz od tegoż tura do moich tylnich wyjsć i tur działał dobrze. Jak ta wajcha jest w pozycji pionowej to działał podnośnik a jak ja przesunąłem do tylu to działał tur
[attachment=24233:image.jpeg]
To jest ta sama wajcha co w poprzednim poście zdjęcia dodawałem.

Co do dźwigni podnośnika to tak: ta od błotnika jakby nie była to tur działał. A ta od siedzenia podczas podłączenia tura była u samej góry (nie sprawdzałem inaczej niestety)
[attachment=24234:image.jpeg]

Wyjścia hydrauliczne wyglądają tak
[attachment=24235:image.jpeg]

Wejścia hydrauliczne idą z pod tego rozdzielacza(czy jak to sie nazywa)
[attachment=24233:image.jpeg]
i wyglada od spodu to tak:
[attachment=24236:image.jpeg]

Wszystko niby fajnie ale ja dalej nie wiem jak korzystać z hydrauliki "dwustronnie".

Pozdrawiam i dziękuje jeszcze raz za pomoc.

Edytowany przez Okolololo, 25 maj 2016 - 14:16.