Skocz do zawartości

Zdjęcie

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności?

329 odpowiedzi na ten temat

#121 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 31 lipiec 2016 - 12:54

Tłumacz jak pastuch krowie na rowie, a krowa i tak krową zostanie. Typowy bezmózgi pisior.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności? Dzisiaj, 19:06
  •  

#122 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 13:41

Staszek może nie wiesz , ale niektórzy żeby zarobić , to muszą robić , bo nie każdemu socjal przysługuje . I przestań pleść farmazony , bo gdyby każdy tak myślał jak ty , to nikt by nie robił tylko wyciągał łapę .

Mylisz się ile jest zbędnych etatów i ZUS z publicznych pieniędzy się odprowadza czy można to nazwać pracą? Nikt nikogo do pracy nie może zmuszać socjal to są groszowe sprawy 500 + to nie jest żadna kasa co możesz za te pieniądze zrobić raz do marketu kosz zapełnić no ale takim jak Wy to majątek każdy ma prawo do godnego życia czy 500 zł mu je zapewni? Na pewno  nie B)

Tłumacz jak pastuch krowie na rowie, a krowa i tak krową zostanie. Typowy bezmózgi pisior.

Krowa to bardzo mądre zwierzę w odróżnieniu od Cb :P :P ;) nie dorastasz jej do wymion nawet B) swoją inteligencją

#123 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 14:28

Eeee , widzę niezły bamber z ciebie . Często takie zakupy robisz ? Niech zgadnę -np. zawód nauczyciela to też nie praca , bo nie wytwarza rzeczy materialnych ? :rolleyes: B)

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Horti Tech już za nami zobacz »

•  

#124 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 19:56

Zawód nie

#125 Share palacyk

palacyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 12:07

Niektórym rodziną taka pomoc rzeczywiście może sie przydać, szczególnie przed wrześniem.

#126 Share rafalus8

rafalus8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 12:25

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności? a ja mam dwójkę dzieci i pracuję na etacie biorę 500 i stać mnie teraz zabrać dzieci do kina czy na basen wcześniej tylko raz na ruski rok mogłem zabrać. Do tego żyję spokojniej bo jak stracę robotę to będę miał co dac dzieciom jeść.

#127 Share glikaninpazdanu

glikaninpazdanu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 10:04

Myślę, że nie zmieni. Bo niby jaka jest to zachęta?

#128 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 20:40

i tu sie mylisz, wiem o 3 rodzinach ktore majac 2-ke dzieciakow, z powodu tego programu zdecydowalo sie na 3-cie, czy to trafna decyzja to sie pewnie za pare lat okaze, ale cos ruszylo.

#129 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2714 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 20:59

A ja już widzę zmiany, pracodawcy żalą się że ludzie mający powyżej 3 dzieci najzwyczajniej odchodzą z pracy, a mający 1-2 dzieci starają się o następne i kobiety idą na zwolnienie, zaczyna brakować rąk do pracy, czyli ludzie pracowali po to żeby mieć co dać jeść dzieciom a nie po to żeby zarabiać, teraz chcąc dalej prowadzić biznes pracodawcy będą zmuszeni podnieść płacę żeby skusić potencjalnych pracowników bimbających z dziećmi przed tv, co przełoży się na wzrost cen produktu, ceny pójdą w górę i to dużo, do tego nowe podatki żeby było na te 500+ i za rok-dwa za 500zł kupisz worek cebuli i 10 bochenków chleba 

#130 Share glikaninpazdanu

glikaninpazdanu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 12:43

A czy 500+ będzie miało jakiś wpływ na zwiększenie zdolności kredytowe? Czy banki biorą to pod uwagę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share reddd

reddd

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 14:08

Tak. Przez wiekszość banków jest to traktowane jako dodatkowy dochód. Wprawdzie niektóre banki nie traktują pieniedzy z 500 plus jako jednego z punktów przyznawania kredytu ale dla wielu się to liczy.

W przypadku prywatnych firm pożyczkowych nie będzie to miało natomiast większego znaczenia. Większość z nich i tak nie sprawdza tego jaka jest zdolnośc kredytowa danej osoby. Mozesz sobie zobaczyć to na tym porównaniu:

http://www.terve.pl/...dla-zadluzonych

Wiele firm nie sprawdza zdolności kredytowej albo robi to na wyrywki. 

#132 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 11 sierpień 2016 - 07:12

A ja już widzę zmiany, pracodawcy żalą się że ludzie mający powyżej 3 dzieci najzwyczajniej odchodzą z pracy, a mający 1-2 dzieci starają się o następne i kobiety idą na zwolnienie, zaczyna brakować rąk do pracy, czyli ludzie pracowali po to żeby mieć co dać jeść dzieciom a nie po to żeby zarabiać, teraz chcąc dalej prowadzić biznes pracodawcy będą zmuszeni podnieść płacę żeby skusić potencjalnych pracowników bimbających z dziećmi przed tv, co przełoży się na wzrost cen produktu, ceny pójdą w górę i to dużo, do tego nowe podatki żeby było na te 500+ i za rok-dwa za 500zł kupisz worek cebuli i 10 bochenków chleba 

Tyle że zapomniałeś dodać że rezygnują z pracy za 1000 zł i słusznie niech pracodawcy zaczną płacić godne pensje to ludzi będzie dosyć i nie tłumacz że ich na to nie stać bo te bajki to nikt nie wierzy jak się im nie opłaca to zwijać interes konkurencja się ucieszy brawo dobra zmiana B) B) i bajki z chlebem i workiem cebuli zachowaj dla wnuków  :P  :P 

#133 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2714 postów

Napisany 11 sierpień 2016 - 08:38

Wiesz ile wynosi najniższa krajowa? No to powiedz co robią w tej super pracy że zarabiają 1000zł - co potrafią, jakie mają kwalifikacje? Kiedyś w znanym programie kulinarnym miła pani zza lady wyżaliła się że zarabia w restauracji z tego co pamiętam 4zł/h aż się popłakała. Szef od razu zareagował - zero klientów, zero zamówień, siedzi całymi dniami na facebooku i mało jej 4zł? U nas na sortowni śmieci kobiety spokojnie 2tys zarabiają ale jakie to poniżające, co z tipsami? Widzę że przeraża cię moja wizja - może nie za rok ale za kilka lat tak będzie. Mnie przeraża w tym wszystkim przyszłość dzieci normalnych ludzi - dziecko pójdzie do szkoły a tam w klasie 4 normalnych i 20 patologicznych - papieroski, winko, klej, dopalacze..... Nie trudno się domyśleć że przez presję większości ta czwórka albo zacznie robić to co reszta albo będzie gnębiona.... U nas pijaczki już po 3 wózki pchają + kolejne w brzuchu, robota idzie na całego

#134 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 11 sierpień 2016 - 19:58

A kto jest Twoim zdaniem normalny a kto nie bo winko ipapirosy to najczęściej dzieci z dobrych domów zażywają :P :P dziwny maszsposób oceniania ludzi ale co tam wolno Ci Praca w sortowni to praca w ciężkich warunkach czy 2tyś to dużo ? Moim zdaniem nie jak uważasz że tak to sam się tam zatrudnij

Edytowany przez staszek131415, 11 sierpień 2016 - 20:00.

#135 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2714 postów

Napisany 12 sierpień 2016 - 08:21

Zapomniałem dodać - dzieci od patologicznych rodziców nie nauczą się pracy i szacunku do niej tylko rozmnażania jako sposobu na życie. Pochwal się ile masz rodzeństwa bądź dzieci- pewnie z siódemka gania - dary, węgiel, obiadki, socjal, 500+ i życie jak w bajce....Nie twierdzę że jesteś patologiczny tylko że doisz podatników . Czemu ktoś ma sponsorować czyjeś dzieci? Czemu kupując paliwo mam dorzucać Ci przysłowiowe 2 grosze na nowy telewizor czy pralkę a są przypadki że na fajki czy flaszkę 

#136 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 12 sierpień 2016 - 09:43

A to praca wymaga szacunku hm ciekawy tok myślenia Nie musisz kupować paliwa możesz jechać hulajnogą bredzisz człowieku żal ci d*pę ściska bo pewno dzieci masz już dorosłe albo nie masz wogóle. To odpowiedz mi teraz na moje pytanie kolega jest kawalerem i uważa że on nie powinien płacić składki na krus macieżyńskiej i ma rację czy nie Twoim zdaniem?

#137 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów

Napisany 12 sierpień 2016 - 09:49

Ty Staszek odpowiedziałeś na jakieś pytanie wprost , czy tylko potrafisz innych obrażać . Tak pracę należy szanować , zapytaj rodziców jak możesz z jakim szacunkiem podchodzili do tego co im urosło w polu . (No chyba że byli pracownikami PGR-u , to nie będą wiedzieć o co chodzi) Kogo obchodzi co płaci twój kolega?

ZETOR TEAM

#138 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 12 sierpień 2016 - 11:46

Masz rację podchodzili ale to czas przeszły dziś tak naprawdę chodzi tylko jedno aby zarobić jak najwięcej hajsu można oszukiwać do bulu kantują pracownicy i pracodawcy takie mamy czasy liczy się tu i teraz nikt nie myśli co będzie w przyszłości , co do obrażania to nie wiem kto kogo Tu obraża ale na pewno nie ja pozdrawiam

#139 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2714 postów

Napisany 12 sierpień 2016 - 11:57

Żałuj że nie urodziłeś się w np w Anglii , tam obywatel zapytany czemu nie pracuje odpowiada " a po co, zarobię 2000 funtów a zabiorą mi 2500 funtów socjalu na dzieci bo dochód mi przekroczy".... Oj żałuj...... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Magronowa

Magronowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 12:31

Moim zdaniem sam zamysł finansowego wspierania rodzin był dobry, ale program 500+ chyba nie do końca został przemyślany. Teraz jak rodzina ma dwoje dzieci to kobieta przestaje pracować zawodowo, bo dostaje 1000 zł i jest zadowolona. Jakie te dzieci będą miały przykład? Już  nie mówiąc o patologiach, gdzie jest kilkanaście dzieci. Nie wierzę, że ktoś jest w stanie tyle dzieci dobrze wychować.