Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1346 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 24 wrzesień 2011 - 13:22

Wypadki w rolnictwie i naszym domu http://www.ekutno.pl...&y=1&zoom=12501

Niedaleko mnie to było.

Edytowany przez kamil16251290, 24 wrzesień 2011 - 13:22.

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 15:53
  •  

#1142 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 15:10

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ciągnikołamacz

#1143 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 25 wrzesień 2011 - 20:38

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U mnie z takich groźnieszych przypadków to kiedyś wyciągaliśmy przyczepe na łące w dwie 360,traf chciał że lina stalowa pękła i mi obok głowy tylko świst sie zrobił i łomot wybijanych szyb przedniej i tylnej strach pomysleć jak by trafiło w głowe,szyby zostały wstawione i wytrzymały aż do następnego wypadku,ojciec pojechał zaciągnąć sąsiada który miał ciągnik z turem podniesionym gdzieś na wysokości kabiny(nie mógł odpalić to tura nie miał możliwości podnieść)dobrze że ojciec jak go juz szarpnoł odruchowo skręcił w lewo i po chwili łomot sie zrobił i tur w kabinie bo sąsiad zapomniał powiedzieć że ma słabe hamulce,znowu o krok od śmierci tym razem ojciec gdyby nie skręcił to prawdopodobnie sprawy by sie inaczej potoczyły.

KPK

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1144 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 03 październik 2011 - 14:57

Wypadki w rolnictwie i naszym domu http://www.ekutno.pl...&y=1&zoom=12649
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#1145 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 03 październik 2011 - 17:05

Wypadki w rolnictwie i naszym domu KU PRZESTRODZE:
http://wirtualnygarw...dia-w-filipowce
W sąsiedniej wsi,- ciągnik miał nie przetknięty bolec ,walec pewnie podskakiwał i przy wymijaniu stała się tragedia .To był jakiś cholerny zbieg okoliczności 2 km prostej pustej drogi i walec się akurat wtedy odpioł.... :mellow:
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#1146 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 12 październik 2011 - 13:47

Wypadki w rolnictwie i naszym domu http://www.ekutno.pl...&y=1&zoom=12780

http://www.ekutno.pl...&y=1&zoom=12976
http://www.kutno.net...chiwum&id=24900

http://www.ekutno.pl...&y=1&zoom=13008

Edytowany przez kamil16251290, 25 październik 2011 - 10:57.

#1147 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 23:32

Wypadki w rolnictwie i naszym domu http://www.psp.wlkp.pl/?art=6537 Chyba się spalił ze wstydu :lol:

#1148 Share TraktorRider2

TraktorRider2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo

Napisany 20 listopad 2011 - 15:39

Wypadki w rolnictwie i naszym domu A jeszcze dowiedziałam się, że jak mój wujek pracował w PGR to jak coś mu się zepsuło to nachylił się nad wałkiem, a że miał wtedy długie włosy to wałek mu je wciągnął, ale na szczęście zdążył wyszarpać się. Urwało mu włosy (nie wszystkie), ale lepiej włosy niż głowę... Albo w sąsiedniej wsi dla jakiegoś gospodarza zacięła się kosiarka rotacyjna, więc postanowił popchnąć te dyski z nożami nogą... Ucięło mu palce.

#1149 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 22:54

Wypadki w rolnictwie i naszym domu jakoś nie mogę uwierzyć jak można wyciągnąć włosy z wałka przekaźnika mocy :rolleyes:

#1150 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 21 listopad 2011 - 01:11

Wypadki w rolnictwie i naszym domu no jak człowiek jest w szoku to można :P
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share Damian0218

Damian0218

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 16:06

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Człowiek jest do wszystkiego zdolny podczas przeżywanego wielkiego szoku. Przykładowo mój kuzyn w wieku 18lat(młody kierowca) podczas zakrętu koleś za bardzo ściął i kuzyn znalazł się w rowie autem swojego brata. Auto się przewróciło jak nie wiem czy na dachu leżało czy na boku,wiem że miał tyle siły że je przewrócił powrotem. Był on wielkiego podziwu ile wtedy miał siły.

#1152 Share mlody4564

mlody4564

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 16:51

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Kiedyś mój dziadek zwalał kartofle z rozrzutnika i jeden kartofel zaklinował się między taśmę a podłoge i dziadek chciał go wyjąć i wtedy obcieło dziadkowi pół palca :(

#1153 Share johnandclaas

johnandclaas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 19:59

Wypadki w rolnictwie i naszym domu To może wam o tym opowiem. Noc, rok temu, żniwa. Już po zmroku. Kosimy rzepak. Przedostatnie pole. Jedziemy na ostatnie pole John z przyczepami na ostatnie pole. Za nami Sprężyna w Claasie 560. Dojechaliśmy na miejsce. Czekamy na kombajn. Czekamy przez 10 min. Nagle telefon od agronoma, że potrzebny duży John, bo Sprężyna wpadł do rowu na główniej drodze. Nic się takiego nie stało, tylko koło od wózka na heder pękło, a on trochę waży. I po prostu zniosło do rowu. O 1 w nocy do domu wróciłem. A w tym roku się zapalił. Ale to nie wina maszyny, tylko szefa, bo on bardzo oszczędza na częściach. Ona nam ma starczyć na 800 ha.

