Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kompuer Opryskiwacza problem z podłączeniem

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 14 kwiecień 2016 - 18:39

W zimę kupiłem opryskiwacz na pełnym komputerze, wszystko fajnie pięknie do wiosny gdy chciałem do podpiąc pod traktor i okazało się że wtyki się nie zgrywają

dodałem zdjęcia, jedno z ciągnika, drugie z opryskiwacza.

Są jakieś przejściówki żeby to zgrac ?

Załączone pliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kompuer Opryskiwacza problem z podłączeniem Dzisiaj, 15:56
  •  

#2 Share tomi_86

tomi_86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 21:47

pierwsze jaki masz opryskiwacz i sterownik, 2 do czego to będzie uczepione, 3 opryskiwacz powinien mieć swój terminal obsługowy, a podłączasz przez ciągnik ( czyli isobus ) gdy chcesz mieć odczyt prędkości z laserowego  czujnika prędkości który jest w ciągniku

#3 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 16 kwiecień 2016 - 05:27

jakby to powiedziec :) kolega powyżej się myli . 

żadne z tych złącz nie jest isobusowe - w traktorze masz złącze diagnostyczne 

a w opryskiwaczu wtyczke do sygnału prędkości. 

Isobus to zupełnie inna bajka sterowania po szynie can. 

Rozwiązanie proste nie będzie bo trzeba  wziąć sygnał prędkości traktora. i podłączyć pod odpowiednie piny niestety do tego potrzeba przynajmniej dobrego elektronika albo zestaw do podawania predkości z radaru albo gps - ale to będzie drogie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share piotrek12413

piotrek12413

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 21:03

Kompuer Opryskiwacza problem z podłączeniem Witam podepne sie, zakupiłem opryskiwacz Caruelle 24m/2500l i posiadam sterownik do elektrozaworow hydrauliki i sterownik do dysz, czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć z grubsza 3 przyciski na górze z lewej i prawej strony białej skrzynki. I czym się sekcje wyłącza?

Załączone pliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share tomi_86

tomi_86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 01 maj 2016 - 22:04

więc kolego 
szarywilk 
sprecyzuje bo tam nie pisze nigdzie o konieczności podpinania przez ISO ( choć może być opryskiwacz w to wyposażony) każda maszyna z reguły ma własny terminal sterujący żeby nie ingerować w konstrukcje i instalację ciągnika, kolega zakładający post ujął że " chce podpiąć pod traktor" i jest taka możliwość stosując iso w fendt-cie lub innym dieslu bo może owe gniazda posiada w obu maszynach, idąc najprostszą linką, opryskiwacz powinien być wyposażony w przewód łączący go z terminalem i dodatkowo z czujnikiem prędkości ( czepianym przy kole lub na wale przedniego napędy - ważna jest częstotliwość odczytu sygnałów Hz min i max na 100m ) jeśli czujnika nie dostarczono razem z opryskiwaczem można zastosować inny mono lub 3 pinowy, oba są typu halla ale nie będę się rozpisywał bo można sobie na necie doczytać, gniazda z reguły to mały lub duży jack dostępny w sklepach ze sprzętem muzycznym. ISO nie mam nic wspólnego z can-em  to zupełnie inna gałąź magistrali obsługująca zewnętrzne urządzenia i jak Ty chłopie chcesz wyciągnąć prędkość z gniazda diagnostycznego gdzie masz +12, mase can HI i can LOW, gdzie par can możesz mieć do potęgi "n" więc proszę nie siać zamętu.
żeby pomóc potrzeba więcej danych, albo zdjęć złączy na opryskiwaczu i terminalu obsługowym.

piotrek12413
spróbuj znaleźć jakąś nazwę tego srebrnego terminala lub producenta elektrozaworów, niebieski obsługuje z reguły wydatek pompy ( prędkość, ilość l/ha i regulator ciśnienia względem przepływu) a srebrne pudełko powinno odpowiadać za opuszczanie podnoszenie lanc, wyłączanie poszczególnych lanc, ustawienie kątów lanc itp czyli sterownie elektrohydrauliczne ale co i jak to się poszuka jak już będzie wiadomo jaki to sterownik