Skocz do zawartości

Zdjęcie

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności?

329 odpowiedzi na ten temat

#161 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 09:43

Człowieku a czy matkę pijaczkę czy leserkę będzie stać sponsorować mu wieloletnie studia dzienne? Co Ty bredzisz? Znajomy ma firmę budowlaną, jeden pracownik bez słowa przestał przychodzić do pracy więc ten pofatygował się osobiście, zachodzi do niego a tam fajeczki, piwko na stoliku i nowy tv na ścianie. 5 dzieci mają i pier**lą robić. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności? Dzisiaj, 16:43
  •  

#162 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 09:58

Widzisz dla takiego prostaka jak Ty jest to nie do pomyślenia a jednak jest to możliwe niedaleko mnie z takiej niby Twoim zdaniem patologicznej rodziny wyrodził się znakomity neurochirurg B) i jest bardziej szanowany niż niejeden lekarz od pokoleń co medycynę skończył tylko dlatego że tatuś i babcia biały kitel nosili :P :P no ale człowiek Twojego pokroju tego nie pojmie

#163 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 10:07

Zobacz Ulman jeśli z tej patologicznej rodziny jedno dziecko okaże się wybitnie uzdoln ione zostanie lekarzem i w przyszłości uratuje Tobie życie to nadal będziesz twierdził że te 500 zł to zmarnowane pieniądze?

Jak bedzie zdolne i chetnie bedzie się uczyc to i bez 500+ da radę. Ten  wspomniany przez ciebie znakomity neurochirurg z patologicznej rodziny tylko to potwierdza. Komu sie chce ten do czegoś dojdzie a komu nie to mu i 1000+ nie pomoze. 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 11:35

No ale na pewno nikomu nie zaszkodzi tym bardziej że pracodawcy muszą podnosić pensję bo nikt nie będzie wegetował za najniższe stawki

#165 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 12:36

Weź skończ już takie brednie, 2 % zostanie kimś, 48% będzie robić przy łopacie, a 50 % będzie k**wą albo złodziejem. Zejdź na ziemię, rozejrzyj się dookoła . To nie chodzi o 500zł bo na darmozjadów w więzieniach idą nie takie pieniądze, tylko o przyszłość tych dzieci , nie sztuka narobić piątkę czy ósemkę, 18 lat i kopa w d*pę do widzenia..... 

#166 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 12:43

U a co to za postęp że ludzie nie chcą mieć dzieci bo to jest wbrew naturalnym instynktom i zdrowemu rozsądkowi?

O, a kolego to chyba mało światowy i trochę zaściankowy.., kolega spojrzy nieco dalej niż na własną wieś. Coraz więcej dziewczyn i mężczyzn (choć im to wsio ryba hehe) przedkłada karierę, a rodzinę zakłada ok 30 i na gromadkę bobasów nie ma juz czasu, nie mówiąc, że muszą wtedy ponieść wiele wyrzeczeń i ograniczeń. A Twoim zdaniem jaki jest powód, że w krajach bogatych i tych coraz bogatszych jak Polska (wbrew pozorom ;) rodzi się coraz mniej dzieci? Bo chyba nie powiesz, że bieda haha? Za to w krajach trzeciego świata ludzi mnożą się jak króliki, nie mając co zjeść? A i jeszcze jedno, nie łącz instynktu ze zdrowym rozsądkiem, bo to sie często wyklucza ;). Jakby tak było to mielibyśmy odwrotną sytuacje, nieprawdaż. Więcej dzieci w krajach bogatych, mniej w biedzie, chyba to rozsądne.

Mówisz, że u Ciebie tyle chętnych kobiet na wieś?, oo to muszę dać cynk znajomym bo chyba z 10 w okolicy szuka takiej. Nie, no bez urazy, ale dzisiaj na wsi lepiej być już pedziem hehe, a w dużych miastach jest często nadmiar kobiet, warto czasem poczytać statystyki ;), a nie tylko myśleć stereotypowo.  

#167 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 13:03

ostatnio gadałem z 45-letnią pipą, co siedzi na d*pie w domu i ma 2 dzieci, bierze na nie 1000 zł (jej fagas po budowach robi) i strasznie ubolewała, że jest tak stara, bo więcej dzieci narobiłaby...

jak ją chciałem wziąć do ogarnięcia obejścia i drobnych prac ogrodowych, itd - powiedziała, ze ma w nosie jakąkolwiek robotę.

generalnie ten program w obecnej postaci to głupota. 

Edytowany przez jaroWM, 23 sierpień 2016 - 13:04.

#168 Share Bellaa

Bellaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 14:10

ostatnio gadałem z 45-letnią pipą, co siedzi na d*pie w domu i ma 2 dzieci, bierze na nie 1000 zł (jej fagas po budowach robi) i strasznie ubolewała, że jest tak stara, bo więcej dzieci narobiłaby...

jak ją chciałem wziąć do ogarnięcia obejścia i drobnych prac ogrodowych, itd - powiedziała, ze ma w nosie jakąkolwiek robotę.

