Skocz do zawartości

Zdjęcie

John 545

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 19:32

John 545 Witam wszystkich. Jestem właśnie na kupnie prasy rolującej i wybór padł na jd 545 i moje pytanie odnośnie pracy taką prasą, to z jaką prędkością należy czy też raczej można nią prasować. Nigdy nie miałem doczynienia z taką prasą i dlatego pytam. Czy poprostu tak jak w przypadku prasy kostkujacej zalezy to od grubości "wałka" z słomą czy sianem im więcej materiału tym wolniej trzeba jechać. Dodam tylko że do dyspozycji mam dwa Mf jeden 80 koni a drugi 105 wiec myślę że w sam raz do takiej prasy się nadadzą. Bardzo proszę o pomoc odnośnie tej prędkości i poczatków pracy taką prasą. Z góry dziękuję.

Edytowany przez adrianurban, 20 kwiecień 2016 - 19:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John 545 Dzisiaj, 23:10
  •  

#2 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 20:10

John 545

Wjeżdżasz wolno na pół sprzęgle lub małym biegu Jak zacznie się balot kręcić to  redukcja i cały czas but, wiadomo na grubych wałkach jedziesz wolniej bo możesz ją zapchać, ale to sam obczaisz. w kiszonkach jest znacznie gorzej przynajmniej w 550 bo zawija się na wałki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 06:03

John 545 Ktoś jeszcze może się wypowiedzieć w tej sprawie? Bardzo proszę doświadczonych użytkowników tych pras o pomoc i przydatne wskazówki odnośnie początków użytkownika.