#1154 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 22:25

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ja dziś jadąc sobie normalną wiejską drogą w totalnym odludziu ok 70km/h, zobaczyłem po obu stronach drogi 2 zające lekko zwolniłem bo myśle głupie stworzenia jeszcze wejdzie na droge, i bede bulił że zabiłem komuś ojca matke syna czy żywiciela rodziny, zwalniam patrze, a to jedno bydle wbiega pod koła, normalnie zając samobójca, jeszcze widziałem jak ten zając przed tym przypalał fajke i zamykał oczy zanim wbiegł :lol: , zając kamikadze :lol: , dupek mi rozdupcył cały zderzak w moim pięknym nisanie i jeszcze miał czelność przeżyć i zbiec z miejsca zdarzenia :lol:
żałuje że hamowałem , zderzak i tak byłby do wymiany , ale satysfakcja bezcenna :lol:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#1155 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 grudzień 2011 - 00:00

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Mam nadzieję że numer rej. jego zapisałeś? :P Będzie płacił :lol: :lol: :lol:

Edytowany przez MAT912, 11 grudzień 2011 - 00:01.

#1156 Share pawelll48

pawelll48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:Głównie interesuję się Ursusami, a także wszystkim co związane z Polskim rolnictwem i Polską wsią:)

Napisany 11 grudzień 2011 - 10:30

Wypadki w rolnictwie i naszym domu To ja miałem taką sytuację że mało co by nie doszło do kolizji drogowej... :(
A więc jechałem do pobliskiego miasteczka skrótami przez wioskę ( z mamą )
Naglę zauważamy C-360 stojącą na poboczu, okey mama chce wyprzedzać aż w ostatniej chwili zauważyła linę którą ciągła cię w powietrzu przez drogę, więc musiała gwałtownie zahamować. Potem dopiero postrzegliśmy się że C-360 próbuje na zaciąg odpali C-330 na tak długiej lince. Mam nadzieje że przestrzegłem was przed tak głupimi pomysłami, to mogło skończyć się inaczej. <_<

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)

5 lat minęło :P

#1157 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 grudzień 2011 - 18:28

Wypadki w rolnictwie i naszym domu z sąsiedniej wsi facet orał 360 i odorywał od rowu i nagle się ciagnik obsunoł po trawie i przewrócił się w rów facet zmarł na miejscu :( ja w zeszłym roku ostrzyłem nożyki od rotacyjnej szlifierką i przy ostrzeniu ostatniego noża szlifierką ześlizgła się z niego i mi przecieła palec do kości ale jakoś z tego wyszłem sąsiad jakiś miesiąc temu cioł drzewo na trajzedze w rękawiczkach trajzega złapała mu rękawiczke i całą lewą ręke ma pocharataną <_<
KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

#1158 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 13 grudzień 2011 - 18:47

U mnie z takich groźnieszych przypadków to kiedyś wyciągaliśmy przyczepe na łące w dwie 360,traf chciał że lina stalowa pękła i mi obok głowy tylko świst sie zrobił i łomot wybijanych szyb przedniej i tylnej strach pomysleć jak by trafiło w głowe,szyby zostały wstawione i wytrzymały aż do następnego wypadku,ojciec pojechał zaciągnąć sąsiada który miał ciągnik z turem podniesionym gdzieś na wysokości kabiny(nie mógł odpalić to tura nie miał możliwości podnieść)dobrze że ojciec jak go juz szarpnoł odruchowo skręcił w lewo i po chwili łomot sie zrobił i tur w kabinie bo sąsiad zapomniał powiedzieć że ma słabe hamulce,znowu o krok od śmierci tym razem ojciec gdyby nie skręcił to prawdopodobnie sprawy by sie inaczej potoczyły.

ja czasami jak oglądam filmiki na YT z wtopami i potem jak patrzę a kamerzysta stoi 3 m od kombajnu i zadowolony a jak by lina pękła to bankowo krótszy o głowę !
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#1159 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 grudzień 2011 - 22:48

ja czasami jak oglądam filmiki na YT z wtopami i potem jak patrzę a kamerzysta stoi 3 m od kombajnu i zadowolony a jak by lina pękła to bankowo krótszy o głowę !

no właśnie dokładnie tak jest ale jest też tak że gadamy na innych a sami robimy to samo :lol:
KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share lukaszjd

lukaszjd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:JOHN DEERE!!!!!,nowoczesne rolnictwo,F1,muzyka (hardstyle) no i dziewczyny.

Napisany 28 grudzień 2011 - 17:49

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ja miałem oparzenie w jakies tam skali,dokładnie nie pamietam jakiej.
A było to tak.Przy okopie buraków cukrowych u pewnego gospodarza,między rzędami stał kubek z wrządkiem gorącej kawy."
Idąc po kopaczke nogą kopłem w kubek i...sie stało.Bez szpitala się nie odbyło.Przez całe dwa miesiące ledwo co chodzilem.Teraz juz jest dobrze,że ani blizny nie widać.

http://ratownictwo.o...wicki&Itemid=94

Zderzenie z Zetorem http://ratownictwo.o...orski&Itemid=93
Rolnicy z opolskiego łączmy się