Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z podnośnikiem zetor 5011

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarcinKdziak

MarcinKdziak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 10:31

Problem z podnośnikiem zetor 5011 Witam szanownych kolegów z forum mam kilka problemów w swoim zetorze 5011:
1. Podnośnik wogule niechce podnosić a oleju w w skrzyni jest pełno.Wogóle nie reaguje.
2. Skrzynia biegów sama się kleszczy jak jest ciągnik zostawiany w garażu po pracy na biegu, to zaź rano ciągnik ma zakleszczone biegi sam z siebie.
3. Dlaczego wałek mi się kręci cały czas po odpaleniu ciągnika . Sprzegłem ręcznym nieda go się wyłączyć !!!
Za pisownie przepraszam ale pisze z komurki!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z podnośnikiem zetor 5011 Dzisiaj, 22:09
  •  

#2 Share pawel8891

pawel8891

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 21:37

1.Co do problemu z podnośnikiem to powinieneś zacząć od sprawdzenia filtra hydrauliki który znajduje się w obudowie tylnego mostu od spodu ciągnika. Jeśli filtr jest zapchany to podnośnik może nie działać, oleju nie poleci zbyt wiele bo jest tam zawór odcinający. Zakładam że pompa jest włączona.

2. Jak skrzynia się kleszczy, wchodzą dwa biegi na raz czy jak?

3. Sprawdź czy linka jest cała i czy nie ma zbyt dużego luzu jak wszystko jest ok to zostaje regulacja sprzęgła jak to nie pomoże to pewnie sprzęgło do roboty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share MarcinKdziak

MarcinKdziak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 12:48

Problem z podnośnikiem zetor 5011 Tak dwa biegi wchofzą naraz na postoju!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share pawel8891

pawel8891

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 21:03

To dziwne. Sprawdź bezpieczniki skrzyni biegów, są wkręcone w górną pokrywę skrzyni biegów tylko musisz odkręcić tunel. Tam na każdym wodziku jest regulacja na klucz 13 dokręć śrubę na tym którym blokują się biegi, jak jest już dokręcony na maksa to wymiana. Powinno pomóc.