Skocz do zawartości

Zdjęcie

KIA Ceres 4wd

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share E_M_KESEK

E_M_KESEK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 17:58

KIA Ceres 4wd

Witam wszystkich.

Z racji tego że pracuję w lesie a nie zawsze jest potrzeba gnania traktora do lasu a na moim wyposażeniu znajduje się dostawczak KIA Ceres 2.4d zwracam się do was z prośbą. Mianowicie potrzebuję dorobić do tego samochodziku przedni napęd i reduktor tak żeby maksymalnie wykorzystać go w trudnym terenie leśnym. Wiem że wychodziły egzemplarze oryginalnie wyposażone w napęd 4x4 ale znaleźć teraz taką graniczy z cudem.

Może ktoś wie o takim samochodzie na części bądź samym kompletnym napędzie. Chętnie kupię taki zestaw.

A może macie jakieś inne propozycje. Z miłą chęcią o tym porozmawiam.

Kia Ceres

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KIA Ceres 4wd Dzisiaj, 22:38
  •  

#2 Share E_M_KESEK

E_M_KESEK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 luty 2017 - 22:02

KIA Ceres 4wd

reanimuje

#3 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2053 postów

Napisany 23 luty 2017 - 03:13

KIA Ceres 4wd

Reanimujesz Ceresa czy temat :D

Widziałem kilka takich w wersji 4x4 w ogłoszeniach ale faktycznie jest to rzadkość. Zresztą teraz to już nawet 4x2 a przynajmniej zadbana to też rzadkość. Była blisko mnie taka ze dwa tygodnie temu w stanie idealnym za 2 tyś...ale dwa dni za późno zobaczyłem ogłoszenie i poszła. Znajomy ma coś takiego już kilkanaście lat i mimo,że wygląda tragicznie to nigdy jeszcze go nie zawiodła a wozi płyty kamienne na cmentarze więc zawsze przeładowana na maxa.

#4 Share E_M_KESEK

E_M_KESEK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 luty 2017 - 07:24

KIA Ceres 4wd

Brat ma k2900 z 2008 a nie wymieniłbym się za nic. Niby 110 tyś a głowice już wymieniał, przy okazji dowiedział  się że ma uszczerbanego dołem tłoka a te bliżniaczki z tyłu gdy poczują przydomowy trawnik szaleją nie wspominając o jakimkolwiek wyjezdzie do lasu spalanie 12. Ceres pierdzi furcy ale brnie do przodu i wytrzymuje spokojnie obciążenia nawet do 3t. Mam przy niej kiper, chciałbym dorobić wciągarkę i napęd z reduktorem. Mnie też nigdy nie zawiodła, nigdy nie sciągałem jej z drogi na linie.

Kia Ceres

Kia ceres

Edytowany przez E_M_KESEK, 23 luty 2017 - 07:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4195 postów

Napisany 23 luty 2017 - 11:27

KIA Ceres 4wd

Przeróbka w zasadzie nie opłacalna. Nawet jak trafisz części do wersji z przednim napędem. To może być jak w sprinterze, Samo dołożenie reduktora i przedniego napędu nic nie da. Bo tylny most jest np wolniejszy. Jak ma to miejsce w MB. A cały układ napędowy nie będzie kosztował kilkaset zł. Najlepiej po prostu znaleźć innego dostawczaka 4x4.

#6 Share E_M_KESEK

E_M_KESEK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 luty 2017 - 21:27

KIA Ceres 4wd

A czy inny dostawczak będzie aż tak uniwersalny , niezawodny i prosty jak ta kia???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2053 postów

Napisany 23 luty 2017 - 23:51

KIA Ceres 4wd

Niestety już się nie produkuje przynajmniej na rynek europejski tego typu wołów roboczych. Po za Iveco nikt już w Europie nie produkuje dostawczaków na ramie. Zostały jeszcze japońskie Nissany , Toyoty i Mitsubishi oraz koreańskie Kia i Hyundai ale tak małego a zarazem mocnego jak ta stara Kia już nie ma. Można zaryzykować i kupić Gazelę 4x4 lub Uaza w wersji skrzyniowej ale kto ma czas i nerwy ciągle w nich grzebać.

Pozostaje Ci przeglądać ogłoszenia i może coś upolujesz. Ciekawe czy one były dostępne na rynku angielskim bo jeśli tak to może można coś stamtąd kupić i z dwóch zrobić jeden a jeszcze by Ci kupa części została.