Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki nowy ciągnik do 60KM

95 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 13:49

Jaki nowy ciągnik do 60KM Polecam nowego lamborghini r2 w wersji target obejrzałem przejechałem się i super maszyna w porównaiu do farmtracka, bo i co z tego że farmtrac ma większą kabinę i miejscuwe na błotniku dla pasarzera, jak wszystko się kałacze trzęsie jest nieporęczne dzwignia od biegów nisko zegary jak w starym mf 255 no ale od razu czuć że są niedoróbki jak fotel kałacze się jak w starej c330 :D.
i tu najlepsze : nowy lambo r2 76target (4cyl 74km) można wytargować w pieniądzach jak za farmtracka 675dt, bo i do farmtracka i do r2 trzeba dokupić większe opony, jak również obciążniki a gabaryty i parametry lambo ma bardzo zbliżone.
jeśli chodzi o ciągniki do 60km myśle ze cena kształtuje sie podobnie więc nie zastanawiać się na dkłądakami zetorami i pronarami tylko pędzić do dielera puki euro tanie :D i brać coś z sdf lub cnh !!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki nowy ciągnik do 60KM Dzisiaj, 03:58
  •  

#42 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 16:21

o pieniądze się nie martwię :D
Sam myślałem nad PROXIMA 6441

Posiadam 84ha ziemi ornej
Ale jeden ważny szczegół żeby ciągnik pasował do małych sprzętów czyli np:
Pług UNI GRUDZIĄDZ 3 SKIBOWY

napisz troszkę więcej bo tak to nic niewiadomo no troszkę ten ciągnik zamały jak dla mnie na te 84ha :D lepiej se kup coś ze 100km jak ma być używany to jakąś tm-kę(nh) z lat 90- tych kupisz za rozsądne pieniądze, chyba że wolisz nowy, chyba ze ma byc pomocniczym to sory:D jak pomocniczy to 6441 :D

#43 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 17:18

Jaki nowy ciągnik do 60KM oj TM w okolicach 100 km to niezbyt hehe :D
jesli potrzebujesz do 3 obrotowej to 60 km ci nie styknie. coś w okolicach 90 km by było dobre np forterra 9641 moze nawet 10541

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#44 Share Polsza

Polsza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 18:34

Jaki nowy ciągnik do 60KM MOZE FARMER??? http://www.allegro.p...owy_.html#photo

#45 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 18:30

Jaki nowy ciągnik do 60KM Yhy tylko, że farmer ma 80 koni
A tu jest mowa o 60km, ja też zamieżam kupic ciągnik takiej mocy...

#46 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 19:31

oj TM w okolicach 100 km to niezbyt hehe :)
jesli potrzebujesz do 3 obrotowej to 60 km ci nie styknie. coś w okolicach 90 km by było dobre np forterra 9641 moze nawet 10541

moze takie cos 100km http://www.otomoto.p...=show&id=B44096 , ale jak chcesz 60km to lepiej dolozyc i nowego ;)

#47 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 wrzesień 2008 - 17:31

Jaki nowy ciągnik do 60KM zdaje mi sie ze 60 km to troche mało ale twój wybór ja polecam jednak CIĄGNIK PRONAR 5115 dobra maszyna i nie duzo pali lub polecam także jakiegos Mc Cormicka super maszynymiałem szanse się przekonać w Szepietowie 2008

#48 Share michal96

michal96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Koszykówka Rolnictwo

Napisany 14 październik 2008 - 06:34

Jaki nowy ciągnik do 60KM Może pronar 82Sa 82A lub TSA
są bez awaryjne :o
Sprzedam części do sieczkarni New Holland !

Kontakt na PW lub GG 364354

#49 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 październik 2008 - 14:11

Jaki nowy ciągnik do 60KM A może uzasadnij swoją wypowiedź bardziej szczegółowo, bezawaryjne na pewno? Może jeszcze komfortowe i ciche :o

#50 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 14 październik 2008 - 21:05

Jaki nowy ciągnik do 60KM A co myślicie o nowej Kubocie M6040 (65 koni), za jakieś 95 tys PLN netto ma w standardzie m.in. klimatyzację, rewers hydrauliczny,przednie obciążniki, fotel pneumatyczny, biegi pełzające, CBM i wiele dodatków, za które u innych trzeba płacić. Co mi się dodatkowo podoba, to rewelacyjny skręt (niemal jak w c330) no i 4 cylindry. Wiem, że to nowa marka i nowy model, ale ma (jak mało który) 2 lata gwarancji. Znajomy ma Kubotę 5700 i jest zadowolony.Mówi, że mało pali i ma bardzo prostą budowę.

http://traktorykubot...k...=13&index=3
http://www.agrofoto....image71464.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lukas111

lukas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 październik 2008 - 05:59

Jaki nowy ciągnik do 60KM Kubota,Hmm??To jeszcze nie sprawdzony sprzet,malo kto posiada,nie wykluczam oczywiscie ze jest dobry ale lepiej te 97ty zainwestowac w cos pewnego
Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

#52 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 15 październik 2008 - 07:24

Jaki nowy ciągnik do 60KM Przed zakupem małej Kuboty należałoby sprawdzić ile jest biegów do pracy w polu, bo jeśli przy 15-tu biegach mamy biegi pełazające i 40/km/h to do jazdy w polu może być ich dosłownie parę. Druga sprawa to moment obrotowy- poprzednia seria miała go dość mały przy obrotach ok. 1400 a moc maks. była przy 2600 . . ., ale nie dla wszystkich prac musi to być problem, np. z WOM.

#53 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 15 październik 2008 - 12:17

Jaki nowy ciągnik do 60KM Moment 225 NM, między 1500-1750 obr. Skrzynia 3x5. Jak pisałem, znajomy ma m5700, a tam jest 12 biegów i nic mi nie mówił że jest mało, tylko że dosyć ciężko przełącza się na poszczególną grupę biegów. Podobny manakament (jedyna rzecz która mie się nie podobała) jest w nowej wersji, ale to była nówka sztuka, więc może się ułoży w trakcie użytkowania. Dodatkowo muszę powiedzieć, żę znajomy ma jeszcze m.in. dwa duże Jasie a mimo to chwalił sobie Kubotę, zwłaszcz za prostotę i niskie spalanie.

#54 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 październik 2008 - 12:40

Jaki nowy ciągnik do 60KM jak kubota to co najmniej me8200 przecież dodatkowych kilka km nie gryzie a silniki kuboty są i tak oszczędne że ta kubota 80km w praktyce we wszystkich pracach może palić mniej od ciągników 60km innych marek :o

#55 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 15 październik 2008 - 13:26

Jaki nowy ciągnik do 60KM Jakież to cudowne rozwiązania siedzą w Kubocie, że jej silnik 20 KM mocniejszy spali mniej od ciagników słabszych z innych firm???

Takie posty jak powyżej powodują, że coraz jest mniej postów od osób które mają wiedzę, ale nie mają czasu i sił na walkę z pewnymi osobami czy przyjętymi "pewnikami".

#56 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 październik 2008 - 14:18

Jaki nowy ciągnik do 60KM Ktosiu a masz jakieś doświadczenia w tej kwestii? Masz porównanie?> bo ja mam i ciągnik 80km z tymi samymi maszynami co ciągnik 60km potrafi spalić mniej, pisałem o praktyce a nie o teorii, a takie osoby jak ty potrafią tylko krytykowac zamiast chwile się zastanowić o co chodziło w poście wyżej,

człowieczku złośliwy z pewnymi maszynami kubota 80km spali mniej niż z tymi samymi maszynami ta 60km, odsyłam do @Hanter150 (sam myślałem o kubocie lae niestety ceny podniesli na te sprzęty).
z mojego doświadczenia c330 z tymis amymi maszynami zechla więcej co mf 255

ps. wszyscy znawcy z af rozpisują sie jak to zaoszczedzili na ropie kupując większy ciągnik a tu @Ktoś zaraz musi czepiać się za słówka
Troche zdrowego rozsądku!
pozatym (bez urazy posiadacze me5700) taka mała kubotka to zwykła popierdułka co zrobi tyle co i c 360 wiec dać prawie 100 tyś za ciągnik o możliwościach c 360 to zwykłe burżujstwo bo zapłaci się tylko za lepszy komfort a wydajności pracy takim sprzętem znacznie nie podniesiemy :o

#57 Share Atlonik

Atlonik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 15 październik 2008 - 17:20

Jaki nowy ciągnik do 60KM a ja bym powiedział że kubota to i może niezły sprzęt ale napewno nie za te pieniądze ... ja polecam koledze NH TD60D lub TD70D bo ta seria ciągników swietnie sie do pomocy nadaje bo niewiele pali,jest dobrze wyposarzona w standardzie i przedewszystkim niedroga... a sprawować sie też sie dobrze te ciągniki sprawują (wiem z doświatczenia)...
New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

#58 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 15 październik 2008 - 18:02

Jaki nowy ciągnik do 60KM wiecie ile kosztuje TD60D??

#59 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 15 październik 2008 - 18:56

Jaki nowy ciągnik do 60KM @Ferdek
"silniki kuboty są i tak oszczędne że ta kubota 80km w praktyce we wszystkich pracach może palić mniej od ciągników 60km innych marek"
napisałeś, że we wszystkich pracach potrafi spalić mniej, natomiast po moim poście piszesz, że już tylko z pewnymi maszynami(na razie Tobie tylko znanymi)

wg Ciebie kupując mocniejszy ciągnik jest to zawsze recepta na ograniczenie zużycia paliwa ....

Twój zdrowy rozsadek obserwuję od dłuższego czasu i jak widzę lepiej nie wchodzić z Tobą w dyskusje merytoryczne; bo zostaje się nazwanym człowieczkiem przez Człowieka Ferdka.

Dla mnie liczą sie szczegóły i dokładność, więc to nie żadne czepianie sie za słówka, Ty za to widzę polubiłeś relatywizm

P.S. Myślałem, żę podasz choć jedno rozwiązanie w tej Kubocie które tak ogranicza zużycie, ale wolałeś dyskusję przenieść na zupełnie inny grunt, na którym wydaje Ci się, że czujesz sie pewniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 październik 2008 - 19:45

Jaki nowy ciągnik do 60KM Spoko @Ktoś, na wstępie przepraszam za człowieczka, bo jeszcze po temacie nh 5040 i 8441 nerwy mam nadszarpniete :o .

do rzeczy, więc moje doświadczenia opieram na moim nowym ciagniku lambo r3 evo 85 a podobno kubota będzie szcze oszczędniejsza przynajmniej ze względu na trochę mniejszą masę i mniejsze koła wiec zawsze coś, więc z r3 latam ze zgrabiarką na 5 gwiazd i niezauważyłem żebym spalił jakieś znaczne ilości paliwa większe od mf 255 (jedyny minus zwrotność ale moja wina bo zachciało się szerokich kół), fakt w takich pracach jak zgrabiarka czy zawieść cielaka na spęd to może i ta mniejsza kubotka spali mniej a dlatego że ma takie samo wyposarzenie jak większa, ale dajmy na to rozrzutnik 6-8t czy beczkowóz 5 tyś l czy już większy transport to mała kubotka nie ma szans spalić mniej a nie wspominając o sytuacjach tródnych jak podmokły teren grząski teren bruzdy nierówności itp, kupując małą kubotkę zamyka się szanse na rozwój gospdarstwa, więc jeśli za 10 tys zł można mieć większy i mocniejszy ciągnik to ja bym się nie zastanawiał szczególnie jeśli chodzi o kubotę bo me 8200 też ma małą masę własną małe koła i mały rozstaw kół (nawet za małe parametry jak na swoją moc) więc tym bardziej obstawiał bym za większym ciągnikiem,
czy spalanie będzie aż tak dużym problemem jeśli mała kubotka będzie w tych najlżejszych pracach (zawieść cielaka na spęd :o ) (lub pojechać po piwo) palić te 2,5l/mtg czy ta większa spali 3l/mtg to ja wolał bym juz te 0,5l spalić więcej a pojade napewno szybciej i wygodniej przynajmniej ze względu na większą masę i rozstaw osi ciagnika a jak zaczepie jeszcze do obu tych ciagników jakąś przyczepę to juz na bank spalę mniej tym większym.

dla przykładu znajomy od roku śmiga jd 5820 ( apodobno jd do czołówki najoszczędniejszych nie należą) i twierdzi że w transporcie (jeździ po gnój 20km z tą samą przyczepą) spala nawet mniejsze ilości paliwa od mf 255 którym przez lata robił te same kursy.

dla przykładu z mojego doświadczenia z tymi samymi maszynami tzn 3x30 czy agregacik 2,8m poznaniak 2,7m r3 spalało takie same ilości paliwa co mf 255 na dojazd i zrobienie tych samych działek przy tym pracowałem głebiej i szybciej a ciągnik się nudził z tymi maszynami, ba z siewnikiem zbożowym spalił wyraźnie mniej,

Edytowany przez robertbara, 15 październik 2008 - 19:50.

Dodaj odpowiedź