pawel2806

RENAULT 8512 PROBLEM Z REWERSEM

Polecane posty

pawel2806    0

Witam mam problem z rewersem w ciągniku renault 8512 TX podczas zmiany biegów lub gdy nie ciągnie ciągnik to rewers jadąc do przodu wyskakuje mi trzeszczy . gdy ciągnik ciągnie jest dobrze tak samo jeśli włączy się do tylu tez wszystko działa sprawnie tylko do przodu jest problem proszę o pomoc i jakieś dobre rady co  należy zrobić żeby to poprawić czekam na odpowiedzi

Edytowano przez pawel2806

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krysp2105    0

Kolego posypały się widełki na erwersji. aby to sprawdzić rozepnij cięgno rewersji i sprawdz jaki jest luz w prawo i lewo, nie powinno byc prawie nic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2806    0

a dokladniej jak to zrobic bo nigdy nie mialem problemow z tym ciagnikiem takze nie wiem jak sie za to zabrac trzeba cos rozbierac zeby sprawdzic ten luz w prawo i lewo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krysp2105    0

Dźwignia od rewersu nie powinna mieć dużych luzów. Podeślij fotkę tej dzwigni to ci wytłumaczę gdzie i czego szukać...

Edytowano przez krysp2105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2806    0

czesc a w jaki sposob mam dodac tutaj ta fotke jestem na tym forum rzadko i nie wiem za bardzo jak wylsac zdjecei tej dzwigni no chyba ze dasz mejla to ci wysle

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2806    0

nie da sie wrzucic zdjecia tutaj nigdzie przynajmniej ja nie moge a a jest to  renault 8512 tx jesli to cos pomoze


post-41005-0-53969300-1461605190_thumb.jpgpost-41005-0-53969300-1461605190_thumb.jpg   jednak dalo rade czekam na wskazowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krysp2105    0

Witaj...   Poruszaj tą dźwignia i niżej będą cięgna spróbuj rozpiąć a następnie poruszaj lekko czy jest luz na widełkach, jeśli to jak duży?????? I jeszcze jedna ważna rzecz sprawdź ile przesuwają się widełki przed rozpięciem cięgna ZAZNACZ i spróbuj wbić do przodu i będziesz widział czy rewers wchodzi do końca czy nie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2806    0

jesli sie go wbije to tak wchodzi do konca . a jest luz na widelkach ale tylko w prawo jakies 2-4 mm jak sie porusza w lewo to luzu nie ma . wiec teraz raczej musze sie dostac do srodka czyli uniesc kabine do gory bo tam innej drogi nie ma raczej zeby to zobaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dembos    0

witam mam pytanie rozbierał ktos może skrzynie z rewersem w 9514??? jest problem z rozłączeniem skrzyni rewersu od skrzyni biegów niby wszystko odkręcone kawałek odeszła jakies dwa cm i dalej nie chce może ktos podpowie jak to zrobic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

jesli sie go wbije to tak wchodzi do konca . a jest luz na widelkach ale tylko w prawo jakies 2-4 mm jak sie porusza w lewo to luzu nie ma . wiec teraz raczej musze sie dostac do srodka czyli uniesc kabine do gory bo tam innej drogi nie ma raczej zeby to zobaczyc

 

 

Kolego ja robiłem widełki w swojej reni 110.54  i z twojego opisu nie wygląda mi to na widełki. Ja miałem tak że jak przełączałem pomału na jazdę w przód to zazębiało mi tylko na synchronizator a nie zazębiało z trybem, brakowało mi ruchu wajchą, musiałem to zrobić bardzo szybko aby przesówka z rozpędem sama wsunęła się również na tryb. Jeśli bieg (jazda w przód) już zazębił to nigdy nie wyskoczył, widełki już nie trzymają przesówki, trzyma ją synchronizator. Jeśli wyrzuci ci rewers to dźwignia od rewersu też się przesunie na luz czy stoi w miejscu? Bo jeśli dźwignia też wyskakuje to nie ma luzu na widełkach. Do roboty rozkręciłem tylko spód kabiny, nie musiałem jej unosić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, Podepnę się pod temat. Mam mały problem z rewersem w swojej 113.14 i mam prośbę koledzy czy ktoś mógłby mi zrobić zdjęcie cięgła które jest pod kabiną i łączy się z wałkiem który wychodzi ze skrzyni i przerzuca widełki ? Bo u mnie już przy tym ktoś grzebał i jest trochę pospawane a chciałbym zobaczyć jak wygląda oryginał i zrobić na po dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj