Skocz do zawartości

Zdjęcie

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności?

329 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JuliaMroczek

JuliaMroczek

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 14:44

Myślicie, że program 500+ jest w stanie coś zmienić jeżeli chodzi o dzietność w Polsce?

Kolejne pytanie, to czy nie lepiej było np podwyższyć kwotę wolną od podatku? Za te pieniądze które zostały przeznaczone na 500+ dla każdego można by było podwyższyć kwotę wolną od podatku do 40 tys zł. Zmotywowałoby to osoby do pracy. Praca bardziej by się opłacała. No i z czego w przyszłym roku to sfinansujemy? Bo przecież pieniądze nie rosną na drzewach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności? Dzisiaj, 23:14
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1692 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 15:17

Mowisz o podatku o kwocie wolnej ale to jak by wtedy byli rozliczani rolnicy przecież my nie składamy PITu i na dzieci rolników ulgi nie ma i nie byłoby i dzieci rolników byłyby poszkodowane a to nie nasza sprawa skad wezmą za rok pieniadze obiecali, dali wiec niech teraz kombinuja skad za rok kasę wezmą, mysle że można by było to w inny sposób wykorzystac jakies dodatkowe zajecia w szkołąch po lekcjach jakąś może profilaktyke czy coś jeszcze innego 

A co do tego 500+ to tylko patologia bedzie sie szerzyć mój kolega sieje dużo warzyw i z takiej wioski po PGRze zatrudniał na czarno kobiety do pracy im to też odpowiadało i teraz na wiosne rozmawia z jedną Pania która u niego cały sezon pracował i powiedział mu że ona ma 4 dzieci wiec dostanie 2000zł i nie bedzie już w tym sezonie pracowac bo bedzie miała pieniadze, on jej mówi że u niego zarabia i nigdzie tych dochodów nie zgłasza wiec dostanie i jedno i drugie i kobitka sie rozesmiała mu prosto w twarz, kolejny przykład kobieta pracuje za 1500zł z czego 300zl wydaje na paliwo na dojazdy i ma trójkę dzieci wiec sie zwalnia i dostaje 3x 500+ i ma 1500zł bez roboty za siedzenie w domu 

Ja swojemu za 500+ założyłem jaką lokatę w PKO BP bo maja jakąś specjalną na ta okolicznosć

ZETOR TEAM

#3 Share withanight

withanight

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 15:28

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności? Zmieni się dzietnosc, przybędzie wiele sierot, które trafią do domu dziecka jak pieniądze naprogram 500 + się skończą. Nie mam na myśli prawdziwych rodziców tylko patologiczne rodziny dla których program będzie "światełkiem w tunelu ".

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów
  • Zainteresowania:sport,motoryzacja,muzyka i rolnictwo ;d

Napisany 18 kwiecień 2016 - 16:06

To program bezsensowny, który będzie produkował patologię i zwalniał gospodarkę kraju. Przybędzie osób, które będą żyły na koszt państwa i my wszyscy będziemy musieli na nich pracować, bo rząd nie rozdaje swoich pieniędzy na 500+, tylko NASZE. Wiadomo, że wiele osób rzuci pracę, bo nie będzie im się chciało pracować, bo nie opłaca się zwiększać dochodu, nie zakwalifikują się na 500+. Nawet nie chodzi o samo przekroczenie dochodu, świetnie tu wojtal24 przytoczył przykład pani, która już nie będzie pracować(nawet na czarno, żeby nie wliczało się do dochodu), bo dostanie za darmo od państwa. To rozleniwia społeczeństwo, a następne pokolenia patrząc na rodziców, co żyją z państwa będą postępować pewnie podobnie w przyszłości. I koło się zamyka. Ludzie powinni żyć z pracy i tak powinno być w normalnym państwie, a nie z jałmużny na którą pracują wszyscy. Szkoda, że na taki chwyt łapie się społeczeństwo i nie dostrzega konsekwencji związanych z tym programem. Są zadowoleni, bo przecież "dają za darmo 500zł", nie, nie, nie... w rzeczywistości jest trochę inaczej. Zobaczymy z resztą z czego będą to będą finansować w przyszłym roku. A czy się będzie rodzić więcej dzieci ? Możliwe, że trochę więcej, ale konsekwencję budżetowe będą poważniejsze. Takie jest moje zdanie.

#5 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 18:40

Według mnie 500+ jest potrzebne dla rodzin  ale  powinien być przymus dostarczenia do gminy paragonów faktur czy innego potwierdzenia zakupu jedzenia,ubrania i innych potrzebnych rzeczy.  70% kwoty powinno być udokumentowane ze poszło na jedzenie lub edukację dziecka a nie np: na alkohol. Ja mam znajomych sprzedawców i już mówią że ludzie dostaną 500 ale oddadzą 600 bo wszystko zdrożeje zwłaszcza pampersy i jedzenie które jak wiemy jest niezbędne niemowlakom. Tak że program 500+ wygląda bardzo podobnie jak dopłaty bezpośrednie ludzie czekają na dopłatę jak na zbawienie bo to pół ich przychodu z gospodarstwa....

#6 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów
  • Zainteresowania:sport,motoryzacja,muzyka i rolnictwo ;d

Napisany 18 kwiecień 2016 - 19:38

Masz pewnie wiele racji, ale z tym dokumentowaniem wydatków, to pewnie byłoby to trudne w realizacji. Inna sprawa, że program tego typu przydałby się, a inna sprawa to możliwość budżetowa jego realizacji. Nie za wszelką cenę.

#7 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 20:04

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności? ludzie mają rozum i wiedzą ile kosztuje utrzymanie dziecka. tylko patologia na to pójdzie.

#8 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 20:07

jedno jest pewne, wzrośnie popoyt na wyroby z wysoka akcyzą  ;)

no i wiadomo nie jednemu wątroba przez to wysiądzie  :D

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#9 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 22:03

ludzie mają rozum i wiedzą ile kosztuje utrzymanie dziecka. tylko patologia na to pójdzie.

No czy patologia nie wiem.  Ja mam wielką rodzinę w której jest prawie 30 dzieci przed 18-stym rokiem  życia i  prawdopodobnie wszyscy dostaną wsparcie. Pierwsze plany jakie planuje rodzina to zakup ubrań, wycieczki do kin teatrów , jedzenie oraz w ostatniej kolejności zostają upodobania dziecka. Ale nie wszyscy są zgodni bo np: sąsiad gada że nie kupił ciągnika bo miał 4 dzieci na wychowaniu i teraz jak mają po 11-16 lat to już są samodzielne a on chociaż trochę odbije sobie swój wkład i może uzbiera na jakiś ciągnik, tak że w tym przypadku jakość życia w rodzinie znacznie się nie zmieni...

#10 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 06:29

Żeby jeszcze polski towar spożywali to by kasa szybo wróciła do budżetu, ale niestety melin z importowanym towarem jest coraz więcej, fajki ze wschodu to już chyba 70% palaczy pali 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 19 kwiecień 2016 - 08:00

ludzie mają rozum i wiedzą ile kosztuje utrzymanie dziecka. tylko patologia na to pójdzie.

No czy patologia nie wiem.  Ja mam wielką rodzinę w której jest prawie 30 dzieci przed 18-stym rokiem  życia i  prawdopodobnie wszyscy dostaną wsparcie. Pierwsze plany jakie planuje rodzina to zakup ubrań, wycieczki do kin teatrów , jedzenie oraz w ostatniej kolejności zostają upodobania dziecka. Ale nie wszyscy są zgodni bo np: sąsiad gada że nie kupił ciągnika bo miał 4 dzieci na wychowaniu i teraz jak mają po 11-16 lat to już są samodzielne a on chociaż trochę odbije sobie swój wkład i może uzbiera na jakiś ciągnik, tak że w tym przypadku jakość życia w rodzinie znacznie się nie zmieni...

Nie  zrozumiałeś . 

Temat jest o  tym  czy  program poprawi  dzietność , a kolega lukjohn97  słusznie  zauważa  że  tylko patologia  na  to pójdzie , też uważam że  nikt normalny nie  zacznie robić  dzieci, żeby wziąc  zasiłek .

Inna  sprawa że ten  zasiłek  nie przetrwa  długo 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#12 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 08:21

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności? patologia zwyczaj dzieciaki ma w d*p**. I dla kasy będą rb dzieci. A pieniądze miast N dzieciaki pójdą N wódkę i papierosy

#13 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 09:13

Wszelka pomoc finansowa to patologiia podobnie jak dopłaty dla rolników czy żywność staniała z tego powodu ? Odwrotnie a jednak cały czas funkcjonują akcja owoce w szkole szklanka mleka dla ucznia czy to wpływa na wzrost spożycia wystarczy sprwdzić zawartość śmietników

#14 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 19 kwiecień 2016 - 09:22

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności? Co ty pi......sz? i nie uźywaj słów, których znaczenia nie rozumiesz...

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#15 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 11:15

Program 500+ zmieni dzietność w Polsce ale tylko patologiczną, debile będa produkować następnych debili i tak społeczeństwo będzie debilniało co raz bardziej.

#16 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 11:39

Co ty pi......sz? i nie uźywaj słów, których znaczenia nie rozumiesz...

Widzisz większość tych co uważają że ten program jest be tylko dlatego że ich nie obejmie ale to że Unijne dopłaty szerzą patologię to już nie chcą o tym słyszeć ;)

Znawca rynku się znalazł może jeszcze napisz że spadnie popyt na prezerwatywy co ? :D :D Widzisz matołku nie wszyscy co mają dzieci to alkocholicy a Ty tak tylko postrzedasz czyżby wspomienia z dzieciństwa? :P :P

To chyba pierwszy rząd od 25 lat który spełnia obietnice wyborcze

Edytowany przez staszek131415, 19 kwiecień 2016 - 11:42.

#17 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 11:42

za tą kasę powinni zrobić miejsc w żłobkach i przedszkolach dla 100% dzieci, tak aby rodzice mogli iść normalnie do pracy i zarabiać, a nie kombinować z opieką, bo nie przyjęli dzieciaka.

efekt 500+ będzie taki, że mądry dobrze spożytkuje kasę, głupi przepierdzieli na głupoty, a czy dzieci będzie więcej? czas pokaże, ale myślę że tak.. dzietność i tak ostatnio skoczyła z 1,27 na 1,3 dziecka/kobietę w wieku rozrodczym.

ja np. z 500+ będę spłacał ziemię.

Edytowany przez jaroWM, 19 kwiecień 2016 - 11:47.

#18 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 12:02

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności? Cieńszy będzie zeszyt w sklepie spożywczym u pani Jadzi.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#19 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 14:19

A ja wam powiem jak może ale nie musi być z 500+ i innymi darowanymi rzeczami. Jakieś 1,5 godziny temu widziałem jak wracała z dziećmi do domu 

razem z innymi taka lekko patologiczna mamusia. Dzieciaki dostają w szkole mleko a jej synek, jeden z kilkorga,( zdaje się już 3 klasista) napoczął kartonik 

po czym robiąc wysoką fontannę wylał mleko na ulicę ku swej olbrzymiej radości (a w domu bida i nie jedzą schabowych ze schabu). Mamusia nic.

Moje dzieci przynoszą swoje mleko do domu (w domu im go nie brakuje), nawet jak ktoś nie chce to odda i przyniosą i wypiją. Nawet nie myślą 

o czymś takim. W ten sposób i inne będą przesrane olbrzymie kwoty, bez szacunku do tego co się dostaje.

Podobnie jest z darmowymi obiadami na stołówce. 

Będą wyjątki ale nie za duże, bez wychowania i szacunku do wszystkiego co trzeba wychowuje się duży odsetek tych co mają pracować na nasze 

emerytury. Obyśmy nie musieli na nich liczyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 14:57

Nie przesadzacie? Ile tej patologi jest ułamek procenta a każdy pisze patologia  patologia znam rodziny gdzie jest dużo dzieci nawet wśród rolników i 5 cioro już na MR się załapało i to nie jest patologia? po co 5 nowych ciągników na gospodarstwie co jednym spokojnie obrobi

Może u was na to becikowe rodzili bo patologia dla 1000 zł to by się nie poniżał żal słuchać takich ludzi co tak piszą