Skocz do zawartości

Zdjęcie

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności?

329 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jerzy10540

jerzy10540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 22:31

@rusto no właśnie takie zdjęcie mówi samą prawdę ciekaw jestem ile czasu ta akcja potrwa? A jest to że chociaż by modernizacja gospodarstw jak mają dać patologii to by lepiej w to poszło bo w takiej sytuacji 500 dostanie na jedno przypuśćmy niech będzie 2 1000 jest z czego mogę przypuszczać że 45% jak może więcej idzie do sklepu monopolowego z 1000

nieraz idę koło sklepu to zaczepiają ( elita ławeczkowa) jak to się mówi o 2zł na piwo ja zarobię ten pieniądz i ja mam dać takiemu co ma smak na piwo?Niech się taki do roboty weźmie bo ja mogę nie mieć byle tam ten skorzystał to samo papierosy ja palę blisko 25lat dziennie około 2 i 05 paczki to jest tak cena tych co ja już od dłuszego czasu palę obecnie wynosi 14.50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności? Dzisiaj, 13:41
  •  

#42 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 07:34

Rodziny patologiczne kojarzą się wszystkim z pijaną matką i nie trzeźwiejącym ojcem, ale to tak naprawdę skrajna patologia, jednak tego jest już chyba co raz mniej. Dla mnie patologią są hordy sterczących w gminie po zasiłek. Nie daj Boże jak mam coś załatwić w dniu kiedy płacą, najpierw mijam przed budynkiem z 50 odób jarających fajki, gadających przez telefon lub stukających w telefon wielkości patelni, potem w środku tłum drących się ludzi kto za kim stał. Patologia w mieście wygląda tak samo, chłopak z dziewczyną mieszkają u rodziców, dwoje dzieci, ślubu nie mają, ona wtedy dostaje jako matka samotna kasę, teraz jeszcze 500 na każdego, on do roboty żadnej się nie kwapi ona też bo po co jak kasa na fajki i jakiś ciuch jest, starzy dadzą jeść i jakoś się kręci. Patologią jest ta postawa rozczeniowa że każdemu się należy, tak więc kolego staszek nie pisz że te dzieci będą pracowały na nasze emerytury bo one nie będą pracowały nigdy, będą wiecznie brac tak jak nauczą ich tego rodzice.

Nie zgodzę się wszystkich zaszufladkowałeś według swojego schematu znam rodzinę jak nazywasz że rodzice tylko po zsiłki stali a dzieci pozakładały rodziny każdy dom wybudował i nie za kredyt czyli można coś w życiu osiągnąć wychodzi na to że jednak te zasiłki nie poszły na marne a patologie są we wszystkich dziedzinach życia czy w służbach mundurowych wysyłać po 15 latach pracy na emeryturę to nie patologia? Albo dopłacać rolnikowi do zakupu maszyn które większą część roku stoją w garażu? Wystarczyłoby aby wsparcie otrzymały firmy któe świadczą usługi jak duży postep wtedy by był w rolnictwie ?

#43 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3465 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 20 kwiecień 2016 - 09:49

Jest część społeczeństwa , którym się  zwyczajnie  nie  chce  robić i  całe zycie utrzymują  sie z  różnych  zasiłków .

Nie  mają oni szacunku  do  czyjejś pracy , potrafią nawet kpić że ty pracujesz , a  mi i tak  dadzą  - to po  co mam pracować. Wychowują  dzieci w ten  sposób, że  też nie  maja  do niczego i do nikogo  szacunku , tylko postawę  roszczeniową  -  dajcie  mi  bo ja  nie  mam  na  to,  czy  na  tamto . To jest  prawdziwa patologia , główni  beneficjenci  róznego rodzaju  zasiłków  , zapomóg i  wszystkiego co darmowe .

Ja  również  łapie  się na  500 + mam 3  dzieci , ale  uważam że to  chora  sytuacja- wprowadzać nowe podatki  - po to  żeby spełnić obietnicę  wyborczą 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 10:16

I pogadaj z takimi to powiedzą że nie ma pracy a jak jest to za 6zł/h, a co by głąb jeden z drugim chcieli za siedzenie w sklepiku z ciuchami co ma 10 klientów dziennie albo jako cieć ma jedyne zadanie nie spać.... Masz fach w rękach to zarabiasz, nie umiesz nic to widocznie piłeś piwo na wagarach w krzakach zamiast się uczyć chociaż w zawodówce. Znieść wszelki socjal, wtedy selekcja naturalna sprawi że albo tacy ludzie wyginą albo wezmą się za robotę!

#45 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 15:24

Sklep co ma 10 klientów dziennie to może właściciel obsługiwać albo go zamknąć jak się nie opłaca praca musi zapewnić godziwe warunki życia a nie wyzysk człowieka przez człowieka podobnie można by nazwać urzędników bo oni też żyją na nasz koszt i to za wiele większe kwoty niż 6 pln na godzinę może wprowadzić konkursy kto za mniejsze piniądze się zgodzi pracować a nie gdzie kto wójka ma? NaGRODY BIORĄ ZA CO  że robią to co jest ich obowiązkiem?

#46 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 16:07

A tak na marginesi Breivik wygrał proces o złe traktowanie w więzieniu bo nie miał dostępu do internetu Wy odmawiacie prawa do godnego życia biednym uczciwym ludziom czy to nie jest żałosne?

#47 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów
  • Zainteresowania:sport,motoryzacja,muzyka i rolnictwo ;d

Napisany 20 kwiecień 2016 - 16:42

Jest część społeczeństwa , którym się  zwyczajnie  nie  chce  robić i  całe zycie utrzymują  sie z  różnych  zasiłków .

Nie  mają oni szacunku  do  czyjejś pracy , potrafią nawet kpić że ty pracujesz , a  mi i tak  dadzą  - to po  co mam pracować. Wychowują  dzieci w ten  sposób, że  też nie  maja  do niczego i do nikogo  szacunku , tylko postawę  roszczeniową  -  dajcie  mi  bo ja  nie  mam  na  to,  czy  na  tamto . To jest  prawdziwa patologia , główni  beneficjenci  róznego rodzaju  zasiłków  , zapomóg i  wszystkiego co darmowe .

Ja  również  łapie  się na  500 + mam 3  dzieci , ale  uważam że to  chora  sytuacja- wprowadzać nowe podatki  - po to  żeby spełnić obietnicę  wyborczą 

Świetnie to ująłeś kolego. Szkoda, że ludzie nie widzą tego, że aby dostać 500zł, zapłacą w czymś innym a kraj nadal się zadłuża, a później te dzieci na które brane jest teraz 500zł będą musiały myśleć jak to wszystko spłacić.

I pogadaj z takimi to powiedzą że nie ma pracy a jak jest to za 6zł/h, a co by głąb jeden z drugim chcieli za siedzenie w sklepiku z ciuchami co ma 10 klientów dziennie albo jako cieć ma jedyne zadanie nie spać.... Masz fach w rękach to zarabiasz, nie umiesz nic to widocznie piłeś piwo na wagarach w krzakach zamiast się uczyć chociaż w zawodówce. Znieść wszelki socjal, wtedy selekcja naturalna sprawi że albo tacy ludzie wyginą albo wezmą się za robotę!

Masz rację kolego opieka społeczna tylko dla najuboższych, a nie tak jak teraz podjeżdżają drogimi samochodami po darmową żywność i biorą wszelkie zasiłki. Masz dwie nogi, dwie ręce i nic ci nie dolega to bierz się za robotę, a nie czekaj aż dostaniesz od państwa za free, na co wszyscy pracują. Tak powinno wyglądać normalne państwo. Niestety, w tym momencie rząd stwarza doskonałe warunki do nic nie robienia i nie posiadania żadnej ziemi itp. To nie prowadzi do niczego dobrego.

A tak na marginesi Breivik wygrał proces o złe traktowanie w więzieniu bo nie miał dostępu do internetu Wy odmawiacie prawa do godnego życia biednym uczciwym ludziom czy to nie jest żałosne?

Chłopie, co ty porównujesz ? Nikt nie odmawia im godnego życia, ale nie na nasz koszt! Niech wezmą się do pracy, a nie czekają na socjal.

#48 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 18:08

Widzisz to akurat jest dobre porównanie bo tam jest szacunek dla człowieka a u nas tego brakuje jaki nasz koszt?Wzamian są tematy zastępcze aborcja eutanazja ? Może to jest nasza oferta dla biednych ale niech za to zapłacą bo chyba nie na nasz koszt? B)

Bierzmy przykład od skandynawi tam się szanuje człowieka a u nas jest napuszczanie biednych na bogatych i odwrotnie musi się zmienić nasza mentalność w tej kwesti

#49 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 18:20

Przecież na ten socjal każdy pracuje, bo jest z naszych podatków i naszej pracy. Dzisiaj biednym nic nie brakuje, opieka nie da im zginąć, jedzenie za darmo, węgiel za darmo, zasiłki biorą i nie muszą pracować, a teraz jeszcze 500zł, które nie wlicza się do dochodu na np. pięcioro dzieci 2500zł + rodzinne 500zł. Czy to, że rząd stwarza warunki do nie pracowania to jest dobrze twoim zdaniem ?

#50 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 19:29

Rząd nie stwarza warunków do niepracowania boco to jest 2500 tysiąc na 7 osób chodzisz do sklepu robisz zakupy wiesz ile wszystko kosztuje Jeśli teraz te rodziny zrobią zakupy np w Twoim sklepie czy zarobisz czy straciszna tym ludzie myślcie trochę ten pieniądz wróci do gospodarki i to właśnie z tych najbiedniejszych jak tu ktoś napisał że będzie ziemię z tych pienidzy spłacał czy to nie jest patologia? Będzie okradał dzieci tak samo jak ten co na alkohol wyda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 19:38

3000zł z rodzinnym +  możliwe zasiłki dla bezrobotnych miesięcznie + paczki z żywnością + węgiel za nic. To dla ciebie jest mało ? Pomyśl ile normalny człowiek musi na to pracować miesięcznie. Nieprawdą jest, że te wszystkie pieniądze wrócą do obiegu, bo właśnie nie każdy będzie wydawał te pieniądze ns codzienne artykuły potrzebne do życia, a ile jest jeszcze w Polsce sklepów z zagranicznym kapitałem.

#52 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 21:31

Zapomniałeś o jednym, o tym że kredyt musieli spłacić z odsetkami więc na lewej FV tylko stracili. Co do wizji lokalnej jak najbardziej. Oczywiście ktoś mnie pewnie skrytykuję ale za donos że n: w tej czy tamtej rodzinie zamiast dla dzieci to idzie kasa na alkohol ,papierosy itd  powinni dawać jakieś wynagrodzenie minimalne ale jakieś, zawsze by to było priorytetem aby pilnować choć trochę dobrostanu dzieci.

Fakt stracili ale mieli za co przeżyć do żniw.

Za donosami nie jestem, powinny być osoby w GOPS odpowiedzialne za lustrację pewnej grupy (znając życie nikt nie będzie chciał się na to narażać i będzie jak będzie).

Koledzy też mają rację że części nie chce się pracować ale to są ludzie bez ambicji, ale dziś w radiu  słyszałem że ochroniarz /sprzątaczka zarabiają po 4/6 zł/h więc za takie stawki niejednemu się nie opłaci pracować gdyż zarobek "zjada" dojazd do takowej pracy więc nie możemy też z części zrobić nierobów..

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#53 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 21:32

Jak ktoś się nie umie zainteresować sobą to dlaczego ma się interesować kimś. Ja cały czas jestem za tym aby rodzina dostawała te 500+ już nie chodzi o to czy to moje czy nie moje ale żeby dostali. Trochę wam przypomnę że te 500 zł jest dla dziecka a jak wiadomo  dzieciom nie możemy niczego odmawiać i żałować..Pieniądze muszą być wydane słusznie na bieżące potrzeby. Ja jeżeli bym miał jakieś zdanie co do programu 500+ to nie dał bym  ludziom pieniędzy, tylko bony do wykorzystania np: w sklepie z ubraniami czy też na jedzenie dla niemowlaków i nie było by żadnej patologii bo za co. Dać wsparcie nie problem ,ale  dopilnować aby było dobrze wykorzystane tu zaczynają się schody.

#54 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 21:55

W sąsiedniej wiosce gościowi dawali na zakupy do sklepu (pieniądze dostawał sklepikarz) to ten konserwami handlował.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#55 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 23:05

no wiem bo u mnie w wiosce też jest kilka takich osób co dostali przydział na węgiel to sprzedali a w zimie spali u ludzi pod tunelami w zamian za przykładanie do pieca więc wiesz jak się chce % to praktycznie mogą wszystko zrobić,

#56 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 07:40

Dla chcącego nic trudnego.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#57 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 08:24

kłótnia za marne 500 zł a miliardy idą na lewo takie pieniądze że nie jesteście w stanie sobie wyobrazić lewe prywatyzację chore odprawy , oddawanie autostrad w dzierżawę , gdzie ten co ja dzierżawi ma tyle z opłat że 5 by nowych wybudował . sprzedali pzu  i odkupili część akcji za sporo wyższą cenę .

teraz dali w miarę po równo a ktoś mówi że podatki podniosą a te k**wa krętactwa i wyprzedaż majątku narodowego to kto za to zapłacił , za sprzedanie cukrowni za bezcen kto zapłacił to wam nie przeszkadza tylko 500 na dziecko wam przeszkadza??

#58 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 23 kwiecień 2016 - 07:04

Powiększy tylko bandę nierobów. Zaraz zaczniemy płacić za wodę z naszych, wybudowanych na  naszych polach, za nasze pieniądze studni głębinowych. Propozycja wysokości opłat ok. 1,75pln za m3. Za wodę opadową spływająca do rowu, za wodę z roztopionego śniegu, bo musi być kasa na 500+ i inne przedwyborcze obietnice. No i jeszcze na rydzyka i spółkę.

#59 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 07:23

Cały czas słyszymy pomysły ze strony rządu o coraz to nowych propozycjach na dodatkowe podatki m.in. podatek od paliwa i płacony przy opłacie za prąd podatek od telewizji. Zaczyna rodzić się socjalizm i to jest właśnie ta wasza "dobra zmiana". W Polsce jest potrzeba obniżania podatków, a nie na odwrót.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 09:00

Powiększy tylko bandę nierobów. Zaraz zaczniemy płacić za wodę z naszych, wybudowanych na  naszych polach, za nasze pieniądze studni głębinowych. Propozycja wysokości opłat ok. 1,75pln za m3. Za wodę opadową spływająca do rowu, za wodę z roztopionego śniegu, bo musi być kasa na 500+ i inne przedwyborcze obietnice. No i jeszcze na rydzyka i spółkę.

Podaj proszę na jakiej podstawie tak twierdzisz? Te podatki to jest wymmóg UE podobnie jak opłata za śmieci może też napiszesz że na 500 + idzie? Daj sobie spokój z tymi bajkami

Cały czas słyszymy pomysły ze strony rządu o coraz to nowych propozycjach na dodatkowe podatki m.in. podatek od paliwa i płacony przy opłacie za prąd podatek od telewizji. Zaczyna rodzić się socjalizm i to jest właśnie ta wasza "dobra zmiana". W Polsce jest potrzeba obniżania podatków, a nie na odwrót.

Podatek od telewizji to płacimy cały czas co w tym nowego widzisz? Tusk obiecał że go zniesie ale na obiecankach się skończyło ponadto wprowadził wyższy vat na ubranka dla dzieci czemu nie napiszesz o tym?