Skocz do zawartości

Zdjęcie

65-80 koni, Deutz Zetor Ursus? NOWY!

59 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartosz0013

bartosz0013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 17:21

Witam,

Obecnie posiadam Ursusa 3512 na 12ha gospodarstwie, uprawiam głównie pszenicę i rzepak. 

Chciałbym zmienić traktor na nowy, mam na to przeznaczone maksymalnie 120000zł BRUTTO (nie jestem na vacie), ale im mniej tym lepiej.

Zebrałem kilka ofert i do finału przechodzą:

-Zetor Major 80 - 110tys

-Ursus C380 - 112tys

-Deutz Fahr Agrolux 75 (100tys) lub 410 (112tys)

Są mechaniczne, nie mają DPFów i innych wynalazków.

Chciałbym, aby się wypowiedzieli użytkownicy takich ciągników, jak one się sprawują, jakie spalanie, jak z awaryjnością?

Deutz jest najtańszy, tylko ta kabina jest słabo wyciszona.

Oglądałem też JD5065E, ale jakoś bardzo mnie nie porwał.

Jaki inny ewentualnie traktor?

Będzie to jedyny ciągnik w moim gospodarstwie do wszystkiego (najważniejsze, żeby poradził 3-skibowy zagonowy pług na resorach i grubera 5 łap, miło też, jakby dał radę w zestawie agregat+siewnik 2.7).

Z góry dziękuję za pomoc,

(wiem, że są już podobne tematy, ale mi chodzi głównie o opinie użytkowników ww ciągników)

Edytowany przez bartosz0013, 11 kwiecień 2016 - 17:24.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
65-80 koni, Deutz Zetor Ursus? NOWY! Dzisiaj, 05:19
  •  

#2 Share mati999

mati999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 kwiecień 2016 - 18:00

65-80 koni, Deutz Zetor Ursus? NOWY! użytkownikiem nie jestem (chociaż bardzo bym chciał), ale polecam ci ursusa c380. zetor to podobna konstrukcja, ale jakoś mnie nie przekonuje, może dlatego że pepiki polską żywność blokują, a nam ciągnik sprzedają. A może kioti rx7320?

#3 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 18:25

Sam stoję przed praktycznie identycznym wyborem z tą różnicą że nie wykluczam też nieco droższych modeli jeśli będzie warto. Zetora odrzuciłem już wcześniej. Jeżeli zastanawiasz się nad majorem a c380 to chyba c380 lepsza głównie ze względu na silnik, kabinę i wygląd (ale to już kwestia gustu), gwarancja również jest sporo dłuższa w Ursusie. Co do Kioti RX7320 to sam mocno się zastanawiałem, ciągnik wydaje się świetny ale jest zbyt drogi w utrzymaniu (bardzo krótkie przebiegi między przeglądami o ile dobrze pamiętam: oleje, filtry silnik co 100mth a w skrzyni i przednim moście co 400 mth - a wchodzi prawie 70 litrów więc koszt duży) do tego drogie części w pronarze, bardzo mała pojemność silnika, wtrysk CR, EGR i DPF więc chyba wszystko dla ekologii i raczej odpuściłem ten ciągnik. DF wydaje się fajnym prostym modelem ale właśnie ta polska kabina (chyba naglaka) nie dość że droga dopłata to jeszcze słabej jakości i głośno, też do głupiej instalacji pneumatycznej trzeba dopłacić jakieś 8tyś zł bo w zachodnich ciągnikach przeważnie nie ma w standardzie (a jako że ciągnik potrzebuję też do lżejszego transportu to także na to patrzę). John Deere serii E jest produkowany w indiach do tego sam ciągnik też mnie nie przekonał no i słaby podnośnik, hydraulika. I w tej cenie już ciężko wybrać cokolwiek innego w miarę markowego o dobrych parametrach. Później są NH t4, Case farmall C, Kubota, DF serii 5D ale te już kosztują wyraźnie więcej. Ogólnie Jeśli na tą chwilę miałbym wybierać z tych tańszych to postawiłbym na C380 lub (C380M/C382 - szybsza skrzynia przydałaby się do transportu, do tego wałek 540E i większy udźwig podnośnika w C382).

Sorry że się tak rozpisałem :)

#4 Share bartosz0013

bartosz0013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 18:29

Zetor praktycznie identyczny, inna jest kabina i silnik deutza, a nie perkins. Ciekawe który bardziej oszczędny.

@kris94 bardzo dobrze, że się tak rozpisałeś, właśnie o taką dyskusje chodzi :)

Kioti mnie nie porywa, do tego cena też bez szału. Traktor chcę kupić na kilkanaście lat i chciałbym, aby był równie bezawaryjny jak obecny 3512 (chociaż to raczej niemożliwe :)

Edytowany przez bartosz0013, 11 kwiecień 2016 - 18:33.

#5 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 18:32

Jeżeli zastanawiasz się nad majorem a c380 to chyba c380 lepsza głównie ze względu na silnik, kabinę i

Jeździłes chociaż jednym i drugim ? W ursusie kabina w porównaniu do majora to dno - mówię to jako osoba ktora przejeździła dosyć sporo jednym i drugim ciągnikiem..