Mogła wcześniej zacząc produkcję masową,  mnie akurat wkurza siedzenie w domu niestety nie ma z kim dzieciaków zostawic.
:lol: znam gościa prowadzi firme i bierze kase na 7 dzieci biznes jak ta lala, jednym pomoże 500 plus kupią dzieciakom ciuchy itp. lub odłożą na studia, a inni przepiją bo dziecko ma krome chleba starczy mu.

#169 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 14:19

Odłożą na studia... chyba urody, malowanie łba, tipsy i te sprawy. Jak na razie w pobliskim mieście sklepy rtv i komisy samochodowe odnotowały zwiększoną sprzedaż no i banki współpracujące z nimi

Edytowany przez pawel885, 23 sierpień 2016 - 14:21.

#170 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 14:46

O, a kolego to chyba mało światowy i trochę zaściankowy.., kolega spojrzy nieco dalej niż na własną wieś. Coraz więcej dziewczyn i mężczyzn (choć im to wsio ryba hehe) przedkłada karierę, a rodzinę zakłada ok 30 i na gromadkę bobasów nie ma juz czasu, nie mówiąc, że muszą wtedy ponieść wiele wyrzeczeń i ograniczeń. A Twoim zdaniem jaki jest powód, że w krajach bogatych i tych coraz bogatszych jak Polska (wbrew pozorom ;) rodzi się coraz mniej dzieci? Bo chyba nie powiesz, że bieda haha? Za to w krajach trzeciego świata ludzi mnożą się jak króliki, nie mając co zjeść? A i jeszcze jedno, nie łącz instynktu ze zdrowym rozsądkiem, bo to sie często wyklucza ;). Jakby tak było to mielibyśmy odwrotną sytuacje, nieprawdaż. Więcej dzieci w krajach bogatych, mniej w biedzie, chyba to rozsądne.

Mówisz, że u Ciebie tyle chętnych kobiet na wieś?, oo to muszę dać cynk znajomym bo chyba z 10 w okolicy szuka takiej. Nie, no bez urazy, ale dzisiaj na wsi lepiej być już pedziem hehe, a w dużych miastach jest często nadmiar kobiet, warto czasem poczytać statystyki ;), a nie tylko myśleć stereotypowo.  

Ale co to za karierę większość robi na kasie w Biedronce? :P :P  Ci co robią karierę to jest margines społeczeństwa nie istotny dla gospodarki co do instynktu to jest zupełnie na odwrót pewien gość rozwijał firmę na rodzinę nie miał czasu w końcu jednak założył jakiś tam związek czy jak to tam zwą miał syna myślał że przejmie biznes po nim ale jak często bywa synalek zaczoł ćpać ojciec załatwił mu leczenie przymusowe dzień przed synek się powiesił ojciec załamał popadł w alkoholizm i cały dorobek szlak trafił takich przypadków jest nie mniej jak tych patologicznych  widać u Ciebie same pedzie nie wnikam pewnie jesteś jednym z nich B) statystyki to są dla frajerów co swojego rozumu nie mają :P :P

Weź skończ już takie brednie, 2 % zostanie kimś, 48% będzie robić przy łopacie, a 50 % będzie k**wą albo złodziejem. Zejdź na ziemię, rozejrzyj się dookoła . To nie chodzi o 500zł bo na darmozjadów w więzieniach idą nie takie pieniądze, tylko o przyszłość tych dzieci , nie sztuka narobić piątkę czy ósemkę, 18 lat i kopa w d*pę do widzenia..... 

Chyba za dużo na słońcu przesiadujesz że rozum Ci pozwala takie bajki pisać B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Henor68

Henor68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 15:32

Ale co to za karierę większość robi na kasie w Biedronce? :P :P  Ci co robią karierę to jest margines społeczeństwa nie istotny dla gospodarki co do instynktu to jest zupełnie na odwrót pewien gość rozwijał firmę na rodzinę nie miał czasu w końcu jednak założył jakiś tam związek czy jak to tam zwą miał syna myślał że przejmie biznes po nim ale jak często bywa synalek zaczoł ćpać ojciec załatwił mu leczenie przymusowe dzień przed synek się powiesił ojciec załamał popadł w alkoholizm i cały dorobek szlak trafił takich przypadków jest nie mniej jak tych patologicznych  widać u Ciebie same pedzie nie wnikam pewnie jesteś jednym z nich B) statystyki to są dla frajerów co swojego rozumu nie mają :P :P

Chyba za dużo na słońcu przesiadujesz że rozum Ci pozwala takie bajki pisać B)

Myślę że nie macie racji. Mam jednego syna, którego wychowałem dobrze.Skończył studia magisterskie w Szczytnie, i stara się do służb mundurowych.Ja nigdy za dużo pieniążków mu nie dawałem.Myśle sobie że po tylu latach uczenia go dobrych zachowań i ogłady , zrozumiał sam że jesli chce być kimś to musi się trochę postarać. Ja wychowałem się w rodzinie wielodzietnej gdzie ojciec zamiast dawać mi przykład pił w nadmiarze wódę. To nie jest prawda że tylko  w Biedronce na kasie można zrobić karierę jeśli się chce to można dużo więcej zrobić ze swoim życiem.

