Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile kilo obciążenia?

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 08:16

Ile kilo obciążenia? Mam case 856xl z ładowaczem riko jestem ciekaw ile kilo obciążenia musze władować na tył żeby móc spokojnie wywalać gnój? 500kg? 300kg?
Dostawcą mocy jest...Case

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile kilo obciążenia? Dzisiaj, 06:43
  •  

#2 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 23 marzec 2008 - 10:39

Ile kilo obciążenia? spokojnie powinien sobie radzić bez obciąznika ale jak już tak bardzo ci potrzebny to ze 300 kg spokojnie starczy

#3 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 13:08

Ile kilo obciążenia? waga nie jest najważniejsza tylko wysunięcie tego ciężaru tym dalej od ciągnika tym lepiej, ale 300 kg powinno starczyć <_<

#4 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 13:51

Ile kilo obciążenia? Również myślę że te 300kg wystarczy, a masz już jakieś konkretne te obciążenie betonowe, żelazne...?
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#5 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 11:30

Ile kilo obciążenia? Myslelismy o beczce z betonem.Beczka będzie dobra bo nie trzeba będzie robić chwytu do cięgła tylko na podnośnik.
Znajomy jeździł nowym nh z turem-wywalał gnój z włączonym napędem- po 20minutach napęd padł...
A ile trzebaby go wysunąć do tyłu żeby dobrze równoważylo? <_<

#6 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 11:42

Ile kilo obciążenia?

Myslelismy o beczce z betonem.Beczka będzie dobra bo nie trzeba będzie robić chwytu do cięgła tylko na podnośnik.
Znajomy jeździł nowym nh z turem-wywalał gnój z włączonym napędem- po 20minutach napęd padł...

Zależy ile by to ważyło.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#7 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 12:01

Ile kilo obciążenia?

Myslelismy o beczce z betonem.Beczka będzie dobra bo nie trzeba będzie robić chwytu do cięgła tylko na podnośnik.

i do tego najprościej zrobić takie cos <_< nie wysuniesz tego niewiadomo ile zrób taką beczke i wysun ją za błotniki i bedzie git nie powinno cie przewazyc do przodu

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#8 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 24 marzec 2008 - 13:31

Ile kilo obciążenia? wystarczy jak wszyscy prawie pisza 300 kilo no wiadomo jak obciaznik by byl dalej wysuniety od ciagnika z tylu to obciazenie moze byc mniejsze pozdro

post 102

#9 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 24 marzec 2008 - 13:38

Ile kilo obciążenia?

Dlaczego padł napęd?? Nie wolno wywalać gnoju z włączonym?
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#10 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 14:01

Ile kilo obciążenia? Bo było źle rozłożone obciązenie. Cały ciężar poszedł na przednią oś i napęd "poszedl"
to tylko w niektórych ciągnikach bo wiadomo inny ciągnik jest inaczej zrobiony i ma inne rozłożenie masy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 18:46

Ile kilo obciążenia? Jeśli miało by to być tuż za końcówkami TUZ to wg mnie 300kg nie wystarczy, chyba że w C360 z jednosekcyjnym turem <_< Ja w ciągniku 80KM z turem o udźwigu 1650kg mam obciążnik ponad 1000kg, tyle że ciągnik jest bez przedniego napędu. W Twoim przypadku dałbym przynajmniej 500kg (200l betonu). To zależy też jak pracujesz, bo jak tylko skubiesz hałde obornika to i bez przeciwwagi sobie poradzi, jednak w przypadku korzystania z pełnego udźwigu taki obciążnik jest obowiązkowy bo można bardzo łatwo przewrócić ciągnik, wystarczy nierównomiernie rozłożony ciężar w chwytaku i chwila nieuwagi...

Co do 4x4 w pracy z turem, to na utwardzonych płytach nie powinno sie używać przedniego napędu, jedynie na śliskim lub małozwięzłym podłożu.

#12 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 18:54

Ile kilo obciążenia? mój wujek ma zetora 6340 z turem to gdy nabierze pełną łychę obornika, to tył nie dotyka ziemi i tylko na przednim napędzie chodzi, a gdy wjechał w dziure to tył mu podniosło na 1 metr wysokości tak jak miał wysoko tura uniesionego, a napęd chodzi

#13 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 19:28

Ile kilo obciążenia?

mój wujek ma zetora 6340 z turem to gdy nabierze pełną łychę obornika to tył nie dotyka ziemi i tylkona przednim napędzie chodzi a gdy wjechał w dziure to tył mu podniosła na 1 metr wysokości tak jak miał wysoko tura uniesionego , a napęd chodzi

Wychodzi na to że zetor jest nie zniszczalny.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#14 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 19:34

Ile kilo obciążenia? oFsik masz racje <_< a wracajac do posta to mi sie zdaje ze 300 kg wystarczy tylko go troche bardziej wysunac do tylu

#15 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 21:54

Ile kilo obciążenia?

Mam case 856xl z ładowaczem riko jestem ciekaw ile kilo obciążenia musze władować na tył żeby móc spokojnie wywalać gnój? 500kg? 300kg?

Napisz coś więcej o tym ciągniku (masa rozstaw osi) i o ładowaczu (udźwig nominalny, ile max wystaję przed ciągnik)
Z doświadczenia co wiem to 300 kg balastu to tyle co nic.
Zaczynał bym od 500 a zasada jest taka że im więcej tym stabilniejszy ciągnik. Oczywiście bez przesady:)
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#16 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 23:53

Ile kilo obciążenia? do tura podczas WYWOŻENIA obornika z płyty nie używa się przedniego napędu!!

#17 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 00:17

Ile kilo obciążenia? dlaczego tak sądzisz ???

#18 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 25 marzec 2008 - 06:59

Ile kilo obciążenia? ale wszyscy używają i jest dobrze ja nie mam ciągnika z turem i przednim napędem ale jak bym go miał to czemu miałbym nie używać napędu do ładowania. W mojej okolicy napęd przy turach chodzą cały czas.

Edytowany przez mirasek, 25 marzec 2008 - 09:16.
ort.

#19 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 07:33

Ile kilo obciążenia? Macie dane:
Ciągnik:
-masa: 4,5t
-rozstaw kół:
-rozstaw osi:
-
-

Ładowacz:
-maxymalny wysięg:
-masa własna:
-udźwig:POwiem tak: maksymalna masa własna to 6ton , ładowacz 500kg, obciążenie 500kg(przypuszczalnie) czyli na udźwig pozostaje 500kg. - więcej nie potrzeba
-wysokość podnoszenia: 3,2m

Reszte podam później jak pomierzę. Tylko z tym ładowaczem to będzie ruletka bo nie mogę znaleźć strony internetowej żeby zweryfikować dane, a tabliczki też żadnej nie ma :/:).To on:
Riko tn 390p tyle że mój jest 2 sekcyjny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 09:12

Ile kilo obciążenia?

ale wszyscy używają i jest dobrze ja nie mam ciągnika z turem i przednim napędem ale jak bym go miał to czemu miałbym nie używać napędu do ładowania. W mojej okolicy napęd przy turach chodzą cały czas.

Ciekawe ile jeszcze pochodzą :)

Wykonaj prosty test, na jakimś gruntowym placu zrób kółko bez napędu, potem jeszcze raz zrób kółko ale z włączonym przednim napędem. Co sie dzieje? Z włączonym 4x4 przednie koła zostawiły wyraźny ślad gdyż kręciły się w ciągłym poślizgu - przy jeździe po łuku pokonują dłuższą drogę niż tylne a tu zostały z nimi sztywno spięte dlatego sie ślizgały. Pomyśl teraz co sie dzieje na betonowym podłożu kiedy mamy tone w chwytaku która skutecznie zapobiega temu poślizgowi i różnica drogi nie ma gdzie uciec - przedni napęd dostaje wpier*** i z tego powodu szybciej sie skończy niż w przypadku prawidłowej eksploatacji gdzie powinien wytrzymać praktycznie cały żywot ciągnika.

Tak samo niektórzy geniusze załatwiają napędy w terenówkach, spinaja na sztywno 4x4 i hajda po asfalcie :) W jakimkolwiek pojeździe gdzie nie ma międzyosiowego mechanizmu różnicowego przedni napęd można włączać tylko w warunkach w których przy skręcaniu różnica drogi pokonywanej przez koła na obu osiach może uciec w poslizgu którejś z osi...

Dodaj odpowiedź