#6 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 18:35

Ja mogę polecić deutz agrolux ponieważ mam taki w gospodarstwie już prawie rok i właśnie jedynym minusem w tym ciągniku jest ta paskudna kabina (nie wygłuszona, słabe plastiki i wykonanie) ale mechanicznie to świetny ciągnik mało pali i fajnie się nim jeździ. Ogólnie w okolicy mojej jest sporo tych ciągników i nikt nie narzeka, kolega ma agrolux 65 to ciągnie nim 2 zębowy głębosz  

#7 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 18:46

Nie jeździłem majorem ale siedziałem w obydwu i jak dla mnie w zetorze materiały nie były dużo lepsze, jeśli w ogóle. W Ursusie (w nowych modelach trochę to poprawili i już nie jest tak źle jak na początku) a w czterosłupkowej kabinie jednak widoczność jest sporo lepsza moim zdaniem. Co do głośności w zetorze wydawało mi się trochę ciszej ale to raczej zasługa samego silnika deutza niż lepszej kabiny. Wkurzała mnie też tak szeroka i wysoka maska (nowy silnik jest tak mały że spokojnie mogli to skonstruować inaczej a po prostu zostawili po staremu i tylko niepotrzebnie ogranicza widoczność do przodu co mogłoby bardziej przeszkadzać przy np. pracy z turem).  Tak czy inaczej major jakoś nie przypadł mi do gustu i wolałbym C380 ale rozumiem że każdy może mieć inne zdanie i np. kabina w majorze może się bardziej podobać - to raczej kwestia gustu. 

#8 Share bartosz0013

bartosz0013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 19:26

@tom61, jakie spalanie deutza? Czy masz może jakiś film który pokazuje, jak kabina jest wyciszona?

Pewnie i tak lepiej jak w moim 3512, gdzie po całym dniu pracy wychodzę prawie głuchy :D

#9 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 11 kwiecień 2016 - 20:12

NH TD5.75 nie zmieści sie w tej cenie przypadkiem?

Jeszcze jest taki wynalazek jak Valtra A63

@Kris94 nie brałeś pod uwagę Landini z serii 4? Z małych ciągników one mi się bardzo podobają i nie posiadają DPF

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#10 Share Fendt308lsa

Fendt308lsa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 20:12

Ja tam bym Ci polecał detuza dobre ciągniki wytrzymałe lecz minusem jest kabina jak inni mówią lub ewentualnie c380 nie wiem czy to prawda ale chyba detuz chłodzony powietrzem a to nie jest za dobre rozwiązanie ale może zmieniono to w tym modelu :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 20:45

TD5.75 ani Case farmall 75A nie są już produkowane i w sprzedaży chyba od roku ze względu na normy spalin więc o nich nie wspominałem. Silników Deutza chłodzonych powietrzem już dawno nie widziałem od wielu lat już chyba nie są produkowane a poza tym 20-30 lat temu pracowały w najgorszych warunkach i były nawet wytrzymalsze niż konkurencja więc nie wiem niby dlaczego miałoby nie być to za dobre rozwiązanie.

Małe modele Valtry są sporo droższe od Ursusa a oferują praktycznie to samo, silnik perkinsa 3-cyl 3.3l ale skrzynia i reszta to produkcja turecka więc też wątpię żeby były lepsze jeśli chodzi o jakość. W ogóle zauważyłem że te najtańsze serie wszystkich marek są robione strasznie budżetowo (byle tylko na końcu wyszła jak najniższa cena-która wcale nie jest taka niska) i nie wiem czy jakością odbiegają od modeli Ursusa, jak zawsze jest dylemat jak kupić tanie i dobre.

@MgrLukash - właśnie miałem niedługo podjechać do dilera obejrzeć Landini bo w internecie jest dość mało informacji, nie są tak popularne w Polsce te nowe modele ale widziałem że seria 4 jest na poziomie NH T4, zobaczymy jak będzie z ceną ale też wydaje się fajny. Wcześniej patrzyłem na Technofarm-a 80 ale to coś podobnego do Ursusa, silnik perkinska, skrzynia nie wiem (ale domyślam się że pewnie też carraro) wszystko mechaniczne ale kabina polska dokładana i pneumatyka też w opcji (jak wezmę pneumatykę to znowu na klimatyzację nie ma szans bo jest tylko jedno miejsce) a wtedy cenowo wychodzi praktycznie tak samo jak Ursus a może nawet nieco drożej więc odpuściłem ale te wyższe serie to już zupełnie coś innego.

#12 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 21:41

ursus najciekawszy ale cena powinna być niższa

a nie myślałeś nad lamborghini strike, spire, rekord lub mf 3600, (lub 4700)?

#13 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 21:47

Zacznijmy od tego że ceny ciągników ogólnie powinny być niższe, nie tylko Ursusa (ale unia jakoś musi sobie zwrócić część kasy którą pozornie dają). Więc jeśli już trzeba kupić nowy to trzeba porównywać do konkurencji. Na lamborghini nie patrzyłem ale to raczej to samo co DF więc modele też porównywalne, a MF-y z tego co pamiętam niestety drogie, Korbanek i jego przelicznik nie jest łaskawy.

#14 Share bartosz0013

bartosz0013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 22:41

Ja składałem na MR, niestety, zabrakło mi pół punkta. Także nic od unii nie dostałem, a dostali Ci, którzy ziemi nawet nie widzieli i nie mają zielonego pojęcia o rolnictwie. Smutne, ale prawdziwe.

#15 Share bartosz0013

bartosz0013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 09:30

Co sądzicie o DF Agrolux 320? Ma skrzynie 15/15 40km/h, wyciszenie podobno lepsze niż w agroluxie 75. I cenowo super, bo +-100tys brutto.

#16 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 11:09

Wyciszenie raczej takie same, z tego co oglądałem to bardzo podobne tylko właśnie skrzynia wydaje się lepsza i stoi na nieco większych kołach. Ta cena chyba bez kabiny. W moim przypadku dokładając kabinę i pneumatykę wychodzi praktycznie jak Ursus a zbyt dużo informacji nie mogłem znaleźć ale na pewno warto się przyjrzeć dokładniej tym modelom ;-)

#17 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 12 kwiecień 2016 - 11:35

Silników Deutza chłodzonych powietrzem już dawno nie widziałem od wielu lat już chyba nie są produkowane [...]

@MgrLukash - właśnie miałem niedługo podjechać do dilera obejrzeć Landini bo w internecie jest dość mało informacji, nie są tak popularne w Polsce te nowe modele ale widziałem że seria 4 jest na poziomie NH T4, zobaczymy jak będzie z ceną ale też wydaje się fajny. Wcześniej patrzyłem na Technofarm-a 80 ale to coś podobnego do Ursusa, silnik perkinska, skrzynia nie wiem (ale domyślam się że pewnie też carraro) wszystko mechaniczne ale kabina polska dokładana i pneumatyka też w opcji (jak wezmę pneumatykę to znowu na klimatyzację nie ma szans bo jest tylko jedno miejsce) a wtedy cenowo wychodzi praktycznie tak samo jak Ursus a może nawet nieco drożej więc odpuściłem ale te wyższe serie to już zupełnie coś innego.

Ostatnie chłodzone powietrzem były montowane do ciągników marki Fendt 200s a ich produkcja zakończyła się chyba w 2009r.

Jeśli bierzesz NH T4 pod uwagę to zerknij również na Steyr Kompakt i Case Farmall C bo to dokładnie to samo z jednej fabryki.

Sąsiad ma T4.85, mi on osobiście nie podchodzi, słaby skręt, ciasna kabina, krótkie tylne błotniki, no i ten "cudny" DPF.

Na McCormicka oferte patrzyłeś?

Co do budżetówek koncernu SDF, to jakoś bardziej bym wolał Ursusa, przynajmniej wizualnie lepiej to wygląda bo tam to wszystko jakies takie okrojone. W kabinie to jakioś mam wrażenie że 30 letnie Deutz'e Dx wyglądały nowocześniej.

Edytowany przez MgrLukash, 12 kwiecień 2016 - 11:41.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#18 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 11:53

McCormicka na razie nie oglądałem dokładnie, nawet nie wiem jak cenowo stoją ale modele CXL lub X4 też wyglądają ciekawie i widzę że mają bogate wyposażenie . Muszę podjechać w wolny dzień do dilera i zobaczyć czy nie cenią specjalnie za dużo. O McCormicku zbyt dużo nie wiem bo raczej mało ich widać w okolicy i opinii w internecie o mniejszych modelach tak samo mało. Co do T4 to też miałem podobne odczucia więc teraz patrze za podobnymi modelami innych marek. 

Gdyby C380 i podobne nowe Ursusy były na rynku od co najmniej 5-6 lat i byłoby trochę sztuk co zrobiły po 10 tyś mth i cieszyły się dobrą opinią, nie miały większych wad "wieku dziecięcego" to nawet bym się nie zastanawiał ale na razie to jednak trochę zagadka. Co prawda podzespoły markowe ale jak wiadomo to nie wszystko.

Edytowany przez Kris94, 12 kwiecień 2016 - 11:57.

#19 Share bartosz0013

bartosz0013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 11:59

Wyciszenie raczej takie same, z tego co oglądałem to bardzo podobne tylko właśnie skrzynia wydaje się lepsza i stoi na nieco większych kołach. Ta cena chyba bez kabiny. W moim przypadku dokładając kabinę i pneumatykę wychodzi praktycznie jak Ursus a zbyt dużo informacji nie mogłem znaleźć ale na pewno warto się przyjrzeć dokładniej tym modelom ;-)

Dopytywałem, to cena brutto z kabiną :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share PolonezAtu

PolonezAtu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 12:03

Mam Ursusa C-380. To co ci mogę powiedzieć to to że na ciągnik nie narzekam, jest dobrze wykonany, bardzo dobry skręt, tanie serwisy. Jedyny minus to trochę słabe plastiki w kabinie.