#172 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 15:50

Znam kilka wielodzietnych rodzin, nie patologicznych i wygląda to tak - styrany ojciec, otyła matka która później pomimo pełnoletnich dzieci nie zamierza pracować, dzieci po średniej szkole wypad na stancję i pracować na siebie. A w dzieciństwie zamiast nauki opieka nad młodszym rodzeństwem, zaprowadzanie do przedszkola itp bo matka w ciąży czy w szpitalu z dzieckiem a ojciec w pracy..... Co te dzieci użyją w dzieciństwie? Co je czeka przy wejściu w dorosłość? Torba podróżna i nara. Niestety ale tak jest. 

#173 Share Bellaa

Bellaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 16:07

Odłożą na studia... chyba urody, malowanie łba, tipsy i te sprawy. Jak na razie w pobliskim mieście sklepy rtv i komisy samochodowe odnotowały zwiększoną sprzedaż no i banki współpracujące z nimi

Ja piszę w sensie krajowym Pan bardziej w swoim obszarze. Uważa Pan, że praca kosmetyczki czy fryzjera jest ponizajaca, gorsza ? Szczerze wole 50 szkół zawodowych i różnych kursów niż jeden kierunek studiów, mając magistra nie jeden kopie doły łopata czy pracuje pod folią u rolnika nie 8 godzin tylko cały dzień.
[quote name="pawel885" post="1857512" timestamp="1471963817"]

Znam kilka wielodzietnych rodzin, nie patologicznych i wygląda to tak - styrany ojciec, otyła matka która później pomimo pełnoletnich dzieci nie zamierza pracować, dzieci po średniej szkole wypad na stancję i pracować na siebie. A w dzieciństwie zamiast nauki opieka nad młodszym rodzeństwem, zaprowadzanie do przedszkola itp bo matka w ciąży czy w szpitalu z dzieckiem a ojciec w pracy..... Co te dzieci użyją w dzieciństwie? Co je czeka przy wejściu w dorosłość? Torba podróżna i nara. Niestety ale tak jest. [/quote
Jej sprawa jeśli woli dupe pas ja wolę robić choćby łby strzyc czy doły kopać byle nie siedzieć. Nas było sześcioro i każde każdego wychowywał bo rodzice pracowali, jakoś nie wyganiali nas z domu bo skończyliśmy średnia, pomagali i pomagają tez nie zamierzam wyganiac swoje bo ma 18 to wypad na swoje jeśli będzie dane będę pomagała.

#174 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 16:20

Zainwestować w studio urody czyli odwiedzić je a nie pracować w nim  :)

#175 Share kasio121

kasio121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 16:20

Moim zdaniem rodzina wielodzietna to tragedia. Nie chodzi o patologie, ale nawet w najnormalniejszych rodzinach po prostu ciezko zwiazac koniec z końcem.

#176 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 16:32

Ta jeszcze pewnie chciałeś żeby w ogrodzie za te same pieniądze Cię obsłużyła co ;) :P :P ?

#177 Share Bellaa

Bellaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 17:38

Zainwestować w studio urody czyli odwiedzić je a nie pracować w nim :)

To czy to nie ważne pazurki czasem trzeba wyczyścić ;)

#178 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 18:05

Nie wiem jak ty ale ja decydując sie na dzieci nawet przez moment nie myślałem o rozwoju społeczeństwa.

No i pewnie tak samo nie myśli o tym większość ludzi łącznie ze mną co nie zmienia tego że dzieci są jedyną nadzieja na rozwój społeczeństwa.

#179 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 18:36

Kilkoro z was podało przykłady że dzieci nauczone pracy i obowiazków wychodzą na ludzi. Jest to świeta prawda bo jeśli maja wpojone że pieniadze sa z  pracy ich lub ich rodziców to będa z nich ludzie. Jesli wpoi im sie że pieniadze sa z 500+ czyli z pracy innych -nie bedzie z nich ludzi.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 18:47

Mam kuzynkę z wielodzietnej rodziny i to ona mnie uświadomiła jakie życie miała, na wszystko brak, dom mały, dzieci pełno, na biurku odrabiały lekcje 3 osoby no i oczywiście pomoc w nauce młodszym. Pranie, sprzątanie bo matka ma małe dziecko.... Powiedziała w życiu więcej jak dwójka, chcę mieć czas dla nich, zapewnić im to czego ja nie miałam, i co powiesz Stasiu? Oni nie mieli 500+ jak ty