Polecane posty

Robertkpa    1

Witam,mam pytanie jaki kombajn o mocy 200-230 KM wybrac? Myslałem nad deutz fahrem 6040 hts,co o nim myślicie? Albo może jakiś new holland? Ewentualnie inna marka? proszę o poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ile ha do koszenia pod  ten kombajn za mało danych podałeś


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

60 ha    kombajn  450 tys    na 20 lat amortyzacja.  Siłą najemną będziesz kosił  przez 20 lat za 360 tys ty wydasz  na kombajn 450 co roku wydasz na paliwo  3,5 tys  na ubezpieczenie  3,5 tys na przeglądy średnio  3 tys rocznie.  Mając 60 ha do koszenia ekonomia mówi że nie masz prawa iść po kombajn.  Tym bardziej że jak nie weźmiesz za gotówkę to dojdzie ci kilkadziesiąt tysięcy kosztów finansowania operacji.   Ps jedyny sensowny wybór to najtańszy nh  nawet 4 klawiszowy. Chyba żę gdzieś polecisz na fuchy ale fuchy i prow się wykluczają prow zaraz sam się wykluczy i tak to się skończy


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stannis    0

O takiej mocy to trochę za duży na taki areał, dla kombajnu 175 km takiego jak new holland tc5 70 60 ha to takie minimum, możesz ten kombajn wziąć pod uwagę. Pomyśl również o kombajnach mniejszej mocy 4 klawiszowych takich jak claas avero 160 albo sampo rosenlew comia c4 który chyba jest już dostępny w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

jak nowy to nie warto za drogi koszt chyba że usługi z 50 ha to tak

 

na ten areał to kombajn używany a jest w czym wybierać.

 

 

                                               

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aisak_    10

Nie wiem dlaczego wszyscy są na nie z kupnem nowego kombajnu na 50 ha. Jeżeli ktoś ma pieniądze, możliwość i chce kupić kombajn to niech kupuje, nawet na 10 ha. ( Znam takich, co na 2 ha kupili Bizona Rekorda  :) ) A skoro założyciel tematu zasięga języka, szuka opinii to znaczy, że myśli poważnie o zakupie.

 

Co do Deutz Fahra 6040 HTS, to mogę go polecić z czystym sumieniem. U nas w gospodarstwie ten kombajn jest od 4 sezonów i nie było żadnej poważnych awarii. Problem był jedynie z czujnikiem od sieczkarni, nie dało się jej wyłączyć i chodziła cały czas. Dodam, że kombajn pracuje na 50 ha, a gdybyśmy kupowali drugi raz kombajn to wybór też padłby na Deutz'a.

Edytowano przez _aisak_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja chciałbym kupic kombajn na 8ha,używany oczywiscie do 20tys,mysle o sampo500 jak się spisuje uzywany ten sprzęt.

Proszę o opinie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkpa    1

Tu chodzi właśnie o PROW,w przyszłości mam zamiar zwiększyć swój areał a teraz jest ostatnia szansa aby dostać dofinansowanie z PROW.Faktycznie macie rację,że 230 KM to trochę za dużo.Z tego co wiem to nie ma mniejszego DF a więc pozostaje mi NH albo Claas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jak kupisz kombajn to już nie zwiększysz areału bo kredyty będą ciebie gniotły :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfanatic    1

Robert idealny kombajn do tego o czym mówisz to New Holland TC5.70. Dobra wydajnośc, najlepsza kabina, mało awarii, rozsądne spalanie a w razie potrzeby części dobry dostęp. Bardzo udany kombajn czy na zboże czy kukurydze, rok temu były po 390-420 netto, nie wiem jak dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skywolf    22

Zastanów sie nad Rostselmash konkretnie Vector 420 masz kombajn w dobrej cenie Tc 4.90 a wydajność  na poziomie 5.80. Do tego eksploatacja i cześci jak to wschodniej maszynie bardzo tanio. 


niesamowite filmy z drona www.skywolf.pro

facebook.pl/skywolfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj