KlemensMeyer

Praca dorywcza w gospodarstwie

Polecane posty

Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

i w dodatku ze stawkami do 10zł/h...

i nie myśl że ktoś cię wsadzi na ciągnik widząc cię pierwszy raz na oczy, chyba że na jakąś starą C-360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Nie ma szans w polsce ponieważ są ceny towarów za słabe i rolnikom mało co zostaje a jak by przyszło nająć ludzi do pracy to w plecy się idzie i dlatego tak kiepsko u nas. Ja sam wole robić coś 5 dni i nie zapłacić nic, niż nająć ekipę na dzień i wybulić 2-3 tyś wiec widzisz już teraz tą magie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko co jest za granicą u nas się przyjmie.


Jeszcze taki przykład podam.
W Hiszpanii jest dość popularne zakup pasz objętościowych (kukurydza, sianokiszonka) są firmy które się tym zajmują i dostarczają rolnikowi codziennie gotowy tmr. I nawet farmer który ma ziemię uprawną woli ją wydzierżawić właśnie takiej firmie produkującej pasze, bo twierdzi że jak by kupił niezbędny sprzęt do jej uprawy to by go drożej wyszła produkcja we własnym zakresie niż kupić gotową paszę
A jak by tak rolnik w Polsce miał kupić tą paszę to jestem pewny że więcej pieniędzy by wydał w skali roku na tą pasze niż dostał pieniędzy za mleko :(

Edytowano przez mariusz123456789a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LubieTosty
      witam mam 25lat szukam dorywczej pracy na gospodarstwie okolice Włoszczowy świętokrzyskie  posiadam prawo jazdy B, B+E, T mam duże doświadczenie prowadzeniu maszyn rolniczych prac dorywcza na codzien pracuje ale po pracy mogę przyjechać na gospodarstwo  pracuje po 8H
      proszę pisać w prywatnych wiadomościach lub na
      email Damianskoda2@gmail.com
    • Przez panmino
      Podczas pracy na pełnym gazie i dużym obciążeniu silnik furkocze, praca jest nierówna, ale są to "nierówności" o dużym natężeniu i na obrotomierzu tego nie widać. Wymieniłem filtr paliwa, sprawdziłem drożność przewodów paliwowych. Co to może być?
    • Przez Valterkaa
      Podejmę się pracy jako operator ciągnika rolniczego na okres wakacji. Posiadam prawo jazdy kat B i T na co dzień pracuję w rodzinnym gospodarstwie. Województwo Łódzkie.
       
    • Przez poliswerty123
      Jestem studentem mechatroniki i mam wadę słuchu na takim poziomie, że np. pikanie od kierunkowskazów słyszę tylko na postoju. Jednak od kilku dni mam aparat słuchowy w którym słyszę całkiem przyzwoicie. Powróciły mi zatem plany o pracy jako mechanik ciągników. Jednak co prawda nie potrafię zlokalizować źródła dźwięku tak dobrze jak człowiek ze zdrowym słuchem.  Dlatego mam dwa pytania:
      1. Czy serwisant często diagnozuje usterkę wsłuchując się dokładnie skąd pochodzi dany hałas? Ponieważ, teraz pracuję z jednym znajomym mechanikiem i bardzie opiera się na komputerze, na napięciu w instalacji elektrycznej itp. (oczywiście się z nim nie porównuję ponieważ on po 30 latach doświadczenia potrafi bardzo dokładnie oszacować jaki element mógł ulec awarii słysząc jedynie od klienta co nie działa)
      2. Czy szukając mechanika dyskwalifikowalibyście takiego z aparatami słuchowymi?
      3. Jak oceniacie zapotrzebowanie na mechaników w swoim regionie?
      Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie wiem czy pchać się w tę branże czy sobie najzwyczajniej odpuścić.
      pozdrawiam
    • Przez pau2210
      Przyjmę do pracy w gospodarstwie rolnym przy krowach mlecznych, najlepiej przy krowach mlecznych. Oferuje wyżywienie i zakwaterowanie. Zainteresowanych proszę o tel. 694632765
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj