Polecane posty

3Perkins    0

Witam Wszystkich.
Potrzebuję kilka rad co do tego komputera. Czy ktoś ma opryskiwacz z takim komputerem, i jak się nazywa ten komputer?? Nie wiem jak mam go skalibrować, ponieważ mam ścieżki na 15m a opryskiwacz ma belkę 21m. Belka jest rozsuwana więc z ustawieniem szerokości nie ma problemu. W komputerze mam zapisane dawki 200, 300 i 400l/ha tylko czy jeśli skrócę belkę do 15 metrów i chcąc wypryskać 200l/ha to ta dawka zapisana w komp (200l) będzie odpowiednia do wydatku cieczy na hektar??? Jeśli ktoś mógł by mi opisać przyciski na komputerze był bym bardzo wdzięczny.
Z góry Wszystkim dziękuję za pomoc.

post-23788-0-69584600-1460544228_thumb.jpg

Edytowano przez 3Perkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Raczej musisz Zmniejszyc dawkę. Tak najprościej.
200 litrów :/ aktualna liczba dysz = Y
Teraz liczysz tak
Liczba dysz przy 15 m= J
Y*J= Nowa dawka na ha


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3Perkins    0

Wynik wychodzi 1260 więc tak czy 126?
Czy posiada ktoś instrukcje do takiego komputera lub wie coś więcej na temat ustawień ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, też kupiłem opryskiwacz w tym tygodniu tylko caruelle i mam identyczny zestaw. Znalazłem instrukcje do blizniaczego sterownika, może ją rozgryziesz i się podzielisz info. Z rozkładanie trochę doszedłem do ładu,a którym się wyłącza sekcje?

I jeśli rozkladam to te 4 przełączniki na dole są za coś odpowiedzialne? Może wiesz dokładnie który przełącznik od czego jest i mógł byś to opisać? I czy masz w białej skrzynce po prawej stronie z boku taki przełącznik? Od czego on jest?

Betriebsanleitung SPRAYMATIC 2 DE.pdf

Edytowano przez piotrek12413

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3Perkins    0

Te 4przełączniki na dole są odpowiedzialne za poszczególne sekcje - włączanie/wyłączanie (patrząc od tylu opryskiwacza). Włącznik podawania cieczy na lance to ten ma środku nad narysowanym opryskiwaczem( na prawo od zielonej kontrolki). Przełącznik po prawej str puszki też mam Ale nie wiem za co odpowiada.
Postaram się coś ogarnąć z tą instrukcją i jak będę coś wiedział to podzielę się informacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy przelacze te 4 na dole z lanca to na komputerze zmieniają mi się kontrolki ale nie wylaczaja się sekcje pryskajace rzeczywiście tylko na niebieskim komputerze. I te elektrozawory 4 nad wałkiem WOM to z nich wystają takie wielokatne krocce i one powinny się obkrecic przy wyborze? Bo u mnie cały czas są w jednej pozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3Perkins    0

U mnie jest jeden tylko ze znajduje się z tyłu za beczka, i jeśli przełącze tym przełącznikiem (od kontrolki na prawo) to słyszę jak tam się przełącza i to włącza pryskanie u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten główny od włącz wyłącz to też słyszę jak działa, nie mogę tylko sekcji wyłączyć bo niby komputer to widzi ze wylacze sekcje lecz ona dalej pryskajace. Idę go dalej ogarniać, jak byś wiedział już co z komputerem to daj znać, z góry dziękuję
Wyczyść skrzynkę bo chce wysłać link a na forum on nie przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3Perkins    0

U mnie wyłącza sekcję z porządku. Działań nad tłumaczeniem tej instrukcji. Skrzynka wyczyszczona więc czekam na link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Wynik wychodzi 1260 więc tak czy 126?

Czy posiada ktoś instrukcje do takiego komputera lub wie coś więcej na temat ustawień ?

Pryskasz 200 l / ha

Masz aktualnie około 42 dysz

200/42 = 4,76....

Przy 15m będziesz miał około 30 dysz

4.76x30=142 l/ha

 

Tak prawdopodobnie musisz wpisać. Nie wiadomo czy taka dawka będzie prawidłowa, ponieważ nie znam sposobu liczenia dawki przez komputer. Ale myślę że warto spróbować


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musi3dd    1

Jestem przed zakupem opryskiwacza seguip ex30- 28metrów wysuwany teleskopowo, 3000l.
Jakie zmiany muszą dokonać w komputerze zeby pryskać na 21m.
Czy posiada ktoś instrukcję do tego komputera

 

 

post-7827-0-14384000-1462809253_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich od roku mam opryskiwacz seguip częściowo go rozszyfrowałem zmiana szerokości trzeba zmienić ilość dysz na poszczególnych sekcjah bblki polowej w komputerze. Mój problem polega na tym  jak wyłączam kolejne części belki komputer nie redukuje ciśnienia bije do oporu aż węrze strrzelaja. morze wie ktoś oco hodzi. [z gury przepraszam za ortografię ale noga zpolskiego]

 


piotr 432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grume    0

Witam posiadam książki i katalogi do opryskiwacz seguip oraz wiedze jak ustawić to cudo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że są szanse na właściwe uruchomienie opryskiwacza, powolutku traciłem nadzieję sądziłem że temat z czasem sam umrze. Jeżeli w Polsce powiesz opryskiwacz seguip widzisz tylko wielkie oczy , maszyna mało znana.


piotr 432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grume    0

mam ten opryskiwacz seguip od 7 lat i praktycznie znam od podszewki. bardzo dobre opryskiwacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 grume  w stu procentach zgadzam się z twoim zdaniem sprzęt super c360 daje radę , jedyny problem jaki mam to komputer sprzęt mam od roku morze byś coś pomógł jak prędzej pisałem coś rozgryzłem pozostaje problem z ciśnieniem jak wyłączam sekcje belki  nie reaguje

 


piotr 432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

post-204029-0-80546200-1482087591_thumb.jpgpost-204029-0-80546200-1482087591_thumb.jpgpost-204029-0-80546200-1482087591_thumb.jpg​Dzięki piotrek mam problem z pobraniem lecz patrząc po nazwie wychodzi mi na carueiie  taką instrukcję posiadam w języku franskim problem z tłumaczeniem drogo. Jak mi się uda wrzucę foty sterownika i opryskiwacza dla jasności prawdopodobnie opryskiwacz działał ,po zakupie podczas walki z uruchomieniem wykasowałem ustawienia fabryczne no i klapa chłop i technika to kłopoty. Większość parametrów rozszyfrowałem szerokość belki liczbę dysz na każda sekcję belki ,zmiana ilości oprysku na hektar gra pytanie jaki parametr wprowadzić aby korygował wydatek podczas wyłączania sekcji dodam hektary liczy dobrze

 


Sorki  ale jak pisałem chłop i technika to kłopot lecz patrząc z drugiej strony nowy sprzęt rolniczy wymaga conajmiej podstawowej wiedzy o komputerach [nawigacja na polu ,siewniki opryskiwacze ze sterowaniem satelitarnym to już kawałek komputera ]

Edytowano przez PiotrJakubowski

piotr 432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buki_b    0

Witam wszystkich, kupiłem opryskiwacz caruelle z takim komputerem. Jeśli ktoś z Was miałby tą instrukcję po polsku to bardzo chętnie skorzystam. buki_b@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buki_b    0

będę bardzo wdzięczny , to mój pierwszy komputer w opryskiwaczu i nie wiem w jaki sposób go programować . Miałeś jakieś problemy z tym komputerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kubeix
      Orientuję się ktoś jak w tym komputerze zmienić średnicę koła ?

    • Przez matiz
      Cześć,
      proszę o radę w sprawie regulacji zaworu stałociśnieniowego w Krukowiaku Apollo. Robię kalibrację zgodnie z tym filmikiem i mogę swobodnie wyregulować sekcje 1,2,4,5 a 3 wykecona na maxa i nadal ma za wysokie ciśnienie. Przed kalibracją nie dokręcałem tych zaworków od poszczególnych sekcji na max. Były tak ustawione jak przed zimą..
       
    • Przez misterio26
      Dzień Dobry 
      Mam problem ze sterownikiem Lh agro 4000 nie działa automatyczna dawka cieczy sprawdzałem przepływomierz i czujniki prędkości i podaje napięcie a jednak sterownik nie wylicza dawki. Wydaje mi się że wszystko dobrze wykonuje tzn kalibrację.  Po włączeniu za każdym razem gubi ustawienia oraz wyskakuje napis datafail.
      Jutro postaram się wymienić baterię w nim ale chyba to nie pomoże. 
      Czy ktoś ma podobny sterownik żeby mógł mi coś doradzić? 
      Macie może kogoś kto naprawia takie komputery sterujące? 
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj