Skocz do zawartości

Zdjęcie

siew grochu po oprysku lancet plus zastosowanym w pszenicy ozimej rok wczesniej?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share darek8405

darek8405

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 19:53

siew grochu po oprysku lancet plus zastosowanym w pszenicy ozimej rok wczesniej?

Panowie czy siał kto s  groch siewny po pszenicy ozimej w której był zastosowany lancet plus?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siew grochu po oprysku lancet plus zastosowanym w pszenicy ozimej rok wczesniej? Dzisiaj, 10:34
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2138 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 20:05

Ja sieje już tak 2 rok i nic nie widziałem, ale jest to napisane w ulotce lancetu

rozumie że pszenica była w tamtym roku w poprzenie żniwa wymłucona 

ZETOR TEAM

#3 Share darek8405

darek8405

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 20:20

tak pszenica była w ubiegłym roku słoma była zebrana z pola a w tym roku zasiany został groch a w etykiecie lanceta nic nie pisze ze mozna siac groch w pierwszym roku po stosowaniu i troche mnie to zmartwiło :mellow:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
siew grochu po oprysku lancet plus zastosowanym w pszenicy ozimej rok wczesniej? Dzisiaj, 10:34
  •  

#4 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 18 kwiecień 2016 - 11:01

W 2015 miałem groch po pszenżycie traktowanym Mustangiem forte , groch trochę chorował , ale 4t dał .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 22 marzec 2017 - 19:36

hmmm... też w tym roku będę pryskał Lancetem, w następnym roku planuje groch, myślę ze jak słoma dobrze wymieszana się rozłoży to problemu nie będzie. Ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia ? 

#6 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2582 postów

Napisany 30 marzec 2017 - 10:05

Mogę potwierdzić to co koledzy wyżej napisali, zresztą gdzieś na forum już odpowiadałem w tej kwestii. 

Nie zauważyłem aby cokolwiek się działo w stanowisku gdzie pszenica była 2 sezony z rzędu ( zabiegi Lancetem ). 

Groch miał ładny kolor i równy wzrost od samego początku.

Kolega tu gdzieś na forum napisał że był na szkoleniu firmy Dow AgroSciences i poruszana była ta kwestia, no i motylkowe można siać dopiero na 2 sezon.

#7 Share pszycha1

pszycha1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 18 kwiecień 2017 - 18:18

u mnie też nić po lancecie się nie działo chodź w opisie środka chyba 11 miesięcy dla strączkowych

problem może być po sulfomocznikowych szczególnie lucerna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2582 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 07:24

W opisie środka nie ma żadnych informacji o strączkowych czy motylkowych. Jedyna informacja jaka jest to kolega na forum pisał to czego dowiedział się na szkoleniu producenta.