Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozpoczęcie hodowli.

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Niewidoczny96

Niewidoczny96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 18:58

Rozpoczęcie hodowli.

Witam. 

Od dłuższego czasu razem z moim tatą zastanawiamy się nad rozpoczęciem hodowli byków oraz jałówek. Posiadam nie całe 30ha ziemi ornej, w tym roku mam posiane 8,5ha kukurydzy a reszta to zboża. Mam oborę która od lat stoi pusta (pozostałość po hodowli owiec), obora spokojnie nadaje się dla hodowli byków. Powiedzcie mi jak zacząć produkcję i czy w ogóle to się opłaca. Czy na niecałych 30ha spokojnie utrzymam hodowle? Od czego zacząć? Proszę o zrobienie mi kosztorysu (chodzi mi o kosiarki, zgrabiarki itp. wszystko potrzebne do hodowli). Proszę o wypowiedzenie się osób które mają taką hodowle i takich które miały. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozpoczęcie hodowli. Dzisiaj, 11:14
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 20:47

Rozpoczęcie hodowli.

kokosztorys Ci zrobić dawki zywieniowe ułożyc i co jeszcze? o chodowli bydła na tym forum jest sporo tematów zapoznaj sie najpierw z nimi

ZETOR TEAM

#3 Share pol123456

pol123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 21:08

Rozpoczęcie hodowli. jesli lubisz to robic to spoko bo kasy z tego nie zobaczysz szybko . nie to ze cie znirchcecam wszystko idzie w dul chodxi mi o ceny ani byki ani jaluwki sie nie oplacaja . u mnie na wsi chlopaki sie zazynaja na maksa by przetrwac jakos . pobrali kredyty a rentownosci zadnej

#4 Share antoni69

antoni69

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 18:48

Rozpoczęcie hodowli. Jak bedziesz robic to z głową, to dobrze na tym wyjdziesz, wszystko jest kwestia dobrej organizacji, dobrej paszy i dobrego towaru, i oczywiście wiekszej ilości bo przy mniejszej juz gorzej mowic o oplacalnosci

#5 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 19:19

Rozpoczęcie hodowli.

No to prawie wiesz wszystko . Powiedz jak ta hodowla ma wyglądać .Masz zamiar trzymać stado mamek czy kupować cielaki i je opasać.

#6 Share ZiemowitWielki

ZiemowitWielki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 11:39

Rozpoczęcie hodowli.

Raz policz ile masz obecnie zysku i pracy a ile możesz mieć z takiej hodowli zysku i pracy. Bo czasem lepiej te parę złotych mniej zarobić ale nię tak nie narobić bo to i zdrowiej.

#7 Share Niewidoczny96

Niewidoczny96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 06:33

Rozpoczęcie hodowli. Wolałbym kupować cielaki i je opasac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share antoni69

antoni69

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 13:11

Rozpoczęcie hodowli.

Jak bedziesz kupowac to radze takie przynajmniej ponad 100 kg, bedzie mozna spokojnie przejsc na pasze i mniejsze prawdopodobienstwo zachorowania, 

#9 Share Niewidoczny96

Niewidoczny96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 13:34

Rozpoczęcie hodowli. Od jakiej ilości najlepiej zacząć aby zaczęło się opłacać? Do jakiej wagi mam je hodować?

#10 Share RolnikSam55

RolnikSam55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 kwiecień 2016 - 15:07

Rozpoczęcie hodowli. Nie obraz się kolego ale ja bał bym się inwestować w coś o czym nie mam zielonego pojęcia.
Widać ze interesuje Cię głównie ile zarobisz a nie ile się narobisz...
Jeden kolega wyżej Ci napisał żebyś przestudiował najpierw forum,będziesz mógł wtedy odpowiedzieć sobie na pytanie 'czy nadal chcę hodować'..

#11 Share antoni69

antoni69

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 15:56

Rozpoczęcie hodowli.

Zawsze lepiej coś robić i sprobować, jak ma sie gdzie i czym chować, ale prawda, pasuje wejść głębiej w temat zeby pozniej nie być zaskoczonym,

nie musisz od razu 50 cielat kupować zeby potem 20 zdechło

#12 Share Rolnik995

Rolnik995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 kwiecień 2016 - 19:38

Rozpoczęcie hodowli.

Tak jak tu wszyscy piszą wszystko zależy do sztuki czy to mięsna czy ncb . Ja nie wiem dlaczego wszyscy tak na to bydło opasowe się rzucają jak to by przynosiło nie wiadomo jakie koskosy ja jestem ciekawy co będzie za rok dwa jaka cena będzie za kg byka ci wszyscy co zrezygnowali z tuczników i się przerzucili na opasy jaka to teraz w kraju będzie bardzo dużo wołowiny i pewnie wpłynie to na ceny . Sam trzymam 25 krów dojnych i co się urodzi byczek to opasam go do 700-800 kg bo szkoda mi go po urodzeniu sprzedać .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 08:39

Rozpoczęcie hodowli.

Bardzo mądra wypowidz polecam do przemyślenia młodym gniewnym  B) jak ktoś myśli o rozpoczęciu opasu  widząc tylko zyski to łatwo się przeliczyć przypomina mi się ze szkoły pytanie nauczyciela : Jasiu czy w twoim  gospodarstwie można by utrzymywać 30 opasów ? Jasiu myśli ,myśli po czym odpowiada nie proszę pana . Nauczyciel pyta A dlaczego? No bo bym nie miał tylu łańcuchów :D :D :D :D odpowiada Jasiu