Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy da się żyć?

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ADAM10121997

ADAM10121997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 16:01

Czy da się żyć? Witam
Mam pytanie dotyczące 12 hektarowego gospodarstwa. .Czy możliwe jest żyć w miarę godnie z takiego opszaru , uprawiając tylko ziemniaki, kapustę, bob? mam możliwość przerobienia budynku na przechowalnie, posiadam sprzed który moim zdanie poradzi sobie bez problemu..Za rok ukończe kurs rolniczy .jeśli chodzi o sprzedaż towaru musiał bym jeździć na giełdę lub szukać odbiorców. jak myślicie da się z tego żyć.?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy da się żyć? Dzisiaj, 18:06
  •  

#2 Share Krezus

Krezus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 16:59

Czy da się żyć? Zależy co masz na myśli godnie ... bez dodatkowej fuszerki na boku... godnie nie sądzę ...

#3 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 18:14

Czy da się żyć? jak kto da radę ;) np obsiać wszystko warzywami ;) np ja mam zboża trawy i chowam kilka byków a tak to dorabiam sobie na różnego rodzaju tzw fuszkach

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ADAM10121997

ADAM10121997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 18:42

Czy da się żyć? Musze się zastanowić czy pchać się w rolnictwo.. Lubie to robić i pasjonuje się rolnictwem, lecz to decyzja na całe życie . Jak juz zacznę to robić to już muszę do końca się tym zajmować. najgorzej jest skakać z kwiatka na kwiatek. Zapomniałem że dodać że jestem młodym chłopakiem który może odziedziczyc gospodarstwo po Ojcu.

#5 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 19:10

Czy da się żyć?

Idz do szkoły a na wieś i do rolnictwa zawsze zdażyć wrócić

ZETOR TEAM

#6 Share przemo89

przemo89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 19:58

Czy da się żyć?

Z warzyw da się godnie żyć, tylko pytanie czy znajdziesz ludzi do pracy, i czy będziesz miał do nich cierpliwość. Samemu przy warzywach to się można zaharować.

Jeśli rolnictwo to twoja pasja to możesz w to wchodzić, ale jeśli masz jeszcze jakieś inne to najpierw może wypróbuj je, a w razie czego pole zawsze na ciebie będzie czekać. Póki co obsiewaj i zawsze to jakiś grosz wpadnie.

#7 Share patryk741

patryk741

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 20:08

Czy da się żyć? jeśli idziesz w warzywa to musisz mieć jednego pracownika na stałe i z dwóch dorywczo samemu nic nie zrobisz wiem bo ten temat też już przerabialem dodatkowo dużo cierpliwosci życzę :-)

#8 Share GrzegorzKulawiecki

GrzegorzKulawiecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 05:56

Czy da się żyć? daj sobie spokój z rolnictwem niewiadomo jak to jeszcze będzie z tym wszystkim, wydaje mi się że to mały areał 12 h, by godnie żyć, ja mam 10 h i musze dorabiac jako kierowca a mam młode ziemniaki i wiekszosc zboża jedynie z młodych ziemniaków jakis pieniadz jak sie uda, ale trzeba miec deszczownie i roboty sporo, a ze zboża niema prawie nic

#9 Share ZaopatrzenieRolnictwa

ZaopatrzenieRolnictwa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 11:53

Czy da się żyć?

12 ha to ta naprawdę mało i nie traktowałbym tego jako źródła utrzymania,a raczej hobby czy też formę posiadania własnych roślin czy w przypadku hodowli bydła lu drobiu mięsa lub jego późniejszej sprzedaży z zyskiem. Bez dodatkowej pracy można sobie po prostu nie poradzić,szczególnie zimą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share ADAM10121997

ADAM10121997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 18:32

Czy da się żyć? jaki opszar był by odpowiedni aby utrzymać się z rolnictwa. ? jeśli chodzi o warzywa takie jak bób kapusta ziemniaki. ?

#11 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 21:01

Czy da się żyć? Da się. Pytanie tylko: Jak żyć ?? ;)

#12 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 21:48

Czy da się żyć?

Wszyscy narzekają że nic się nie opłaca a co chwile nowe maszyny w okolicy się pojawiają o ziemie się prawie biją.Dziś byłem oglądać cielęta to kupujących dwa razy tyle co cieląt i przepychanki na samochodzie cena kosmos cielęta dychają ale wszystkie poszły w kilka minut.

#13 Share ADAM10121997

ADAM10121997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 07:37

Czy da się żyć? U mnie taka sama sytuacja w okolicy, wszyscy się zabijają o pole.

#14 Share ZaopatrzenieRolnictwa

ZaopatrzenieRolnictwa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 09 maj 2016 - 12:08

Czy da się żyć?

Chyba nikt nie jest w stanie stwierdzić jaki obszar czy ile ha jest potrzebnych do tego aby się utrzymać i wyżyć,bo każdy przypadek jest inny. Wszystko zależy na co się nastawiasz itd,jakie maszyny posiadasz. Pytanie jest moim zdaniem zbyt ogólne.

#15 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 09 maj 2016 - 12:38

Czy da się żyć? Być może Ci którzy doradzają, ze sie nie opłaci nie chca miec konkurencji?

#16 Share kicki12

kicki12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , motoryzacja

Napisany 10 maj 2016 - 21:18

Czy da się żyć? Dokładnie kolego wyżej jak sie zapytasz czy się opłaca to co drugi ci powie że nie , a jak tylko kawałek ziemi się w okolicy trafi to po 50 tys za hektar jest w stanie wyłożyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 10 maj 2016 - 21:53

Czy da się żyć?

Koledzy rozejrzyjcie się wokoło siebie ile jest takich gospodarstw do 20 ha i zobaczcie jak prosperują czym się zajmują, bo uważam że po części nie ilość ziemi jest ważna ale jej klasa jak i wiedza i zapał zarządzającego. A mówienie że się nie opłaci i zysku nie ma to po co robić a może jeszcze dokładać trzeba. Znajomy twierdzi że od kilku lat dokłada do trzody ale kilka ha dokupił, pytanie z czego do nich dokłada?

Znam gospodarstwo które ma ok. 20 ha ziemi III/IV klasy i pieniędzy brak (ale pracować się nie chce), zaś drugie ok. 15 ha ziemia od IV do VI (lotny piasek) i wiadomo łatwo nie jest ale jakoś idą do przodu.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878