Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gniotowniki sipma opinie

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 16 kwiecień 2016 - 19:46

Gniotowniki sipma opinie

Witam, zastanawiam się nad kupnem gniotownika 7,5 kW, miałby gnieść na pewno qq i jęczmień. Co sądzicie o sipmie? 

Nikt nie ma takiego?

Edytowany przez mfek3050, 16 kwiecień 2016 - 21:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gniotowniki sipma opinie Dzisiaj, 17:34
  •  

#2 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 21:29

Gniotowniki sipma opinie

Miałem Sipmę na dwa walce i nadawała się tylko do gniecenia zboża. QQ oraz strączkowe były za twarde do gniotownika z dwoma walcami więc jeśli chcesz efektywnie gnieść takie ziarna to kupuj taki na trzy walce i będzie gnieść bez problemu.

#3 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 21:35

Gniotowniki sipma opinie

Dzisiejsza sipma ma 3 walce.

Czekam na więcej opinii. A może znacie jeszcze jakieś firmy? Ma mieć 3 walce i łatwą regulację szczeliny.

Edytowany przez mfek3050, 17 kwiecień 2016 - 11:09.

#4 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 21:09

Gniotowniki sipma opinie

Jeśli ma 3 walce to warto kupić. Nie wiem co chcesz karmić ale dla bydła i koni nie ma lepszego sprzętu do przygotowania ziarna na paszę. Ważną zaletą gniotowników jest też małe zapotrzebowanie na moc w porównaniu do śrutowników tradycyjnych i bijakowych oraz to, że jest bardzo małe pylenie w czasie pracy. Wadą jest głośna praca nawet przy owsie a przy strączkowych to już bez słuchawek lepiej nie podchodzić w czasie pracy. Tak jak pisałem miałem Sipmę i w porównaniu do gniotowników innych firm jakie widziałem u znajomych to Sipma jest naprawdę dobrze zrobiona i w moim przypadku miała walce zrobione z bardzo dobrego materiału bo mimo dość intensywnego użytkowania przez parę lat to walce nie wykazywały zużycia oraz nie wystąpiły żadne awarie. regulacja szczeliny była jeszcze do przyjęcia ale najbardziej denerwowała regulacja szczeliny wsypu i zanim nie przerobiłem to parę razy zablokowałem gniotownik bo za dużo ziarna poszło na walce. Na pocieszenie jest fakt, że w żadnym innym gniotowniku nie widziałem żeby było to zrobione tak jak należy.

Tak z ciekawości to ile teraz taki gniotownik Sipmy kosztuje ? 

#5 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 15:32

Gniotowniki sipma opinie

Czyli rozumiem, że warto brać sipmę, najbardziej interesuje mnie TYTAN bo ATLAS jest za wysoki, nie wiem ile kosztuje ale na tytana to mi się wydaje że 10 k nie starczy... 

#6 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 22:18

Gniotowniki sipma opinie

Drogo :blink:  no ale co teraz jest tanie jeśli rolnik ma to kupić...zyskujesz za to łatwo przyswajalną paszę przez co zwierzęta zwierzęta lepiej ją wykorzystują co przekłada się na zysk bo zwierzęta nie maja problemów trawiennych oraz szybciej przyrastają zużywając przy tym mniej paszy. Szybko się nie zwróci ale się zwróci na pewno...im masz więcej zwierząt do karmienia tym szybciej.

Można kupić taniej jakieś prywaciarskie wynalazki lub zbudować gniotownik samemu bo możesz kupić same walce i napęd ale w tym wypadku chyba tylko Sipma zagwarantuje Ci jakąś przyzwoitą jakość materiałów i wykonania.

Jest jeszcze trzecia możliwość. Zakup używanego z zachodu ale nie tak łatwo trafić bo handlarze rzadko wożą takie małe urządzenia bo mało na tym zarabiają. Widziałem parę takich gniotowników z Danii w cenach od 2 do 4 tyś. i powiem Ci, że jakością i wykonaniem biją na głowę wszystko co się u nas produkuje.

#7 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 22:51

Gniotowniki sipma opinie

Napisz do Jakub667 bo on niedawno kupił Tytana 7520 za cenę ok. 8 tyś. jeśli dobrze pamiętam. Może już coś nim robił to napisz Ci jakie pierwsze wrażenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 06:12

Gniotowniki sipma opinie Rozumiem dzięki napiszę do niego, zachodnich gniotowników jeszcze nie widziałem.
Bo był ostatnio używany tytan 7530 z 2015 roku to 8,5 k kosztował. No to może starczy 10 k.

#9 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 21:02

Gniotowniki sipma opinie

słyszałem, że gniecione ziarno słabo się miesza w mieszalnikach z innymi komponentami, przez co pasza nie jest homogenna. Prawda to, czy tylko ktoś sobie coś ubzdurał?

#10 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 15:21

Gniotowniki sipma opinie

A mam jeszcze pytanie lepszy napęd na paski klinowe jak w atlasie czy koła zębate jak w tytanie? Proszę o szybkie odpowiedzi

#11 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 15:50

Gniotowniki sipma opinie

Koła zębate będą podnosić i tak dużą głośność pracy gniotownika ale pewnie chodzi o to,że na paskach może występować poślizg przy większej wydajności. Moim zdaniem jednak dobrze naciągnięty pasek nie będzie się ślizgał a w razie czego daje zabezpieczenie i najpierw pójdzie pasek a nie tryb lub silnik.

#12 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 16:16

Gniotowniki sipma opinie

Rozumiem, dzięki za odpowiedź. 

A jeżeli chodzi o zużywanie się zębatek itp? Chce dokładnie wiedzieć bo różnica w cenie między paskowym a zębatym to prawie 6k (zębatkowy tańszy). Jutro zamawiamy i chce jak najwięcej wiedzieć.

Edytowany przez mfek3050, 24 kwiecień 2016 - 18:16.

#13 Share dobi77

dobi77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 07:29

Gniotowniki sipma opinie

I jak kupiony?

Jaka wydajność?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 08:25

Gniotowniki sipma opinie Tak kupiony i na razie nie żałuję, ostatnio jak wyspałem qq i otworzyłem dziurę to się zapchał :O Wydajność to 2t/h.

Dodaj odpowiedź