Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hodowcamlody    53

Mam u siebie hodowlę zwierzęcą i zero upraw, dlatego nie zależy mi strasznie na udźwigu itd. Chciałbym żeby pracował w prasie (aktualnie mam mf 3050 i jest ok ale nowy to nowy no i mógłby być mniejszy i lżejszy przy 70km, daje sobie radę w 100% :) ) może jeszcze w rozrzutniku 3,5t (żadne obciążenie ale c-360 komfort ma słaby to czemu by się męczyć), dodatkowo przy kosiarce nawet gdyby to była czołowa :D, + jakieś wożenie bel itd, chcę kupić żeby mieć spokój na lata, zawsze używane ale ile można, parę razy to więcej się w garażu przesiedziało niż w ciągniku w pracy. Co do ciągnika to wymagam żeby posiadał 4WD, skrzynię 40km/h, kabinę dało się założyć przedni tuz i wom, kasą nie chcę szastać bo produkcja jest niewielka tak że mogło by zabraknąć $$ ale określonego budżetu nie mam, lepiej dopłacić i mieć lepsze. Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Farmtrac 675dt, jest wersja leśna no i to chyba tyle z ''prostych'' ciągników. Zetor jest jeszcze nieskomplikowany belarus 820 i pochodne;]

Może jeszcze ktoś coś napisze.

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Farmtrac, Farmer i Zetor major odpada :) nie interesują mnie ciągniki z tą skrzynią sąsiad ma i średnio to chodzi... Belarus dobry był gdyby był mniejszy. Nie dam te 120k za składaka ft jeśli by za te 130-140można kupić dobry traktor z dobrymi podzespołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Może farmtrak 555dt? Ma 47km ale za to 4x4 więc nie powinien znacząco ustępować C 360. Silnik trzy garowy więc oszczędny a i gabarytowo dość mały więc gdybyś gdzieś chciał wjechać z turem to sie zmieści. Pozatym myśle że kilka tysięcy mth powinien przechodzić bezawaryjnie. Pozatym ten maluch w okolicach 100tys. Tutaj masz o nim coś więcej:)

 

 

olx.pl/m/oferta/ciagnik-rolniczy-farmtrac-555dt-48km-kredyt-fabryczny-cena-brutto-CID757-ID6jvJw.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Jakie??? za duże? :lol: :lol: chcę mieć 4WD, 40km/h, dobre części nie składak, możliwość tuza i wom z przodu i nie strasznie drogi, budżet nieokreślony bo mogę dać dużo za coś bardzo dobrego :) Ładowacz czołowy fajna sprawa bo miałem zawsze na którymś ciągniku ale montaż na takim mniejszym traktorze oznaczał będzie awarie w sumie to się zastanawiam czy by na silos nie przejść bo kłopot z tym wożeniem bel itd, a u mnie góry.

Edytowano przez hodowcamlody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może coś z Nh TD5 lub Case farmall A. Są bardzo proste, elektroniki mało i chyba najtansze z tej półki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Może Farmer F3? Jest to "składak", ale to nie jest tak źle jak brzmi. Większość producentów ciągników wykorzystuje gotowe podzespoły robione przez konkretnych wykonawców (Carraro, ZF, Hema,...)

Farmer ma silnik JD, napęd Carraro, tylko nie widzę przedniego WOM-u w opcji.

http://www.farmer-tractor.com/ciagniki/f3-61-66-km/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Skoro masz MF to może drugiego nowego 3635 lub 3625 - fajny zwrotny ciągniczek - do hodowli polecałbym wersję z mokrym sprzęgłem i rewersem EH.

Ciekawie wygląda również Kioti Dx7510 i Landini Alpine 70STD.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

O i to są fajne propozycje ;) Nh, landini, kioti (mf fajny ale te mfy to to samo bodajże co jd g, claas elios itd) a przykładowo taki zetor proxima 70 plus? godny przeciwnik dla takich nh, landini, kioti ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

O i to są fajne propozycje ;) Nh, landini, kioti (mf fajny ale te mfy to to samo bodajże co jd g, claas elios itd) a przykładowo taki zetor proxima 70 plus? godny przeciwnik dla takich nh, landini, kioti ;) ?

Seria Plus zaczyna się od modelu 90 w mniejszych Proximach są tylko wersje standardowe z w pełni mechaniczną skrzynią 12/12. Co do tej serii MF to nie jest dokładnie to samo co te 2 ciągniki aczkolwiek powstają w tej samej fabryce.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polacam Tym t603 . Jest to ciągnik 58,5 km na silniku perkinsa i jest bardzo zwrotny i oszczędny . Posiada rewers i jest bogato wyposażony . Nie wiem jak jest aktualnie z ceną tych ciągników ale ja kupiłem takiego za 120 tyś z ładowaczem czołowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z FT 555DT.

Jak się lekko zagrzeje traci moc (z opryskiwaczem sadowniczym ledwo osiąga 1500 ob) i jakoś nie równo chodzi

Zapala bez problemu, nie dymi.

czy ktoś miał taki przypadek ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może john deere seria e dla ciebie albo 5065 lub 5075e teraz są skrzynie z rewersem hydraulicznym, możliwość przedniego tuza i nie składak wszystko ze stajni johna, a ma małe gabaryty a w miarę mocny ciągnik chodzi mi o udźwig i ciężar ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

John Deere seria e jest niestety nie zbyt ładna ale jeśli nie patrzysz na wygląd to czemu nie.Ja bym polecił nh z serii t4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Rozważ DF Agroplus. To sprawdzona konstrukcja i bardzo oszczędna. Mały lekki ciągnik o mocy od 60KM - 80KM (3 cylindry). Za najprostszą wersje mechaniczną zapłacisz około 100 tyś. netto. Możesz zamówić z fabryczny przedni TUZ i WOM, lub założyć później jeśli jest potrzebny. Ogólnie traktor możesz wyposażyć w dużo opcji. Jest do wyboru kilka skrzyń, rewers mechaniczny lub elektrohydrauliczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartosz0013    1

Witam,

 

Obecnie posiadam Ursusa 3512 na 12ha gospodarstwie, uprawiam głównie pszenicę i rzepak. 

Chciałbym zmienić traktor na nowy, mam na to przeznaczone maksymalnie 120000zł BRUTTO (nie jestem na vacie), ale im mniej tym lepiej.

 

Zebrałem kilka ofert i do finału przechodzą:

-Zetor Major 80 - 110tys

-Ursus C380 - 112tys

-Deutz Fahr Agrolux 75 (100tys) lub 410 (112tys)

 

Są mechaniczne, nie mają DPFów i innych wynalazków.

 

Chciałbym, aby się wypowiedzieli użytkownicy takich ciągników, jak one się sprawują, jakie spalanie, jak z awaryjnością?

 

Deutz jest najtańszy, tylko ta kabina jest słabo wyciszona.

Oglądałem też JD5065E, ale jakoś bardzo mnie nie porwał.

 

Jaki inny ewentualnie traktor?

 

Będzie to jedyny ciągnik w moim gospodarstwie do wszystkiego (najważniejsze, żeby poradził 3-skibowy zagonowy pług na resorach i grubera 5 łap, miło też, jakby dał radę w zestawie agregat+siewnik 2.7).

 

Z góry dziękuję za pomoc,

 

(wiem, że są już podobne tematy, ale mi chodzi głównie o opinie użytkowników ww ciągników)

Edytowano przez bartosz0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati999    112

użytkownikiem nie jestem (chociaż bardzo bym chciał), ale polecam ci ursusa c380. zetor to podobna konstrukcja, ale jakoś mnie nie przekonuje, może dlatego że pepiki polską żywność blokują, a nam ciągnik sprzedają. A może kioti rx7320?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Sam stoję przed praktycznie identycznym wyborem z tą różnicą że nie wykluczam też nieco droższych modeli jeśli będzie warto. Zetora odrzuciłem już wcześniej. Jeżeli zastanawiasz się nad majorem a c380 to chyba c380 lepsza głównie ze względu na silnik, kabinę i wygląd (ale to już kwestia gustu), gwarancja również jest sporo dłuższa w Ursusie. Co do Kioti RX7320 to sam mocno się zastanawiałem, ciągnik wydaje się świetny ale jest zbyt drogi w utrzymaniu (bardzo krótkie przebiegi między przeglądami o ile dobrze pamiętam: oleje, filtry silnik co 100mth a w skrzyni i przednim moście co 400 mth - a wchodzi prawie 70 litrów więc koszt duży) do tego drogie części w pronarze, bardzo mała pojemność silnika, wtrysk CR, EGR i DPF więc chyba wszystko dla ekologii i raczej odpuściłem ten ciągnik. DF wydaje się fajnym prostym modelem ale właśnie ta polska kabina (chyba naglaka) nie dość że droga dopłata to jeszcze słabej jakości i głośno, też do głupiej instalacji pneumatycznej trzeba dopłacić jakieś 8tyś zł bo w zachodnich ciągnikach przeważnie nie ma w standardzie (a jako że ciągnik potrzebuję też do lżejszego transportu to także na to patrzę). John Deere serii E jest produkowany w indiach do tego sam ciągnik też mnie nie przekonał no i słaby podnośnik, hydraulika. I w tej cenie już ciężko wybrać cokolwiek innego w miarę markowego o dobrych parametrach. Później są NH t4, Case farmall C, Kubota, DF serii 5D ale te już kosztują wyraźnie więcej. Ogólnie Jeśli na tą chwilę miałbym wybierać z tych tańszych to postawiłbym na C380 lub (C380M/C382 - szybsza skrzynia przydałaby się do transportu, do tego wałek 540E i większy udźwig podnośnika w C382).

Sorry że się tak rozpisałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartosz0013    1

Zetor praktycznie identyczny, inna jest kabina i silnik deutza, a nie perkins. Ciekawe który bardziej oszczędny.

 

@kris94 bardzo dobrze, że się tak rozpisałeś, właśnie o taką dyskusje chodzi :)

 

Kioti mnie nie porywa, do tego cena też bez szału. Traktor chcę kupić na kilkanaście lat i chciałbym, aby był równie bezawaryjny jak obecny 3512 (chociaż to raczej niemożliwe :)

Edytowano przez bartosz0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Jeżeli zastanawiasz się nad majorem a c380 to chyba c380 lepsza głównie ze względu na silnik, kabinę i

 

 

Jeździłes chociaż jednym i drugim ? W ursusie kabina w porównaniu do majora to dno - mówię to jako osoba ktora przejeździła dosyć sporo jednym i drugim ciągnikiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj