Polecane posty

adrian3005    49

W zimę kupiłem opryskiwacz na pełnym komputerze, wszystko fajnie pięknie do wiosny gdy chciałem do podpiąc pod traktor i okazało się że wtyki się nie zgrywają

 

dodałem zdjęcia, jedno z ciągnika, drugie z opryskiwacza.

 

Są jakieś przejściówki żeby to zgrac ?

post-58244-0-02887000-1460655509_thumb.jpg

post-58244-0-07681400-1460655517_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pierwsze jaki masz opryskiwacz i sterownik, 2 do czego to będzie uczepione, 3 opryskiwacz powinien mieć swój terminal obsługowy, a podłączasz przez ciągnik ( czyli isobus ) gdy chcesz mieć odczyt prędkości z laserowego  czujnika prędkości który jest w ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

jakby to powiedziec :) kolega powyżej się myli . 

żadne z tych złącz nie jest isobusowe - w traktorze masz złącze diagnostyczne 

a w opryskiwaczu wtyczke do sygnału prędkości. 

Isobus to zupełnie inna bajka sterowania po szynie can. 

Rozwiązanie proste nie będzie bo trzeba  wziąć sygnał prędkości traktora. i podłączyć pod odpowiednie piny niestety do tego potrzeba przynajmniej dobrego elektronika albo zestaw do podawania predkości z radaru albo gps - ale to będzie drogie. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie, zakupiłem opryskiwacz Caruelle 24m/2500l i posiadam sterownik do elektrozaworow hydrauliki i sterownik do dysz, czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć z grubsza 3 przyciski na górze z lewej i prawej strony białej skrzynki. I czym się sekcje wyłącza?

post-119340-0-07813500-1460836952_thumb.jpg

post-119340-0-61404200-1460836983_thumb.jpg

post-119340-0-46644700-1460837024_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

więc kolego 
szarywilk 
sprecyzuje bo tam nie pisze nigdzie o konieczności podpinania przez ISO ( choć może być opryskiwacz w to wyposażony) każda maszyna z reguły ma własny terminal sterujący żeby nie ingerować w konstrukcje i instalację ciągnika, kolega zakładający post ujął że " chce podpiąć pod traktor" i jest taka możliwość stosując iso w fendt-cie lub innym dieslu bo może owe gniazda posiada w obu maszynach, idąc najprostszą linką, opryskiwacz powinien być wyposażony w przewód łączący go z terminalem i dodatkowo z czujnikiem prędkości ( czepianym przy kole lub na wale przedniego napędy - ważna jest częstotliwość odczytu sygnałów Hz min i max na 100m ) jeśli czujnika nie dostarczono razem z opryskiwaczem można zastosować inny mono lub 3 pinowy, oba są typu halla ale nie będę się rozpisywał bo można sobie na necie doczytać, gniazda z reguły to mały lub duży jack dostępny w sklepach ze sprzętem muzycznym. ISO nie mam nic wspólnego z can-em  to zupełnie inna gałąź magistrali obsługująca zewnętrzne urządzenia i jak Ty chłopie chcesz wyciągnąć prędkość z gniazda diagnostycznego gdzie masz +12, mase can HI i can LOW, gdzie par can możesz mieć do potęgi "n" więc proszę nie siać zamętu.
żeby pomóc potrzeba więcej danych, albo zdjęć złączy na opryskiwaczu i terminalu obsługowym.

piotrek12413
spróbuj znaleźć jakąś nazwę tego srebrnego terminala lub producenta elektrozaworów, niebieski obsługuje z reguły wydatek pompy ( prędkość, ilość l/ha i regulator ciśnienia względem przepływu) a srebrne pudełko powinno odpowiadać za opuszczanie podnoszenie lanc, wyłączanie poszczególnych lanc, ustawienie kątów lanc itp czyli sterownie elektrohydrauliczne ale co i jak to się poszuka jak już będzie wiadomo jaki to sterownik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzysw5
      Witam wszystkich.
      W mojej renówce nie działa EHR - miga kontrolka.
      Poniewaz nie mogę dostać schematu mam pytanie, ile powinno być czujników podłączonych do komputera podnośnika?
      U mnie po wiązce znalazłem tylko dwa - wkręcone od góry do pokrywę podnośnika no i oczywiście elektrozawory. Czy na podstawie tych dwóch czujników działa EHR, czy jeszcze powinny jakieś być? Sprawdzałem miernikiem i przejścia są. Podnośnik na krótko z błotników działa. 
      W okolicach komputera znalazłem pustą wtyczkę - wychodzącą z wiązko EHR.
      Czy ktoś mógłby u siebie sprawdzić czy dnoniej jest coś podłączone?
      Idealnym rozwiązaniem byłby schemat, może ktoś posiada?
      Dziękuję za pomoc
    • Przez Michał36914
      Witam jest tu ktoś kto pomoże mi w ustawieniu takiego sterownika 

    • Przez Kifar
      Dzień dobry 
      Mam problem ze sterownikiem Medion 2, przy siewniku Rabe 3m. Problem polega na tym iż jeśli tylko obrócę kołem siewnym na ekranie sterownika wyświetla się na przemiennie STOP i wybrany parametr, ale również występuje problem gdy wybiorę np parametr jak na zdjęciu. Po wybraniu parametru na przemian co ok pół sekundy mruga parametr/STOP. Problem jest w sterowniku, ponieważ znajomy ma taki sam zestaw i gdy podłączył się pod mój siewnik wszystko jest ok. Czy ten sterownik da się jakoś "przywrócić do ustawień fabrycznych" albo o co chodzi w takim zachowaniu?

    • Przez ziutek92
      Witam czy ktoś posiada taka wiedzę lub schemat opis wtyczki do ww sterownika? Potrzebuje do sprawdzenia wiązki do elektrozaworów.

    • Przez Lewy91
      Witam mam problem z opryskiwaczem krukowiak heros a mianowicie problem dotyczy czujnika prędkości podczas oprysku prędkość spada o połowę a zachwile rosnie. Czujnik wymieniony na nowy więc nie wiem czy to wina czujnika? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj