lukjohn97

Jak odstraszyć dziki od uprawy grochu?

Polecane posty

lukjohn97    9

Witam. tak jak w temacie. Kocha z małymi od tygodnia ryje mi w grochu. Zgłosiłem to, ale na tych złodziei nie ma co liczyć. Macie jakieś sposoby na nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Slyszalem ze podobno porozrzucane wlosy ludzikie pomagaja i to nawet niezle .
Tylko teraz jest jeden problem skad wezmiesz tyle wlosow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Szczerze, to na dzika jak się zanęci nic nie pomoże...

Z domowych sposobów możesz chodzić pilnować, porobić straszaki i pryskać dezodorantem lub specjalnym "śmierdziuchem" tylko że drogo wychodzi ale myśliwi powinni go mieć więc niech dają, ogrodzić pastuchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

To nie chodzi o siersc krolika.
Tylko o wlosy ludzkie bo podobno one jakos tam nim pachna odstraszajaco na dziki ale nie wiem nie praktykowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

ostatnio byłem w agromie w Olsztynie i widziałem plakat z opryskiem odstraszającym dziki i zwierzynę leśną, nazywał się Wild stop plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

jeszcze jak masz dostęp do szamb z domów to wylej ze dwie beczki w koło pola i na skos... kiedyś tak robiłem w qq i pomagało...  ale do wschodów

lub gnojowica lub innym płynnym zwierzęcym...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas taki dziadek który parę lat temu zmarł nie chodził do wc tylko narobił na miedzy co jakieś 20 metrów kiedy zmarł zaczeły dziki wchodzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

ostrzygłes całą rodzinę? u mnie jest ogromny problem z dzikami, mam taki kawalek 4 ha na ktorym sialem jeczmien w tym roku 3 razy. Wlosy? hm:-) moze z futrzaka albo z jajec sie sprawdzają bo z głowy znajoma fryzjerka mi przywiozła to dalo tyle co umarłemu kadzidło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Proszę bardzo:

https://www.pryskaj.pl/HUKINOL-koncentrat-potu-ludzkiego-NA-DZIKI-obecnie-RANDECOL-500ml/640

Jeszcze gdzieś resztki tego mam... Tylko trzeba uważać na ręce i ubranie aby się nie zalać bo nie doszorujesz i na piwerko w weekend wstyd wychodzić :D

Ja po ostatnim roku odpuściłem, ziemniaka już nie sadzę tylko tyle co na zjedzenia koło domu. Nic nie pomoże jak dzik się posmakuje dobrego, no może dozór działki 24 h na dobę lub ogrodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2626    0

ja w grochu stosuje  takie jakby odstraszacze o ciekawych nazwach " szalony kogut" i "wyjąca teśćiowa" ta druga nazwa bardzo ciekawa

 a to nic inego jak urzadzenia ktore co 10-15 minut wydaje z siebie głosne dzwięki to jest nawet dobre ale na maks 5-6 dni potem swiniaki sie przyzwyczajają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Ostatnio królują pampersy oczywiście zużyte :D Czy działają nie wiem ale sporo się tego przewraca po polach  :lol: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj