Skocz do zawartości

Zdjęcie

65-80 koni, Deutz Zetor Ursus? NOWY!

59 odpowiedzi na ten temat

#41 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 06:03

Przecież ten indyjski silnik był w c 360 tylko w prototypie i każdy o tym wiedział a finalnie jest perkins 3 garowy a tu jakiś kolo widzę chce aferę zrobić z niczego.

Ludhiana to miasto w indiach, w lublinie nie ma portu geniuszu wojton.

Edytowany przez swat24, 17 kwiecień 2016 - 06:11.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
65-80 koni, Deutz Zetor Ursus? NOWY! Dzisiaj, 09:53
  •  

#42 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 17 kwiecień 2016 - 08:27

@wojtoon a co Ci do tego ile mam lat? ale jednak mam więcej jak myślisz.

W skrócie. Mamy sobie jakiegoś użytkownika forum który pyta się co kupić. Produkt A jest lepszy, ale produkt B jest krajowy.

W tym momencie przychodzi (po nicku podejrzewam, że niepełnoletni) ktoś i mówi (w skrócie): Piernicz produkt A. Kup produkt B bo jest krajowy. Nie ważne że rozsypie ci się w rękach, a części będziesz szukał w Uzbekistanie. Nie daj im zarobić!!!

akurat zetor od ursusa nie jest lepszy, może gorszy też nie, ale mimo to te twoje wypociny mijają się z prawdą ;) a jak się ma dwa podobne produkty to lepiej wziąć krajowy.

Edytowany przez songo, 17 kwiecień 2016 - 08:29.

#43 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 08:57

wojtoon

W temacie nie jest który ciągnik jakościowo jest najlepszy i jaki kupić. Jest dokładnie napisane że ktoś ma do wydania maksymalnie 120 tyś Brutto i w tej kwocie chce wybrać najlepszy ciągnik, tego dotyczy temat. Piszesz że 90% ciągników jest składakami i to żaden problem. Np. farmtrac dostał różne nagrody i jest OK ale już Ursus na tych samych podzespołach jest gównem które po wyjeździe z fabryki rozleci się na części ? (przecież dużo ludzi je kupiło i ok, mają je dość krótko ale pracują i nie rozkręcają się jak na razie). Porównanie jakości FT6060 (serii heritage) i NH.T4 to jakieś nieporozumienie, przecież ta seria heritage jest to ciągnik w skali 1:1 z indyjskiego rynku który tam jest sprzedawany i nawet firma Farmtrac na europę nie przyznaje się do niej, wiadomo że nie będzie odpowiadał jakością klientom z europy,  stworzyli oddzielną stronę bo to zupełnie inny ciągnik, poza tym jest 2 razy tańszy od NH to co Ty chcesz porównać. Równie dobrze mogę porównać NH do wspomnianego Fendt-a 211 gdzie znowu Fendt będzie prawie 2 razy droższy od NH, lepiej wykonany i z dużo bogatszym wyposażeniem i co to wniesie do tematu ? To oczywiste że szukając ciągnika mamy na ten cel przeznaczoną maksymalną kwotę i owszem, szukamy ciągnika najlepszego i najlepszej jakości ale do wyznaczonej kwoty. Piszesz tak obszerne posty tłumacząc filozofię i finansowanie firmy, działania jakie dokonują wylewając żale co Ci się w niej nie podoba a nadal nic do tematu nie wniosłeś. Jest jasno napisane najlepszy ciągnik który aktualne kupi do 120 tyś Brutto i mnie osobiście nie obchodzi czy to Ursus, Farmtrac czy inna zagraniczna firma. Skoro masz taką wiedzę na temat ciągników i obecnego rynku to napisz przykłady ciągników które są lepsze, mają lepsze podzespoły, parametry i z jakich powodów lepiej je wybrać od przykładowego Ursusa C380 do danej kwoty ? Takim krótkim postem wniesiesz więcej niż pisanie książek w tym temacie wyszukując podstęp, zachłanność firmy itp. itd. Czy to takie trudne ?

#44 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 10:46

Farmtrac KING był by najlepszy w tej cenie

#45 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 10:58

[...]

To mi się podoba - rzetelnie i przejrzyście

1. Nie mówię o farmtracu jako firmie, a jako o ciągniku.

2. Seria 1100 jest na zasadzie spółki Joint Venture sygnowana perkinsem, jednakże jest produkowana w chinach przez Shibaurę. W Wuxi koło Szanghaju.

[...]

4. Tu też się zgadzam bo napisałem to wcześniej. Indyjskie JD powstają na identycznej zasadzie jak wspomniane jednostki "perkinsa" - indyjska firma zapłaciła JD za prawo do używania znaku handlowego w zamian za część zysków ze sprzedaży

5. Nie rozumiem co to znaczy "nie ma nic wspólnego". Że jest składakiem?

6. Nie prawda. Nie do wszystkich modeli

[...]

8. Obalmy ten mit. Polecam sprawdzić wykonanie FT6060DT i NH T4.65. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że polski importer marki Kubota odradza kupowanie fabrycznych ładowaczy czołowych z uwagi na ich cenę i przede wszystkim wytrzymałość.

9. Nieprawda. Firma była w stanie upadłości, toteż jej wszelkie zobowiązania zostały umorzone. Ponadto znak handlowy nie jest firmą, a tylko jej majątkiem.

[...]

12. Owszem, ale afryka ich nie potrzebuje - tam nie ma kultury uprawy ziemi (bo nie ma tam upraw znanych europie). Ponadto jakakolwiek marka nie jest w stanie konkurować cenowo z chinami. Handel jest mikroskopijny, a jakiekolwiek pożyczki dla krajów najuboższych są po prostu wrzuceniem pieniędzy w błoto (nie mają z czego tego spłacić). No chyba, że da się pożyczkę celową - na podratowanie prywatnej spółki.

[...]

14. Dostał dotację za którą kupił 100% akcji biotonu przepłacając 4 razy jak już wspominałem. Żadne pieniądze nie trafią z powrotem do kraju i żadne nie wyszły by za granicę bo to był konkurs na polskie innowacje.

1. Faktycznie Limb był zbudowany na Carraro i Perkinsie, jak obecny Farmtrac oraz Ursus. Jedyną zauważalną różnicą (która mnie zastanawia) jest przedni most. W Limb-ie i Ursusie jest identyczny, a obecny Ft 675 ma trochę inny, choć nadal Carraro.

2. Fakt. Te silniki robią już chyba wszędzie - niestety. Jednak podobnie jest z silnikami innych producentów oferujących ciągniki tego segmentu.

4. I właśnie dlatego ciągniki JD E nie są godne polecenia bardziej, niż Ursus C-380, Major 80 i Ft 675.

5. Typowe ciągniki Zetora mają transmisję, silnik i kabinę Zetora (większość). Major ma silnik Deutza, transmisję Carraro, kabinę Koja, więc firma Zetor praktycznie nic nie wniosła do konstrukcji tego ciągnika.

6. Ursus produkuje kabiny do serii C i 11054, a do H sprowadza z Turcji (to pominąłem).

8. To właśnie zły przykład. Mnie rozchodzi się o segment ciągników nie najtańszych (Haritage), tylko tych zdatnych do użytkowania (C-380, Major, Case A, itp.) NH t4 to już wyższa półka.

9. Nie wiem po co tak zrobili, ale jakiś tego powód musiał być.

12. Nie wiem, czy wiesz, ale żeby Ursus mógł konkurować z chińskimi markami, sprzedaje do Afryki ciągniki produkcji "egzotycznej", podobnie jak zachodnie firmy.

14. Tak, czy inaczej firma Ursus płaci podatki w Polsce, więc jej rozwój to po części zysk dla państwa. Inwestując w ciągnik zagraniczny pieniądze trafiają za granicę.

W mojej wypowiedzi chcę zaznaczyć, że w omawianym segmencie ciągników modele zachodnich firm nie oferują czegoś lepszego i nie można ich stawiać wyżej nad choćby Ursusem C-380.

#46 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 12:49

Silników tego limba czy jak mu tam Ursus sprowadził uwaga aż 2, słownie dwa czyli pewnie do prototypu c 360 gdzie jeden na targach był pokazywany a drugi pewnie w polu testowany. Pokazywali te 60 na targach i każdy kto się interesował o tym wiedział. Ale oto afera bo Ursus kupił 2 silniki z indii to wojtan niech zgłosi do cba i się wyprowadzi do czech gdzie słowacy z htc produkują zetora

#47 Share bobiczek

bobiczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 16:06

Panowie  a czy, i w jakich modelach koncernu SDF montują ten sam silnik co w Zetorze Major 80?

#48 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 19:27

W żadnym...

#49 Share bartosz0013

bartosz0013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 12:27

Czy mogę poprosić o opinie użytkowników Zetora Majora i Deutz Fahr z serii agrolux ? 

#50 Share Tomek745

Tomek745

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 19:44

Mało póki co pracowałem agroluxem także nie jest to do końca pełna opinia. Jednak jak na razie ok, zwrotny do ładowacza, jak dla mnie komfort całkiem niezły, denerwujący wlew paliwa. Znajomy posiada również 410 to do tej pory nie narzekał, u niego już trochę pracuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share bartosz0013

bartosz0013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 maj 2016 - 16:08

A co powiecie na temat Kuboty M6060 ? Dostałem bardzo dobrą ofertę od dealera. 

#52 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 03 maj 2016 - 20:36

Wątek powoli się rozkręca. Czekam na więcej informacji użytkowników poszczególnych marek. Dotychczas nie brałem pod uwagę Deutz Fahra, ale widzę, że agrolux ma dosyć ciekawą cenę.

#53 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 03 maj 2016 - 20:57

bartosz0013 - możesz napisać jaka to taka bardzo dobra oferta od dilera i gdzie ? Jak ostatnio byłem to zaproponowali że tak powiem średnio konkurencyjną cenę jak za ten model. Jeżeli nie chcesz pisać w tym temacie to napisz na PW.

#54 Share bartosz0013

bartosz0013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 11:36

Kupiłem Kubotę M6060 ,dziękuję za pomoc

#55 Share romanb_78

romanb_78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 10:50

Cześć .

Napisz co wybrałeś . Mam kompletnie taki sam problem "chorowałem" na Majorka ale ostatnio oglądałem c380 no i woda z mózgu .

moim zdaniem  na nasze gigantyczne  hektary :lol:  nie ma to większego znaczenia . jedynie co to silnik perkinsa jest mądrzejszy od dojtza a na pewno tańszy w utrzymaniu (filtry + olej) mam landka z takim silnikiem oczywiście bez turbiny i jestem dość zadowolony.

Pozdrawiam

#56 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 12 czerwiec 2016 - 11:08

65-80 koni, Deutz Zetor Ursus? NOWY! No ostatnim tygodniem czesi zawrócili partię polskiej żywności spowrotem by dbać o swoich producentów. To nie wiem czy wypada finansować takich.

#57 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 11:25

Zetor to w Polsce temat tabu, nie wolno złego słowa o nim powiedzieć ani drążyć parametrów tych ciągników bo zaraz lawina rolników-moherów Cię zajedzie, jest najlepszy i koniec  ;)

#58 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 12 czerwiec 2016 - 13:11

Chyba trochę w tym racji masz.

Cześć .

Napisz co wybrałeś . Mam kompletnie taki sam problem "chorowałem" na Majorka ale ostatnio oglądałem c380 no i woda z mózgu .

moim zdaniem  na nasze gigantyczne  hektary :lol:  nie ma to większego znaczenia . jedynie co to silnik perkinsa jest mądrzejszy od dojtza a na pewno tańszy w utrzymaniu (filtry + olej) mam landka z takim silnikiem oczywiście bez turbiny i jestem dość zadowolony.

Pozdrawiam

Mądrzejszy nie jest. Osobiście wolałbym silnik z CR niż mechaniczna pompą. Co do samego ciągnika to dla mnie Ursus wygląda ciekawiej niż Major. Na Twoim miejscu rozważyłbym opcje C-382 zamiast popularnego C-380. Parametry ma lepsze a cena aż tak bardzo nie jest wyższa.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#59 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 16:37

Ciagnik nowy jaki???? 

URSUS C 380 75KM     albo     STEYR  4065 KOMPAKT S  65KM    

Jaki???????

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share bartosz0013

bartosz0013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 11:14

Cześć .

Pozdrawiam

Patrz post wyżej, kupiłem w końcu Kubotę M6060 :)