Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aplikator do gnojowicy

1 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karolusw22

karolusw22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 06:52

Aplikator do gnojowicy Witam. Czy miał ktoś z Was styczność z aplikatorami do gnojowicy? Jaki możecie polecić do aplikacji w sciernisko zbożowe lub rzepaczane? Chciałbym taki sprzęt zakupić ale ze względu na to ze nie ma gdzie nawet tego obejrzeć proszę o radę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Aplikator do gnojowicy Dzisiaj, 15:08
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Aplikator do gnojowicy Dzisiaj, 15:08
  •  

#2 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 21 kwiecień 2016 - 02:20

Aplikator do gnojowicy Najlepszy byłby zapewne aplikator stopkowy jeśli chodzi o zastosowanie w ściernisko. Niestety aplikatory to dość kosztowny interes i często cena takiego z prawdziwego zdarzenia będzie oscylowała w granicach ceny samego beczkowozu (lub jak kto woli wozu asenizacyjnego ;) )
Zależy też jakiej wielkości beczkę masz na myśli bo do aplikatorów gnojowicy a właściwie ich montażu jest potrzebna konstrukcja ramowa, przykładowo w joskinie te konkretne aplikatory (stopkowe, talerzowe) da się zamontować chyba (podkreślam że chyba) dopiero przy pojemności 8 tys litrów, w mniejszych (ale nie w najmniejszych) jeśli mnie pamięć nie myli w grę wchodzą tylko aplikatory z wężami wleczonymi.
To co napisałem to informacje uzyskane u dealera joskina (coś delikatnie mogłem przekręcić), inni producenci oczywiście mogą dostosowywać swoje beczki do różnych aplikatorów przy innych pojemnościach.