311Fendt311

Ile dam rade uchować byczków na 1,5 ha łaki i 30 ha ornego ?

Polecane posty

311Fendt311    0

Witam chciałbym zadobyć się byczków limusine , i w tym problem że nie wiem ile mogę uchować mam 30 ha ornego z czego uzyskuje 180 t zboża rocznie (pszenicy) i mam 1,5 ha łaki z tego 1,5 ha 2 lata temu przed dzierżawą miałem 33 bele z pokosu . Ile mógłbym chować byczków ? Kiszonka nie wchodzi w grę bo pola już obsiane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

U mnie rocznie jest ze 150 bel siana i na 40 szt to tak na styk i kiszonkę z kukurydzy mam. Na tyle łąki to pewnie 10szt nie utrzymasz. Zboża to ci spokojnie starczy na 40szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
311Fendt311    0

U mnie rocznie jest ze 150 bel siana i na 40 szt to tak na styk i kiszonkę z kukurydzy mam. Na tyle łąki to pewnie 10szt nie utrzymasz. Zboża to ci spokojnie starczy na 40szt.

a z 5 limosów dam rade ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Sruty dużo nie musisz mieć aby była.pasza objetosciowa A na 1.5 ha za.dużo.jej nie będzie.Zasiej mieszankę owies wyka groch na kiszonke i Lux pasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Ale on już obsiał wszystko. 5 szt powinno dać radę. Wiem że na jedną krowe liczą pół hektara łąki to na byka będzie sporo mniej. Sąsiad trzyma 8 simów tylko że w dwóch grupach wiekowych jak 4 mają po 400kg to kupuje 4 po 100 i akurat te sprzeda to te mają po 4 i dokupuje 4 małe. To mu z hektara łąki wystarcza spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Albo owies na kiszonkę po żniwach tylko żeby wilgoć była bo w tamtym roku po żniwach nic nie urosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Siej od kolejnego,sezonu 20 ha w qq, reszta w łąkach i 60 dużych sztuk jesteś w stanie utrzymać przy przeciętnych plonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2198

:)   Myślę że na 60 szt to 4 ha qq w zupełności wystarczy,to nie krowa co cały czas połyka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

4ha x 50t/ha=200t/365=ok. 550 kg/60szt.=ok.9 kg na sztukę dziennie, jeśli to dla ciebie wystarcza, gdzie żywienie opasów powinno być oparte na kiszonce z kukurydzy to pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2198

 Nie liczę a samą kukurydzę,Jak  4 szt na raz zjedzą 20 l wiaderko to następnym razem tylko patrzą. 20 ha jest to ok 10 pryzm kukurydzy :ph34r: a pryzma na miesiąc z kawałkiem,dla opadów nie mówiąc o śrucie czy sianie,może jeszcze ktoś potwierdzi takie wyniki [nie czepiajmy zeszłego roku],to jaką one pryzmę namodzą obornika :blink: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz611    3

:)   Myślę że na 60 szt to 4 ha qq w zupełności wystarczy,to nie krowa co cały czas połyka ;)

Jakoś nie czuję tego. Posiadam ciągle 8 sztuk 800kg, 8sztuk 600kg, 8sztuk 400kg, 8sztuk 200kg do tego jest z 20 małych cieląt oraz kilka krów żeby wykarmić je kiszonką z kukurydzy potrzebuję 10-12ha kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    131

Tylko samą kiszonka z QQ karmicie? Bo nie za bardzo rozumiem sensu siać 10-20ha qq dla 60 szt. Przecie to jest tyle towaru ze w głowie się nie mieści, znajomy sieje 12ha qq, tmr na 90 dojnych + młodzież to mu tej qq na 1,5 roku starcza...
Sory 20ha sieje *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj