Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem Simpa Z-224

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 09:44

Problem Simpa Z-224

Porównaj z lewym aparatem długość sznurka uciętego za węzłem- może za krótko ucina i przez to się rozwiązuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem Simpa Z-224 Dzisiaj, 01:59
  •  

#42 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 09:49

Problem Simpa Z-224

To może napisz jak ma wydłużyć , bo sam jestem ciekaw ? B)

ZETOR TEAM

#43 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 10 sierpień 2016 - 10:03

Problem Simpa Z-224

Sprężyny , czyli te "tarczki" jak je nazwał romek ? Nie sprawdziłem , na razie postarałem się o porządny klucz i dokręciłem z pomocą rury . Wieczorem powiem czy pomogło (o ile nie będzie padać B) ).                                                                                                                                                                                    No i wykrakałem , nie sprawdziłem prasy , bo tak dolało że chyba siano zostanie na tej łące :wacko: . Wydaje Mi się że prasa będzie działać , bo sporo ta śruba na kole zamachowym się dokręciła . Dzięki za rady B) .

Tam masz jakby 2 sprzęgła. Pierwsze masz przed tym dużym kołem razem z końcówka WOM na tarcze cierne i je dociskasz sprężynami dokręcając kilka śrub. Idąc dalej po wale to za kołem zamachowym masz podkładki sprężynowe i dociskasz, tak jak napisałeś nakrętkę i rura na klucz chyba że nie pomoże to musisz zdjąć koło (ostrzegam ciężkie) i dodać podkładkę. Przy prasowaniu będziesz widział na czum się ślizga. Jak koło się kręci to na podkładkach, a jak nie to na ciernym na WOM

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#44 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 10:05

Problem Simpa Z-224 U mnie w obu aparatach krótko ucina ale lewy jakoś jeszcze wiąże a prawy puszcza i to dość mocno.
Właśnie, jak wydłużyć sznurek?

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#45 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 10:13

Problem Simpa Z-224

Z tego co się orientuję- nie da się. Można próbować ostrzyć/wymienić nożyk na dźwigni, aby nie strzępił sznurka (u mnie pomogło- sznurek był bardziej zwarty i nie ześlizgiwał się), można próbować pracować na grubszym sznurku, a jak to nic nie da zostaje tylko remont aparatu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 10:16

Problem Simpa Z-224

Koło zdejmowałem (moja noga już wie że ciężkie B) ). Ślizga się na sprzęgle mocowanym do koła zamachowego . Tak jak napisałem wcześniej - wymieniłem tarczę cierna i nadal się ślizgało . Mam nadzieję że wina była słabego dokręcenia śruby na kole zamachowym (tej na klucz 55 mm) , nie miałem porządnego klucza . Teraz już jest dokręcona , tylko nie sprawdzona w warunkach polowych , bo pogoda nie pozwoliła .                                                                                                                                                                                                  Kolego Renault proponuję trochę poczytać instrukcję obsługi , nalepki na klapie też są pomocne , bo tak na odległość bardzo Ci nikt nie ustawi . Spróbuj jeszcze trochę dokręcić ścisk palca (klucz13) . Sprawdź stan palców - np czy te rolki na supłaczu nie są wytarte nie równo . Powoli sam dojdziesz czym kręcić .

Edytowany przez zetorki12, 10 sierpień 2016 - 10:30.

ZETOR TEAM

#47 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 19:39

Problem Simpa Z-224

Ja juz tak pokręciłem ostatnio że sam bym nie wrócił do ustawień pierwotnych, pierwsze kręciłem tą śrubą na klucz 13" później tą na klucz 17", później zaczęła ładnie wiązać słomę jęczmienną i wjechałem w słomę po pszenicy i znowu się psuła i znowu kręciłem i tak z marnym skutkiem. Po sezonie chyba trzeba znaleźć dobrego majstra i dać niech to jakoś naprawi i wymienić co trzeba bo mnie wkurza takie prasowanie raz dobrze a raz źle. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#48 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 19:59

Problem Simpa Z-224

No czasami lepiej kogoś zawołać . Oby tylko wiedział co robi , a nie kazał wymieniać pół prasy . Na ogół wystarcz regulacja i ewentualnie gdzie nie gdzie podpiłować .

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 13 sierpień 2016 - 18:47

Problem Simpa Z-224

Dla jako tako obeznanego rolnika regulacja aparatu i wyjścia sznurka z zasobnika nie powinna być problemem ,jednak niekiedy potrafi krwi napsuć ,jeden sezon nie wiadomo czemu przepuszcza ,drugi sezon kilka sztuk to max ,jeśli nic się nie przestawiło czy zgięło to zostają trzy regulacje,,docisk palca , docisk sznurka na wyjściu z zasobnika ,docisk trzymacza na aparacie ,jeden obrót nakrętki czasami i masz spokój na niewiązanie ,Jeszcze są dwie rzeczy co się wytrą i rwą  sznurek to sprawdzić ceramiczne prowadzenia sznurka ,potrafi zrobić się rowek na całości i wkładka iglicy po wymianie  jej aby sznurek nie rwał się w szczelinie wkładka iglica ,daje tam klej dwuskładnikowy szybkoschnący