kris148a

Cielaki w kojcach grupowych a pojenie.

Polecane posty

kris148a    89

Witam, mam takie by dla kolegów. Jak wygląda pojenie cielaków mlekiem w kojcu jeśli jest razem np. 10 sztuk? Powiedzmy że powiesze 10 wiader ale te sprytniejdze obskocza 2 a ten ciapowaty się nie napije. Czy lepiej w czasie odchowu na mleku oddzielnie trzymać? Proszę o rady doświadczonych kolegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ja nie widze w tym problemu. Dajemy każdemu wiadro i pije, oczywiście poskramiacz w ręku, żeby nie zabierały. Małe cielaki zanim się nauczą pić z wiadra siedzą same, a potem już razem. U nas nie stosuje się smoczków tylko normalne wiadra, bo potem ciężko odzwyczaić od smoczka.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też piją z samych wiader. Przeważnie w kojcu jest po 6-7 sztuk i samemu dość łatwo to załatwić. Z czasem same się przyzwyczajają jak i co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Jeśli możliwość to porob szczebelki co.20cm z desek tak aby cielak włożył głowę po.podejściu do punktu pojenia.Ty polozysz wiadro pod każdą szczebelke i nie ma szans żeby drugi cielak pil z tego.samego wiadra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6

Wieszaki na płot wiadra ze smoczkiem i poskramiacz w ręku. Odzwyczajenie od smoczka nie jest trudne 2/3 dni pobeczą, jeden dzień bez picia i po wszystkim. A jak piją ze smoczka praktycznie się nie ssą nawzajem, szczególnie jak smoczki są twarde i musza dużo energi włożyć by wyssać mleko z poidełka. Fakt, że z tego twardego smoczka dłużej schodzi zanim wyciągnie mleko ale cos za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

mój sposób jest bardziej pracochłonny ale da się obskoczyć.w wejściu do cielętnika mam zrobiony taki prowizoryczny skojec na 2 cielaki.otwieram drzwi, cielaki wchodzą(po 2) i dostają pić.Piją to ja ogarniam co innego jak skończą to wchodzi kolejna para. Wbrew pozorom nie trzeba się wiele naszarpać z nimi. Szybko się nauczyły i wchodzą parami.Mam inny problem bo jeden nie chce pić mleka.Wypija 2 litry dziennie czasem 1,5 za to mega ssie inne sztuki.jak go oduczyć?zawiesiłem nawet gumę strzykową żeby się nią bawiły to wszystkie inne się nią zajmą po pojeniu a ten nie chce za cholere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj