Divinegirl

Komórki somatyczne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek74    12080

niski mocznik czyli brak białka w paszy może mieć bardzo duży wpływ na wysokość komórek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Białko białkiem ale jak nie będzie dostarczona odpowiednia ilość energii (kukurydza) to dołożenie soi czy rzepaku nic nie da. Sam wiem po sobie odkąd kupuje ziarno kukurydzy, miele i daje krowom 1kg/dzień/szt. wzrósł mocznik o +60, a białka dostają dalej tyle samo

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Divinegirl    0

Czyli rozumiem że podwyższając białko w paszy powinno się to uformować? Zbyt niskie białko u niektórych sztuk rozumiem że może byc skutkiem zbyt małej ilości energii? Tak jeszcze wracając do mocznika zootechnik który przyjeżdża i pobiera próby uważał że mocznik jest jak najbardziej okey. Jednakże chyba bardziej wierzę ludziom którzy przebywają w tym na codzień od rana do wieczora. Co polecacie zatem do zwiększenia białka w paszy?
*unormować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

zaden zootechnik nie powiedzialby ze taki mocznik to norma. na poczatek wiecej bialka i energii. i tak ze tylko problem z komorkami masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Divinegirl    0

Proszę nie sugerować że mówię nieprawdę bo nie mam ku temu żadnych powodów by oklamywac Was i samą siebie. ☺ zatem wracając do sytuacji czym można w dobry sposób podnieść ten poziom? Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Nam kiedyś się coś stało z czujnikiem kontrolującym ciśnienie. Zbyt niskie(większa siła ssąca) może powodować również wzrost komórek. Podobno spora część problemów z komórkami somatycznymi jest spowodowana dojarką. Szczególnie gdy nie występują żadne inne objawy.  

Edytowano przez rolnik90_01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

daj bialko jakis korektor bialkowy i cukry proste dla energii np gliceryna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Divinegirl    0

Wiem że się powtarzam ale może macie jakieś takie sprawdzone korektory? Chodzi mi o konkretną nazwę firmy(przedstawicielom handlowym za informację dziękuję bo zawsze każdego z nich produkty są najlepsze, prosiłabym o wypowiedź hodowców - oczywiście nie mam na celu tutaj nikogo obrazić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

to zalezy co mozesz kupic obojetnie z jakiej firmy aby bialka dostarczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12080

najlepszym i naj tańszym sposobem jest śruta ja stosuję sojową i rzepakową po połowie plus mały dodatek mocznika napisz jak żywisz i w jakich ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Właśnie napisz jak żywisz, a co do gotowych pasz to daj sobie spokój przy tych cenach mleka taniej wyjdzie soja i rzepak. Jaka wydajność dzienna od sztuki, czas w laktacji, wiek krów, ilość pasz treściwych itd. dla tych krów które mają te podwyższone komórki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

chłopaki jakie macie dziwne pomysły na podpowiedz...

Na somatykę bezpośredniego stanu nie ma jakość paszy, może z deka pośredni. Wiadomo, że pasza spleśniała to odtruwa żołądek..

Sam mam somę, i przez ładnych parę lat niedbania nie jest człowiek w stanie się jej pozbyć rokiem.

Na somatykę mają wpływ bakterie środowiskowe, które będąc na legowisku wchodzą na wymię poprzez leżenie czy duj a je się likwiduje najtaniej wapnem podłoże albo stosując profilaktyczny diping przed udojowy i po udojowy. Być może zaraziła się krowa bakterią prawdopodobnie ecoli lub paciorkowcem i koleżanka dojąc krowę rozniosła szczep po innych i z stąd drastyczny wzrost u poszczególnych krów. Najlepiej jeśli wiesz która to to przenieś je na koniec lini doju lub dój je ostatnie.

a czy może dokupiłaś sztukę jakąś do stada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12080

wszystko co kolega wyżej jak również stan dojarki miałem padającą pompę latem 2015 i też zaczynały się cyrki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Divinegirl    0

Nie, w stadzie nie ma nowych sztuk. Rozumiem że wapno, większa dawka białka i energii, sprawdzenie pompy dojarki i powinno być tylko lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

nie, białko i nie energia jest odpowiedzialna za komórki somatyczne a bakterie siedliskowe na legowisku. A te wyskoki somatyczne to właśnie widać że krowa została zaatakowana i się broni one spadną jak krowa się ob doi. jeszcze raz napisze porządny dipping przed i po udojowy, a i jak napisał sławek74 jeszcze dojarka.. bo to taka pani mechaniczna ze czasem uszkodzi wszystkim wymienia. Musi być 0,5mpa na wskaźniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo73    0

Czy ktoś robił autoszczepionkę dla stada, jeżeli tak proszę o podanie w jakim labolatorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj