michal33554

Nawadnianie truskawek

Polecane posty

michal33554    5

Witam. Z góry przepraszam jak nie w tym dziale ale jestem tu nowy.....

Mam pytanie jak w temacie dotyczące nawadniania truskawek. Mam zamiar założyć nawodnienie na moją plantację około 0,5 ha, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, co kupić ? Jedynie co wiem że jest linia i taśma kroplująca ale też nie wiem czym to się różni. I co lepsze będzie do truskawek. Oglądałem zdjęcia nawodnień na internecie i zauważyłem że wzdłóż pola są chyba te taśmy, a w poprzek jest taka rura i od niej wychodzą te taśmy, czy ta rura jest potrzebna i co to za rura ? Sorry że tyle pytań ale naprawdę nie mam pojęcia jak się za to zabrać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ts6    0

tez bym chial uslyszec wypowiedzi doswiadczinych plantatorow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubs0n    1

W co drugiej redlinie leży taśma kroplująca, a ta rura w poprzek dostarcza wode i do niej podłączone są taśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Idziesz do sklepu ogrodniczego czy jakiego z nawodnieniem i ci wszystko pokaże i wytłumaczy, a tu tak opisując wszystko to i tak zrozumiesz to albo i nie.

 A jeśli bardzo chcesz zobaczyć jak to wygląda to wejdź na stronę dropplant i tam masz schematy nawadniania. Może coś ci to pomoże.

 http://dropplant.com.pl/pliki-do-pobrania

Edytowano przez jaro86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Adrian91
      Witam czy ktoś z wsa będzie uprawiał dynie w 2016 tak jak ja, jeżeli tak proszę o wypowiedzenie sie jaką odmiane polecacie, jak siejecie, kiedy zbieracie, czy głownie chodujecie na hallowen, czy na przemysł lub pestkę? jakich nawozuw uzywacie? Kiedy siejecie? w gruncie czy na folji? Czym pryskacie?
    • Przez MrTaramexRolnictwo
      Czy ktoś miał przykryte warzywa (głównie chodzi mi o fasole szparagową) folią perforowaną?Jakie są opinie? Lepiej samą perforowaną czy może najpierw włókniną a na to perforowaną? 
      Dużo wcześniejszy jest okres wegetacji?
       
    • Przez TomaszTrochim
      Witam .Jestem na etapie zakładania plantacji  jagody kamczackiej . Planuję zafoliować zagony ale zastanawia mnie jak póżniej nawozić obornik . Czy ktoś zna rozwiązanie późniejszego nawożenia ? Może lepszym rozwiązaniem byłoby przykrycie zagonów korą ? Moja uprawa ma być ekologiczna więc używał będę nawozów naturalnych. 
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam około 1 ha ziemi piaszczystej, mocno piaszczystej. I oto moje pytanie. Co mogę uprawiać na takiej glebie, aby dawało to dobre plony? Oczywiście bez nawadniania się nie obejdzie na takiej glebie, więc nawadnianie na 100% by było.
       
      Czy truskawki nadawały by się na typowo piaszczystą glebę?
    • Przez AgroLop
      Witam,
      Co polecicie na chwasty w truskawkach (1 ha)? Najlepiej coś o szerokim spektrum oraz jakiś środek od zarazy w ogórkach (1 ha). 

      Z góry dziękuje za pomoc

      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj