Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cielaki w kojcach grupowych a pojenie.

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 22:24

Cielaki w kojcach grupowych a pojenie. Witam, mam takie by dla kolegów. Jak wygląda pojenie cielaków mlekiem w kojcu jeśli jest razem np. 10 sztuk? Powiedzmy że powiesze 10 wiader ale te sprytniejdze obskocza 2 a ten ciapowaty się nie napije. Czy lepiej w czasie odchowu na mleku oddzielnie trzymać? Proszę o rady doświadczonych kolegów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cielaki w kojcach grupowych a pojenie. Dzisiaj, 05:36
  •  

#2 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 22 kwiecień 2016 - 22:38

Cielaki w kojcach grupowych a pojenie. Ja nie widze w tym problemu. Dajemy każdemu wiadro i pije, oczywiście poskramiacz w ręku, żeby nie zabierały. Małe cielaki zanim się nauczą pić z wiadra siedzą same, a potem już razem. U nas nie stosuje się smoczków tylko normalne wiadra, bo potem ciężko odzwyczaić od smoczka.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#3 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 23 kwiecień 2016 - 06:31

U mnie też piją z samych wiader. Przeważnie w kojcu jest po 6-7 sztuk i samemu dość łatwo to załatwić. Z czasem same się przyzwyczajają jak i co

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share same110

same110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 23 kwiecień 2016 - 07:27

Cielaki w kojcach grupowych a pojenie. Jeśli możliwość to porob szczebelki co.20cm z desek tak aby cielak włożył głowę po.podejściu do punktu pojenia.Ty polozysz wiadro pod każdą szczebelke i nie ma szans żeby drugi cielak pil z tego.samego wiadra

#5 Share Jus82

Jus82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 08:23

Cielaki w kojcach grupowych a pojenie. Wieszaki na płot wiadra ze smoczkiem i poskramiacz w ręku. Odzwyczajenie od smoczka nie jest trudne 2/3 dni pobeczą, jeden dzień bez picia i po wszystkim. A jak piją ze smoczka praktycznie się nie ssą nawzajem, szczególnie jak smoczki są twarde i musza dużo energi włożyć by wyssać mleko z poidełka. Fakt, że z tego twardego smoczka dłużej schodzi zanim wyciągnie mleko ale cos za coś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Tomas1987

Tomas1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,motoryzacja

Napisany 23 kwiecień 2016 - 14:05

mój sposób jest bardziej pracochłonny ale da się obskoczyć.w wejściu do cielętnika mam zrobiony taki prowizoryczny skojec na 2 cielaki.otwieram drzwi, cielaki wchodzą(po 2) i dostają pić.Piją to ja ogarniam co innego jak skończą to wchodzi kolejna para. Wbrew pozorom nie trzeba się wiele naszarpać z nimi. Szybko się nauczyły i wchodzą parami.Mam inny problem bo jeden nie chce pić mleka.Wypija 2 litry dziennie czasem 1,5 za to mega ssie inne sztuki.jak go oduczyć?zawiesiłem nawet gumę strzykową żeby się nią bawiły to wszystkie inne się nią zajmą po pojeniu a ten nie chce za cholere.