Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 3060 problem z zmiana grupy a/b

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wuwo1

Wuwo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 07:35

Witam w moim mf 3060 niedawno pojawił się problem z zmiana grupy a/b gdy jest wbita jedna grupa chodzi cale a gdy przerzuca na b w silniku rzezi tak jakby było włączone sprzęgło ? a gdy zaskoczy grupa b to samo się dzieje z grupa a rzezi po paru próbach przełącza .Proszę o pomoc co to może być  .czy jest konieczne rozprawianie ciągnika .lub czy ewentualnie i jak można zablokować zęby było tylko na grupie b .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 3060 problem z zmiana grupy a/b Dzisiaj, 06:08
  •  

#2 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 07:54

Obstawiam rozlecane kamienie na przesuwce A/B. Trzeba by zdjąć dekiel i zobaczyć czy ta przesuwka nie ma nadmiernego luzu spowodowanego brakiem kamieni

http://www.bima.pl/p...-SERIA-3000/587

Zablokować?? hmm jak już wrzuci jakimś cudem którąś grupe to po co ja zmieniać?

Jeszcze jest opcja uszczelnień na silowniku w pokrywie od AB ale to by było za proste ;)

Edytowany przez lukbold, 23 kwiecień 2016 - 07:58.

#3 Share Wuwo1

Wuwo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 10:14

do wymiany kamieni jest potrzeba  rozpolawienia ?ta uszczelka to ta przy tym przełączniku jest lekko zapocona. 

Załączone miniaturki

• WP_20160423_09_44_31_Pro.jpg

#4 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 13:36

to nie jest takie proste jak Ci się wydaje... ten siłownik od przerzucania A/B pracuje w przedniej czesci pokrywy za tymi śrubami na ze zdjęcia. Wałek który masz zapocony naciska na zawór który wywołuje ruch siłownika...

Trzeba zdjąć pokrywe i wtedy można coś weryfikować. Po luzie na widełkach można stwierdzić w jakim stanie są wspomniane kamienie ale zeby je wymienić to już trzeba rozjechać traktor

https://goo.gl/photo...XWM3j9A9WjjpKU9 na jednym zdjęciu pokrywa z wspomnianym siłownikiem (widać tylko końcówke tłoczyska) a na drugim zdjęciu widełki A/B do których musisz się dobrać...

Miłej zabawy ;)

Edytowany przez lukbold, 23 kwiecień 2016 - 13:45.

#5 Share Wuwo1

Wuwo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 15:46

na końcówce tłoczyska tez mam ślad oleju .o to poczekam z tym do wymiany oleju.i  zrobię to za jednym zamachem .dziękuje za odp gdy to zrobię to odp jednak nie obiecuje kiedy

#6 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 16:06

na końcówce niekniecznie.. przeciek może być w środku bo to siłownik dwustronnego działania.... tak czy siak ja bym sie nie ludził że bez otwierania skrzyni coś naprawisz

#7 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 17:35

Może być jedna z dwóch przyczyn, coś z kamieniami albo rozkręciła się sławna nakrętka. Obstawiam nakrętke. Mała nieszczelność na siłowniku nie jest tu przyczyną. Napraw to jak najprędzej, bo rozkręcona nakrętka luzuje łożyska stożkowe i w krótkim czasie bedzie niezły bigos i spore koszty naprawy.

#8 Share Wuwo1

Wuwo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 19:51

dziś zauważyłem ze ja pierdykną wajcha w lewo i parowo z duża silą to  wchodzi a / b . moze to byc wina tych kulek na dole co trzymia wajchę   ?

Edytowany przez Wuwo1, 23 kwiecień 2016 - 19:51.

#9 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 20:14

wchodzisz pod kabine i patrzysz co sie dzieje.... siłą tego nie przełączysz.. bez obaw. A/B przełącza hydraulika a ty tylko zawór przestawiasz tym przesunięciem w bok i raczej wątpie żeby wybite kulki miały cos do tego

#10 Share Wuwo1

Wuwo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 17:18

mf 3060 problem z zmiana grupy a/b Z ta nakrętką to czeba rozjechać .a gdy bede używał tylko jednej grupy może się cos pogorszyć? Wszystkie biegi wchodzą tylko nie za każdym razem wbija grupę a lub b jest a daje na b rzezi dam z powrotem na a chodzi włączam b jedzie a znów na a rzezi . Moze to być tez wina brudnego oleju ?mam ciągnik od roku i nie zmieniłem mu oleju w skrzyni
Oglądałem kulki maja luz ale zachowuje się normalnie

Edytowany przez Wuwo1, 25 kwiecień 2016 - 21:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 17:47

Jak byś miał popuszczoną nakrętke to ani bym nie wsiadał do tego traktora bo sobie wałki uszkodzisz taką jazdą a wtedy będzie płacz

#12 Share Wuwo1

Wuwo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 20:12

mf 3060 problem z zmiana grupy a/b No ok ale gdzie jest ta slawna nakretka jak to poznać czy to ona czy kamienie ?

#13 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 20:44

Poznać ciężko. Zacznij od zdjęcia pokrywy bocznej może coś zauważysz i można zdjagnozować siłowniczek przesuwający przy użyciu kompresora. Jedno jest pewne samo się nie naprawi i bez dotykania traktora się nie obędzie. Masz awarię to bierz się za rozbieranie a nie kombinuj jak by tu jeszcze pojeździć troszeczkę.

#14 Share Wuwo1

Wuwo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 21:32

mf 3060 problem z zmiana grupy a/b Narazie mnie niema w domu pewien czas niestety :( masz racje bez rozbierania się nie obejdzie jednak chcialbym mieć pelna wiedze nim się za to zabiorę .z silownikiem dal bym rade jednak jak chodzi o rozpolowianie to musze iść do mechanika brak wiedzy i sprzętu . Dlatego dopytuje .

#15 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 21:57

z silownikiem też nie dasz rady bo po prostu go nie wyregulujesz i chociaż miałbyś kamienie sprawne to bez regulacji siłownika kamienie raz dwa wykończysz.

Nakrętki nie zobaczysz przez boczny dekiel ale możesz poszarpać dolny wałek na boki. jeśli nakretka puściła to łożysko stożkowe wysunie sie ze swojej bieżni i walek bedzie latał. Ewentualnie trybo A można dosięgnąć palcami i sprawdzić czy ma luz wzdłużny.... ale ja piszesz że nawet rozjechać nie potrafisz to szkoda żebys nawet tam zaglądał... 

hyhy wpadnij to zrobie Ci instruktaż zanim poskładam swojego po małej poprawce w skrzyni ;)

Edytowany przez lukbold, 25 kwiecień 2016 - 22:00.

#16 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 08:12

hyhy wpadnij to zrobie Ci instruktaż zanim poskładam swojego po małej poprawce w skrzyni ;)

Ty to jesteś... Masz go znowu w kilku kawałkach? Zrób zdjęcie trybów A/B i tej nakrętki to się kolega ucieszy.

#17 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 08:22

Jest link w czwartym poście :P https://photos.googl...3N2VFBXWUxPckx3 Skladam dziś  po tulejowaniu speedshift ;)

#18 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 12:24

Nie jestem pewien czy masz dobrze założony kamień, coś mi się zdaje że powinien być obrócony o 180* 

#19 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 13:43

ale on wtedy haczy o widełke bo zdaje sie próbowałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Wuwo1

Wuwo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 16:18

mf 3060 problem z zmiana grupy a/b To przez taka nakrętkę musze dać rozpolować ciągnik.nic musze kogoś poszukać co się tym zatrudni jaki może być koszt pracy i co warto po drodze sprawdzić wymienic