Divinegirl

Komórki somatyczne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Divinegirl    0

Witam, czy jest mi ktoś w stanie przybliżyć skąd się biorą komórki somatyczne w mleku? Oczywiście mam na myśli tutaj krowy bez zapaleń. Czy strasznie nagle skoki wyników są możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gogusss96    57

No nie wiem czy będzie tak po kłopocie na komórki somatyczne może wpływać dużo czynników może to być jakiś problem z paszą stres zabrudzenia możesz przybliżyć kiedy robią się takie skoki jak utrzymuje krowy itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Divinegirl    0

Zdarzały się podwyższone komórki somatyczne raz na jakiś czas ale od około miesiąca komórki podskoczyly w dość szybki sposób. Żywienie się nie zmieniło, higiena również z badań na poszczególnych osobnika hej jakie przeprowadzane są co dwa miesiące komórki u niektórych sztuk wzrosły nawet kilkanaście razy.
Czy to może być od jakiś niedoborów witamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

a moze masz gromkowca zlocistego w stadzie? kiedys kupilem krowe i cale stado zarazilo mi sie od niej. przy dojeniu za kazdym razem inny strzyk mial zapalenie. naszczescie dobre antybiotyki przy zasuszaniu i rotacja stada sprawily ze obecnie mam srednia 150 i maleje a z poszczegolnych udojow wyniki przychodza w okolicach 70-100 komorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Divinegirl    0

A jakie dodatki do pasz w takim razie polecacie?
Wojtal24 owszem na początku tak było jednakże teraz jest inna sytuacja ze względu że mamy hodowlane wyniki są brane i właśnie krowy które zawsze miały niskie mają wysokie. Niepokojące to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

somatyka to stany zapalne ,raczej zywienie nie ma wpływu ,chyba ze drastycznie znieniląs pasze lub jej dodatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ja bydło mleczne zlikwidowałem parę lat temu ,nie miałem nigdy z tym problemu jak i z bakteriami ,moze koledzy Tobie doradza  bo nie jestem na bieżąco ,i tak zycze powodzenia i szybkiego rozwiązania problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

no raczej zywienie ma wplyw na somatyke wiec jesli nie wiesz nie pisz glupot. podaj mocznik, tluszcz, bialko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gogusss96    57

To właśnie żywienie ma duży wpływ na komórki mikotoksyny w paszy ( pleśń, przebarwienia w qq czy sianokiszonce ) to one są odpowiedzialne to polecam podać witaminę E z selenem to powinno pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Koledzy piszę że nie ma wpływu ,jesli jest ok a to dla hodowcy jest chyba oczywiste jaka pasze tresciwą podaje tak? i zauwaza zmiany i plesnie a kolezanke mam za rosądną i majacą wiedze ,a nie laika ,i wypraszam sobie ze pisze głupoty ,a szanując wiedze innych odsyłam aby pomogli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

Pasze są podawane tylko i wyłącznie świeże i na pewno nie ma w nich pleśni ani innych tego typu niespodzianek.

Może na początek rozpisz swoją dawkę.. kukurydza nie grzeje się? Jakie parametry objętościówek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

mocznik 38-115?napewno? i napewno zakwaszone krowy. matko nigdy takich wynikow nie widzialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj