Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1346 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 00:21

Wypadki w rolnictwie i naszym domu http://orneta.wm.pl/...o-zmielila.html
http://kontakt24.tvn...ozu,164499.html
OSTROŻNIE. Kolejny raz śmierć przy niewyłączonej maszynie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 04:03
  •  

#1162 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 18:26

Wypadki w rolnictwie i naszym domu http://www.straz.wrz...niego-mezczyzny

#1163 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3378 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 04 styczeń 2012 - 10:42

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Byłem świadkiem a właściwie to uczestnikiem wypadku tzn przyczepa samozbierająca przerobiona na przyczepę do obornika przy zmianie koła spadła z podnośnika i roztrzaskała mi prawą nogę-skończył się to złamaniem jej w 9 miejscach i 23 dniowym pobytem na chirurgii oraz 6miesięczną rehabilitacją :(

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1164 Share piotrek144

piotrek144

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 15:12

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Niedawno kupiłem prasę zwijającą i trzeba będzie uważać, nie wiedziałem że tylu ludzi straciło w nich życie ;[ Wymienię kilka zdarzeń do których doszło w mojej okolicy:
1) Młody chłopak (ok 19lat) zginął na miejscu wciągnięty przez prasę
2) Drugi trochę starszy stracił rękę (również w prasie)
3) Ostatnio też słyszałem o dwuletnim chłopcu który zginął przed domem przygnieciony przez osuwające się z wysokiej pryzmy drewno.
4) W latach 80, chłopak pojechał z ojcem po siano, jechał na przyczepie gdy dotarli na łąkę chłopak zeskoczył na kupkę siana, a tam było gniazdo żmij zygzakowatych zanim zawieźli go do szpitala chłopak zmarł.
Mógłbym tak wymieniać i wymieniać, ale nie będę zaśmiecał ;)
Na koniec coś ku przestrodze rodziców, jakiś miesiąc temu byłem u kolegi ma on 4 letniego syna który bawił się koło domu. Przyjechał do niego znajomy, pogadali sobie i znajomy wsiadł w samochód i cofa... a za samochodem stał syn kolegi w ostatniej chwili to zobaczyłem podbiegłem do samochodu i klepnąłem w tylną klapę na szczęście się zatrzymał... Także rodzicu miej oczy dookoła głowy.
ale się rozpisałem :P

#1165 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 12 styczeń 2012 - 16:26

Wypadki w rolnictwie i naszym domu ja szczerze mowiac tez mialem wypadek. schodzac z kombajnu , kombajnista szarpnał maszyna ja trzymalem sie jedna reka. pekła mi na poł obydwie kosci. na szczescie po 2,5 miesiaca reke mialem sprawna w 100 % i teraz jest ok. bylo to 10 lat temu . ale teraz jak sam jestem kombajnista staram sie uwazac na ile to mozliwe. aha i zero wożenia widzów na kombajnie a szczegolnie pijaczków ktorzy mi tylko zajmuja miejsce w kombajnie i chuchaja nieswiezym oddechem;p

#1166 Share PatKaz95

PatKaz95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Szynszyle Maszyny Rolnicze Wędkarstwo

Napisany 20 marzec 2012 - 23:02

Wypadki w rolnictwie i naszym domu W te żniwa gdy razem z wujem przestawialiśmy żmijkę (12 metrów) spadła ona z wózka i o mało nie trafiła mojego wuja. Gdy ją później pracowała już znów spadła od wibracji i przydusiła operatora który stał przy przyczepie i nagarniał z burt. Przyczyną tego był bardzo słaby wózek ( firmy MROL nie osobiście polecam) i źle wyważony. Na szczęście nic się nikomu nie stało.
www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!! www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc

#1167 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 12:54

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Jak raz spadła to powinieneś tak przymocować żeby nie było drugiej takiej sytuacji, nieodpowiedzialność może zaowocować kalectwem.

Ja staram się zawsze jak najbardziej uważać przy wszystkich pracach bo wiem czym to może grozić, w okolicy co chwila się słyszy jak ktoś albo przez nieuwagę lub głupotę ulega wypadku.

Gospodarstwo sąsiaduje ze skupem a tam dosyć często ktoś obrywa burtą bo ciężko klamrę założyć, to jeżdżą bez hamulców itp.

#1168 Share PatKaz95

PatKaz95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Szynszyle Maszyny Rolnicze Wędkarstwo

Napisany 21 marzec 2012 - 15:41

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Tak nowy porządny wózek jest już zrobiony. Poza tym od tego roku ma już być kosz zasypowy i pionowa żmijka na stałę.
www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!! www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc

#1169 Share bunio1997

bunio1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,muzyka,motoryzacja (wszystkie dziedziny)

Napisany 21 marzec 2012 - 19:00

Wypadki w rolnictwie i naszym domu znajomy wpadł nogą do maszyny "Warmianki" stracił ją poniżej kolana

#1170 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 21:48

Wypadki w rolnictwie i naszym domu http://www.agrofun.p...rolniczych.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share lukaszjd

lukaszjd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:JOHN DEERE!!!!!,nowoczesne rolnictwo,F1,muzyka (hardstyle) no i dziewczyny.

Napisany 18 kwiecień 2012 - 15:19

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Pozar stodoly w Raszowej http://www.24opole.p...,wiadomosc.html
Rolnicy z opolskiego łączmy się

#1172 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 21 kwiecień 2012 - 21:03

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ostatnio sąsiad zciągał z lasu bale drzewa c-330 i koło najechało na karpę,kierownica odbiła i jakoś tak zachaczył że miał otwarte złamanie prawej ręki,ręka unieruchomiona na parę tygodni..

#1173 Share Maniek1049

Maniek1049

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 73 postów
  • Zainteresowania:Elektryka i mechanika

Napisany 13 maj 2012 - 19:16

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Z 13 lat temu spaliła mi się stodoła ze zbożem i sianem, sąsiadowi zapalił się bizon przez obcierające koło pasowe od napędu hedera, wujek mi opowiadał że brat bratu chciał zrobić kawał, jeden z nich czyścił rozrzutnik z tyłu a ten chciał ciągnik schować więc zaczął cofać, tamtego zabiło...Albo pod ślimak w bizonie weszło dwoje dzieci i zginęło, ojciec się powiesił...

Tak to bywa że pies się topi a łańcuch pływa...

#1174 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 16 maj 2012 - 10:23

Wypadki w rolnictwie i naszym domu nie tak dawno u nas się paliło bo troszkę ponad miesiąc
http://www.dziennikl...iewie,id,t.html

Dzisiaj u sąsiada paliła się mała stertka słomy... Na naszych oczach (z racji tego że nie mamy teraz stodoły i widoki na las, łąki, rzeke są piękne) o godzinie 7.30 facet podlał i podpalił ... Wiemy kto to tym bardziej że tata wziął lornetkę by się upewnić ...Sąsiad też akurat go widział... Zadzwonił po policję a policja powiedziała że może przyjadą o 16.00 a może w cale i powiedzieli żeby uważać i tyle bo niska szkodliwość społeczna... No kuźwa co za kraj!!!! I teraz człowiek nie śpi całe noce bo pilnuje żeby coś jeszcze nie spłonęło... To Policja jeszcze takie bzdury gada! Nic ich nie obchodzi los rolnika... 4 donosy na policję były z naszej wioski bo 2 razy już groził innym mieszkańcom że też ich spali... i nic.... Z imieniem i nazwiskiem było podane... Ze świadkami i mają nas w pupie za przeproszeniem...

#1175 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 16 maj 2012 - 15:15

Wypadki w rolnictwie i naszym domu @Luke16 a nie mysleles moze zeby podac caly ten proceder do szeerszej wiadomosc? jakas lokalna gazetka. u nas w prasie to ciagle sa artykuly jak to rolnicy walcza o swoje. bylo np. jak facetowi jezdzili tirami z czesciami do wiatrakow po polu bo droga byla zle wytyczona.

a co do wypadkow
1. tylny zaczep od 2812 spadl mi na stope
2. zaladowana przyczepa zjechala nierowno kolami z progu w stodole i dostalem ciagadlem w nogi.
o otarciach stluczeniach siniakach to nie bede nawet pisal.

1. przy wozeniu slomy z rodzicami chlopak dostal piorunem
2. koles czyscil rorzutnik przy wlaczonym walku i dostal adapterem...
3. ta sama sytuacja tylko ze koles przechodzil nad pracujacym walkiem ktory zlapal spodnie i to co w spodniach...ale ojciec zdarzyl wylaczyc walek
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#1176 Share bizonzo56user

bizonzo56user

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ,polonezy caro,polskie maszyny

Napisany 10 lipiec 2012 - 13:13

Wypadki w rolnictwie i naszym domu a ja wdepłem kiedyś w szkło zanim doszłem do domu to miałem pełnego buta krwi
w 2001 roku krótko po odpuście spaliła się stajnia ktoś wrzucił petardę na strych i gdy ta wybuchła zaczął się pożar spaliła się cała stajnia a ja miałem 5 lat i stałem pod garażem i patrzyłem było 5 wozów strażackich stajnia miałą długość 50 m

#1177 Share przemek13k

przemek13k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 23:05

Wypadki w rolnictwie i naszym domu czy to możliwe żeby od klimatyzacji (dobrze podłączonej elektryce)doszło do pożaru kombajnu??

#1178 Share lukaszjd

lukaszjd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:JOHN DEERE!!!!!,nowoczesne rolnictwo,F1,muzyka (hardstyle) no i dziewczyny.

Napisany 21 sierpień 2012 - 20:57

Wypadki w rolnictwie i naszym domu A tu prosze Fendt od Roeslera na zakrecie jak wylądował http://www.24opole.p...,wiadomosc.html
Rolnicy z opolskiego łączmy się

#1179 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 23:50

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Chyba dość niski strop w tym garażu
http://www.tvn24.pl/...u,272807,s.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share bartek45

bartek45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 00:08

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Wujek mi opowiadał, że u niego na wsi koleś otwierał w żniwa burtę od przyczepy zwykłej, dwuosiowej. Żniwa, człowiek się spieszy... Burta jak wiadomo ciężka i często trzyma się ją aż otworzy się do końca do końca. Tak też było z tym gościem, zamiast puścić burtę żeby sama się otworzyła, to burta otworzyła się razem z ręką, którą trzymał na krawędzi i uderzając z całej siły o metalową blachę- chyba błotnik. Efekt- ucięte w połowie wszystkie palce u jednej ręki.