Skocz do zawartości

Zdjęcie

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności?

329 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 19 kwiecień 2016 - 15:05

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności? Patologia to dopłaty i dotacje które bambry wsparły germańskie rodziny, a nie dać zarobić polskiemu pracownikowi. Ale tego nie widzą tylko czepiają się 500zł bo im nie przysługuje bo za dużo ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności? Dzisiaj, 20:47
  •  

#22 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 15:48

czepiacie się patologii a rząd się cieszy z patologi po z jakich artykułów wróci kasa w podatku i akcyzie?

nawet na Białorusi płacą na dzieci a wy szukacie dziury w całym jedyny minus że nie na wszystkie dzieci.

i dziwię się że rolnicy psioczą jak większość kasy z 500+ pójdzie na jedzenie , czasami tytoń i alkohol ale to i tak produkty pochodzenia rolniczego

i nie przesadzajcie z tą patologią bo teraz też opieka wspomaga patologie i tak jest na całym świecie , a tak przynajmniej skorzysta trochę osób uczciwie pracujących ale może nie zarabiających kokosów 

Edytowany przez piotr30piotr, 19 kwiecień 2016 - 15:53.

#23 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 16:18

Jak ma coś zmienić jak sam projekt gdy się dobrze ktoś wczyta przewiduje że wskaźnik dzietności zwiększy się o strasznie małą wielkość

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 16:37

Sprawdzcie sobie jak zdrożały polisy ubezpieczenia :) po wprowadzeniu podatku za chwile pewnie banki podniosą opłaty za kredyty i podatek od marketów 

#25 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 17:19

Pierwszy raz politycy dotrzymali obietnicy wyborczej i od razu zewsząd wielka krytyka .Piszecie wciąż o patologii , a ile na 100 zwykłych , normalnych rodzin przypada rodzin patologicznych ? Jedna - dwie .

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#26 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 18:02

Sprawdzcie sobie jak zdrożały polisy ubezpieczenia :) po wprowadzeniu podatku za chwile pewnie banki podniosą opłaty za kredyty i podatek od marketów 

No i co z tego że zdrożały ? Nie sądzę że firmy ubezpieczeniowe chcą te pieniądze przekazać na 500 plus ;) a czemu niby banki mają podnieść opłaty bo patologia pobiegnie konta zakładać? :D

#27 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 18:37

Ludzie ogarnijcie się. Jak napisałem że najlepiej jak by wszystko było dokumentowane to poszła fala krytyki na mnie że nie ma ludzi do tego.Ale chyba zapominajcie że studentów z roku na rok przybywa również rośnie skala bezrobocia. Tak nie lubicie tej patologii a więc 2 osoby na gminę i sprawa załatwiona, Kasa na jedzenie i ubrania i wychowanie dziecka. Ktoś wspomniał że zarobią na tym rolnicy bo przecież jedzenie produkuja. dobrze niech teraz mi powie które to jedzenie jest z polski?  Bebilon, Nan? może snikersy albo marsy nie wspominając zmielonych liści kapusty w słoikach czy może roztworu koncentratu który przychodzi z hiszpani cysternami do tymbarka.

#28 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów
  • Zainteresowania:sport,motoryzacja,muzyka i rolnictwo ;d

Napisany 19 kwiecień 2016 - 19:13

Nie przesadzacie? Ile tej patologi jest ułamek procenta a każdy pisze patologia  patologia znam rodziny gdzie jest dużo dzieci nawet wśród rolników i 5 cioro już na MR się załapało i to nie jest patologia? po co 5 nowych ciągników na gospodarstwie co jednym spokojnie obrobi

Może u was na to becikowe rodzili bo patologia dla 1000 zł to by się nie poniżał żal słuchać takich ludzi co tak piszą

Trzeba również zapobiegać szerzeniu się właśnie takim jednostkowym zjawiskom patologicznym, a nie jeszcze to rozwijać, do czego może przyczynić się 500+. Skoro wszyscy z tych rolników przeszli wszystkie formalności prawne związane z MR i dostali dotacje na ciągniki to nie widzę problemu. Sami dobrze wiemy, że dostać te pieniądze nie jest tak prosto. 

#29 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 kwiecień 2016 - 19:32

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności? napisze przykład a wy sami wyciągnięcie wnioski
od 5 lat mam za sąsiadów rodzine ojciec gdzie nie pójdzie do pracy to go nie chcą. matka podobnie tylko mniej ofert pracy miała . dom kupili im rodzice jak i całe wyposażenie cały czas czekają na jałmużnę . jeżeli jakoś im się żyje bez pieniędzy to jak dostanę te należące im się 1000 zł to już nigdy nie zobaczę albo uslysze jak pojdzie do pracy . jak słyszałem pierwsze pogłoski o 500 + to nie byłem pewny czy co roku będzie czy jedno razowo a jak usłyszałem że co miesiąc to zamorowalo mnie

Edytowany przez robi57362, 19 kwiecień 2016 - 19:35.

jesli pomoglem kliknij fajne

#30 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 19:36

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności? Panowie znam taka dziwke co miała 6dzieci. Z jedną jej córka chodziłem do klasy. była w sklepie i tak 3butelki wódki, 2wagony papierosów i chyba ze 3kilko cukierków, Ale najdroższych. a dzieci brudne, głodne chodziły do SQL. w SQL dostawaly z opieki społecznej obiady za darmo. aż sąd zabrał jej te dzieci już 9lat temu. Ale ona co roku jest w ciąży. jazd dziecko które urodzi oddaje do domu dziecka (zabierają jej dzieciaki automatycznie). opieka ja utrzymywała Ale ona kasę na fajki i wódkę wydawała. dzieciaki robi jak króliki. I co roku w ciąży. razem ma chyba już z 15dzieciaków. nie wiem jak ona tak może robić. I to jest prawdziwa historia. nie wiem jak ona miała 6 jak jej zabrali i teraz nadal od 9 lat cały zaś zaś ciąży chodzi. rodzi i oddaje do bidula.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 19:45

Widzisz nie rodzi tych dzieci dla pieniędzy a wszyscy tu krzyczą że patologia te dzieci będą pracowały na nasze emerytury pamiętajcie o tym

#32 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 19:47

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności? szkoda mi tych dzieciaków.

#33 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 20:00

no właśnie była wódka były fajki a jak by ktoś pilnował na co idzie kasa był by porządek.

#34 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 20:16

Według mnie 500+ jest potrzebne dla rodzin  ale  powinien być przymus dostarczenia do gminy paragonów faktur czy innego potwierdzenia zakupu jedzenia,ubrania i innych potrzebnych rzeczy.  70% kwoty powinno być udokumentowane ze poszło na jedzenie lub edukację dziecka a nie np: na alkohol. Ja mam znajomych sprzedawców i już mówią że ludzie dostaną 500 ale oddadzą 600 bo wszystko zdrożeje zwłaszcza pampersy i jedzenie które jak wiemy jest niezbędne niemowlakom. Tak że program 500+ wygląda bardzo podobnie jak dopłaty bezpośrednie ludzie czekają na dopłatę jak na zbawienie bo to pół ich przychodu z gospodarstwa....

Kolego nie wiem jak dziś ale kiedyś były kredyty na nawozy/ pasze/ środki i potrzebne były FV do banku ilu to znajomych kredyt dostali FV oddali a nawozów czy środków nie kupili ale względem banku było OK.

Więc uważam że lepsza była by wizja lokalna.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#35 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 20:38

Ciagle tylko slowo patologia,patologia i patologia kojarzy mi sie to z ekologia,ekologia i ekologia wiecie czemu? Bo media nam cisna te bzdury pozniej przyjezdrza taki znajomy z miasta na grila i mowi bys sobie zmienil piec na eko a nie palil mulem, jak mi kupisz eko w cenie mulu to bede nim palil prawo mi pozwala tym palic kupilem legalnie. I to  wszystko o czym TVN gada to mi pozniej przeklada jako jedyna prawde.  Dla nas rolnikow 500 plus jest bardzo dobre mamy dzieci i to nie rzadko kilkoro wiemy ze maja potrzeby napewno nie jedna rodzina rolnicza nie morze zapewinic swym kilkoro dziecia tego co jedna rodzina w warszawie swym kilkoro dziecia jesli tam wogole wystepuja rodziny wielodzietne i to nie znaczy ze mamy np 6 dzieci jestesmy patologiczna rodzina, nie mamy zadnej  kwoty wolnej od podatku o czym myslala autorka tematu i nawet jak by do miliona podwyzszyli kwote wolna od podatku to zaden z nas na wsi  z tego nie skorzystal, a i tak zadnego najbiedniejszego rolnika ona by nie dotyczyla

#36 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 20:39

Rodziny patologiczne kojarzą się wszystkim z pijaną matką i nie trzeźwiejącym ojcem, ale to tak naprawdę skrajna patologia, jednak tego jest już chyba co raz mniej. Dla mnie patologią są hordy sterczących w gminie po zasiłek. Nie daj Boże jak mam coś załatwić w dniu kiedy płacą, najpierw mijam przed budynkiem z 50 odób jarających fajki, gadających przez telefon lub stukających w telefon wielkości patelni, potem w środku tłum drących się ludzi kto za kim stał. Patologia w mieście wygląda tak samo, chłopak z dziewczyną mieszkają u rodziców, dwoje dzieci, ślubu nie mają, ona wtedy dostaje jako matka samotna kasę, teraz jeszcze 500 na każdego, on do roboty żadnej się nie kwapi ona też bo po co jak kasa na fajki i jakiś ciuch jest, starzy dadzą jeść i jakoś się kręci. Patologią jest ta postawa rozczeniowa że każdemu się należy, tak więc kolego staszek nie pisz że te dzieci będą pracowały na nasze emerytury bo one nie będą pracowały nigdy, będą wiecznie brac tak jak nauczą ich tego rodzice.

Edytowany przez mikad, 19 kwiecień 2016 - 21:40.

#37 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 20:46

Panowie należałoby tu rozdzielić patologie bo są różne, bo z reguły pierwsza myśl to wóda, dzieci, smród i brud. A dla mnie największa patologia

to kreowanie i wspieranie nieróbstwa, lenistwa a nauczenie za to daj, daj i jeszcze raz daj. Są ludzie może zacofani, mało inteligentni albo niezaradni

ale w pewnym sensie honorowi i ich sytuacja to wynik często wielopokoleniowych zaniedbań i braku kogoś kto by to pociągnął we właściwym

kierunku. Czasem mam takiego gościa do pomocy jak jest potrzeba, co w szkole nie był orłem, w domu raczej biednie ale brudem nie zarasta

jest bardzo pracowity i uczciwy,  nie liczy tylko na to co dostanie z opieki czy takie tam. Tylko że to gatunek dążący do wymarcia, między innymi

dzięki złym działaniom państwa. Niech dostają ci co potrzebują ale niech się wykażą że zasługują, jak nie to koniec kasy i basta. Jest tyle roboty

i zaniedbanych np. dróg. W mojej gminie jest sporo ludzi którzy z chęcią zapisali by się na roboty interwencyjne ale nie ma na to kasy.

Zamiast dawać 5 stów za friko niech za to będą pozamiatane ulice, porządnie wykoszone rowy itp. Ja nie muszę brać 500(chociaż jak dają to

wezmę) bo biedy nie klepię ale wielu z was porusza ważny temat -czy ta kasa poprzez konsumpcję wróci po części do budżetu

#38 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 20:53

Teraz chca dac normalnym ludzia zwykle 500 plus to ja niewiem co wy tak niechetnie sie odzywacie nie macie dzieci? Ci bogaci sie nachapali przywilejow teraz maja korzystac inni czyli wszyscy to sie ich stara nazywac patologia

#39 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 21:38

Pieniadze dawane za nic stwarzaja patologie

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 22:23

Kolego nie wiem jak dziś ale kiedyś były kredyty na nawozy/ pasze/ środki i potrzebne były FV do banku ilu to znajomych kredyt dostali FV oddali a nawozów czy środków nie kupili ale względem banku było OK.

Więc uważam że lepsza była by wizja lokalna.

Zapomniałeś o jednym, o tym że kredyt musieli spłacić z odsetkami więc na lewej FV tylko stracili. Co do wizji lokalnej jak najbardziej. Oczywiście ktoś mnie pewnie skrytykuję ale za donos że n: w tej czy tamtej rodzinie zamiast dla dzieci to idzie kasa na alkohol ,papierosy itd  powinni dawać jakieś wynagrodzenie minimalne ale jakieś, zawsze by to było priorytetem aby pilnować choć trochę dobrostanu dzieci.