Skocz do zawartości

Zdjęcie

siewnik zbożowy do częstego wykorzystania

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Poochacz

Poochacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 17:44

jak w temacie, siewnik aby jak najwięcej dało nim się posiać, m.in. zboża, rzepak, łubin, groch, bobik, jeszcze trawy w tym dobrze jakby mógł zrobić podsiew. Szerokość na pewno 3m, reszty jeszcze nie wiem, najlepiej to coś nadbudowanego, jakby było można agregat zmienić lub odjąć w ogóle -to nie jest obowiązkowe, niektórzy coś takiego stosują, agregat to bierny ewentualnie wymiana na wirnik, napęd mechaniczny, pneumatyczny może się nie spradzić, redlice talerzowe czy dwutalerzowe?- czasami uprawa uproszczona, im redlic wiecej tym lepiej, oczywiście 2 rzędy, zgarniacze, rolki z regulacja docisku dobra rzecz, kółko podporowe redlic potrzebne jesli siew na glebach kl.3-6? ciagnik 110km i cena tez im nizsza tym lepiej, rocznie zrobi ok 60ha.

zastanawiam sie miedzy tymi lecz nie miałem z nimi styczności w polu:

- cos prostego lecz nie wiem czy sie sprawdzą vitasem 302, kongskilde profiline, amazone d9

- droższe ale może lepsze vitasem 302 a/add, kongskilde masterline 300, amazone ad3000, lemken saphir, kuhn integra 3003, kverneland accord mc-drill, horsch expres td

Myślałem że siewnik znaleźć to prosto ale jak tak każdego producenta zobaczyłem to... dużo tego jakoś i tak patrzac to kazdy cos ma, które są godne polecenia a które lepiej odpuścic albo których nie dopisałem a są warte zainteresowania, jeśli cos niesprecyzowalem to piszcie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siewnik zbożowy do częstego wykorzystania Dzisiaj, 04:44
  •  

#2 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 18:44

siewnik zbożowy do częstego wykorzystania horsch to za 60 tysi nawet używki nie kupisz
kurde czemu nie ma edycji z tel.bo nie doczytałem .horsch posieje wszystko i to dokładnie ale obawiam się ze do expressa za mało pary ma ciągnik .

#3 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 23 kwiecień 2016 - 20:36

siewnik zbożowy do częstego wykorzystania Ja mogę Ci polecić amazone d9 bo za tą kase nic lepszego nie kupisz, siewnik bezawaryjny ma bardzo precyzyjny wysiew, bardzo lekki, no i zrobiony dobrych materiałów

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Poochacz

Poochacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 11:59

Horsz jakiś ciężki jest, lepiej może coś lżejszego.

Jak sam siewnik to albo vitasem 302 albo amazone d9 3000, porównywalne są i oba dobre, amazone można doposażyć w redlice rotec z 3 możliwościami rozstawu rzędów-przydatne to jest? vitasem szybka zmiana wysiewu normalnego na wysiew nasion małych lub wysiew górny, w amazone nic o tym nie znalazłem.

#5 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 14:19

Tak dla ścisłości, nie widzę żeby kolega Poochacz napisał gdzie kolwiek że siewnik ma być do 60 tyś. Napisał tylko, że obrobi rocznie 60ha. :blink:

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Poochacz

Poochacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 16:06

O cenie nic nie pisałem!!! Na razie rozglądam się za co się płaci w poszczególnych siewnikach ;)

Napisze reszte co mnie interesuje aby nie było jakiś niewiadomych, w prospektach wszystko ładnie ale w polu już inaczej.

-kontrolę głębokości siewu, kto ma dobre rozwiązanie, amazone ma coś przymocowane do talerzy i to chyba słabo wypada??

-prędkość siewu jak wpływa u nich na dokładność, system dozowania

-automatyka ścieżek technologicznych

-w nabudowanym na lekkie i średnie to wał gumowy o średnicy powyżej 500mm najlepiej powinien wypaść, wiem że amazone w ad ma w opcji, reszty nie mogę znaleźć, chyba że w pneumatycznych jest to popularniejsze

Dodaj odpowiedź