Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Saba12

Saba12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 18:54

Massey Ferguson

Witam. Mam prośbę chodzi mi o opinie na temat ciągników Massey Ferguson 3060 2wd/4x4 1987-1989. I czy ktoś może mi powiedzieć gdzie jest/są tabliczka znamionowa na której sprawdzę rok ciągnika ? Czekam na odpowiedź i Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson Dzisiaj, 21:36
  •  

#2 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 19:46

Massey Ferguson

Na mojej tabliczce za panelem EHR w MF3060 2wd z 87r nie ma podanej daty... nawet się nad tym nigdy nie zastanawiałem... zresztą to najmniej istotna rzecz w starej maszynie. A opini szukaj w podpiętych tematach

#3 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 12 kwiecień 2016 - 06:03

Massey Ferguson

rocznik to raczej po vin-ie

#4 Share jasiek11961

jasiek11961

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 09:53

Massey Ferguson

W 3065 jedną tabliczkę masz po otwarciu prawych drzwi (pasażera) a drugą z tyłu nad zbiornikiem paliwa wiem ze to inny ciągnik ale różni się tylko o xxx5 więc powinno być to samo.

Co do opinii to Mój MF 3065 to jednak porządna maszyna dużo się naczytałem i osłuchałem że skrzynie się sypią i elektryka siada itp itd..

Każda maszyna w eksploatacji się zużywa, a dużo zależy od operatora jak dba o swoją maszynę tyczy się to skrzyni i elektryki.

Ja podczas zakupu sprawdziłem tyle co każdy normalny człowiek może sprawdzić przed zakupem oczywiście pojechałem z osobą która posiada podobny ciągnik aby mógł ze swojego doświadczenia posprawdzać kilka rzeczy.

Podczas zakupu sprawdź ;

WOM 540/1000  pod obciążeniem wystarczy podpiąć maszynę nie musisz iść w pole.

WOM przedni o ile jest czy sie kręci czy już wałek handlarz wyjął 

Sprzęgło to już obciążenie i w pole co by się nie ślizgało 

Biegi zależy od skrzyni ale sprawdź czy bez problemu wchodzą i czy przejścia pomiędzy zającem a żółwiem bez problemu przełącza bo niejednokrotnie kontrolka przeskoczy a skrzynia nie przejdzie. 

Przyciski: Połówka, 4x4, spięcie tylnego mostu, od podnośnika na błotniku góra dół czy działa może i pierdółki ale cenę można negocjować.

pozdrawiam jasiek11961

Edytowany przez jasiek11961, 12 kwiecień 2016 - 10:06.

#5 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 09:54

Massey Ferguson

dziwne że nie macie daty. a skąd pochodzi ciągnik? Ja mam z Francji i jest data i nawet "Fabriqe de machinery....." coś tam z adresem we francji.

#6 Share sadek9

sadek9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 16:41

Massey Ferguson najpewniejszą datę i zawsze tam będzie masz na odlewie skrzyni biegów mój ma w papierach 90rok a na datownikach na scianach skrzyni np pod schodkami kierowcy i tabliczce silnika są 87 rok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 17:36

Massey Ferguson

Data jest też na zbiorniku paliwa z tyłu w centralnym miejscu, dobrze widoczna.

#8 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 18:46

Massey Ferguson

na baku to u mnie po prawej stronie jest w takim jakby zegarze wpisane 86 :> chyba najstarszy na forum :D

Za schodkami na skrzyni to mam nr katalogowy a jakieś cyferki są w okolicy pokrywki sprzegła.... to jest ta data skrzyni bo troche nieczytelna a to byłoby ciekawe.. spodziewam sie młodszej skrzyni

#9 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 21:07

Massey Ferguson

Ten zegar to datownik, w środku jest rocznik a strzałka wskazuje miesiąc.

#10 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 21:35

Massey Ferguson

no to grudzień 86... ktoś przelicytuje? :P A za tymi schodkami odczytałeś coś moze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Saba12

Saba12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 15:18

Massey Ferguson

Dziękuje wszystkim za pomoc.

W 3065 jedną tabliczkę masz po otwarciu prawych drzwi (pasażera) a drugą z tyłu nad zbiornikiem paliwa wiem ze to inny ciągnik ale różni się tylko o xxx5 więc powinno być to samo.

Co do opinii to Mój MF 3065 to jednak porządna maszyna dużo się naczytałem i osłuchałem że skrzynie się sypią i elektryka siada itp itd..

Każda maszyna w eksploatacji się zużywa, a dużo zależy od operatora jak dba o swoją maszynę tyczy się to skrzyni i elektryki.

Ja podczas zakupu sprawdziłem tyle co każdy normalny człowiek może sprawdzić przed zakupem oczywiście pojechałem z osobą która posiada podobny ciągnik aby mógł ze swojego doświadczenia posprawdzać kilka rzeczy.

Podczas zakupu sprawdź ;

WOM 540/1000  pod obciążeniem wystarczy podpiąć maszynę nie musisz iść w pole.

WOM przedni o ile jest czy sie kręci czy już wałek handlarz wyjął 

Sprzęgło to już obciążenie i w pole co by się nie ślizgało 

Biegi zależy od skrzyni ale sprawdź czy bez problemu wchodzą i czy przejścia pomiędzy zającem a żółwiem bez problemu przełącza bo niejednokrotnie kontrolka przeskoczy a skrzynia nie przejdzie. 

Przyciski: Połówka, 4x4, spięcie tylnego mostu, od podnośnika na błotniku góra dół czy działa może i pierdółki ale cenę można negocjować.

pozdrawiam jasiek11961

A w jaki sposób najlepiej sprawdzić biegi? I czy pod czas jazdy można zmienić z zająca na żółwia. I z zakresu A na B ?