Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1346 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share TraktorRider2

TraktorRider2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo

Napisany 22 sierpień 2011 - 13:22

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Mnie o mało co by mój brat nie przejechał ciągnikiem gdy miałam 3-4 lata. A było to tak: On wsiadł, odpalił i chyba gdzieś chciał jechać (tylko, że nie za bardzo umiał) a ja stałam koło domu, na szczęście ktoś mnie zauważył i mnie szybko stamtąd zabrali. A brat wyrżnął w dom aż dziurę zrobił... <_< Dodam że on wtedy miał koło 20 lat...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 16:50
  •  

#1122 Share natalia123

natalia123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,fotografia,

Napisany 22 sierpień 2011 - 23:21

Wypadki w rolnictwie i naszym domu 2 lata temu 23 grudzień, wieś ok 40 km od Poznania, zimno, śnieg ,lód, Pan P. poszedł po worek premiksu do oddalonego o 10 m od stodoły garażu. Załadował go sobie na taczkę i wracając poślizgnął się na lodzie uderzył głową w ostrą krawędź taczki i ... :(
Dobrych ludzi spotkasz tylko wśród szczęśliwych, bądź jednym z nich.

#1123 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 23 sierpień 2011 - 07:14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Boże, jak to czytam, to ci dziękuję, że mnie chronisz od takich wypadków! W ogóle u nas wiele się nie dzieje.
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1124 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 23 sierpień 2011 - 14:21

Wypadki w rolnictwie i naszym domu wczoraj przy kiszonce ojciec zrobił buch kumurunem nie powiem strachu było kabina pogięta i drobne szczegóły, trochę paliwa wyleciało, olej do turbiny wleciał ale bez problemów odpalił,

gdy miałem 6 lat spadłem ze stara na beczki z paliwem nie obyło się bez szpitala, jest jeszcze jedna przygoda ze starem mianowicie biegłem przed siebie (ok 7 lat) patrząc się do tyłu no i owego stara nie zauważyłem i łup głową w zderzak pamiętam że później darłem się na ojca, że akurat tam musiał go postawić ;)
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#1125 Share FERDEKKKK

FERDEKKKK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 17:38

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Mi spadła brona na stopę i przebiła mi na wylot. Średnica dziury w stopie około 8mm. Było to w 2009 roku we wrześniu.

#1126 Share natalia123

natalia123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,fotografia,

Napisany 23 sierpień 2011 - 19:03

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Jak ja czytam ten temat powli zaczyna mnie wszystko boleć :mellow:
Czasami człowiek uważa, przestrzega wszystkich przepisów bhp i tak się nie uchroni przed jakimś wypadkiem..
Dobrych ludzi spotkasz tylko wśród szczęśliwych, bądź jednym z nich.

#1127 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 19:24

Wypadki w rolnictwie i naszym domu W każdym fachu zdarzają się wypadki, z ojcem prowadzę firmę- tartak ok 50 ludzi zatrudniamy i też co jakiś czas zdarzy się jakiś wypadek. Nieraz to główkujemy jak to się mogło stać, bo tacy ludzie są nieprzewidywalni.

Ja raz spadłem z przyczepy na drogę krajową jak w tył busem wjechał. Dobrze że nic nie jechało bo akurat na przeciwny pas. Ogólnie się poodzierałem i ściągno naciągłem w prawej ręce, a przeważnie to tylko jakieś otarcia.

#1128 Share czarek7340

czarek7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 sierpień 2011 - 21:20

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U nas w te żniwa nowego TC 5070 wyciągali na ukos dwoma 150 KM ciągnikami i zgieli rame wszystko trze a naprawa w zime i nadodatek 150 tys a kombajn miał tylko 40 mtg

#1129 Share Marcincho

Marcincho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 17:14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu W ten weekend dowiedziałem się że zginął kolega mojego wujka, a jakieś 3 tygodnie temu jeszcze widziałem się z gościem jak kosił zboże wujkowi, z tego co wiem podczas wysypywania zboża z kombajnu (jakiś JD z serii 10xx z tego co pamiętam) coś się przycięło i gość wszedł do zbiornika (kombajn był włączony), tam niestety ślimak go złapał i i od pasa w dół zmiażdżył, młody chłopak; miał około 30 lat i w pojedynkę prowadził gospodarstwo (ok. 80ha). Zgubiła go rutyna i pośpiech, pamiętajcie NIGDY nie róbcie nic przy swoich maszynach gdy są włączonę, nawet najlepszym z Was może przydarzyć się taki wypadek a to tylko chwila nieuwagi, kilka sekund i koniec, wypadek miał miejsce w okolicy Zelowa (pow. Bełchatów), myślę że gdy będe na wsi to dowiem się czegoś więcej. Świeć Panie Boże nad jego duszą :(

Edytowany przez Marcincho, 24 sierpień 2011 - 18:21.

#1130 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 19:34

Wypadki w rolnictwie i naszym domu No niestety wypadki sie zdarzają przez głupotę. Mój przyszły teść też naprawiał kombajn na polu i wsadził palce w pasy. Szczęście tylko takie że zdążył reke wyjąc i nic takiego sie nie stało. Połamane (chyba ) palce, palce mocno pokaleczone. Tak wiec gaście sprzęty przed naprawa!!!
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share miecho123

miecho123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 19:42

Wypadki w rolnictwie i naszym domu 22 sierpnia w drodze do pracy zginą tragicznie mój kolega. Rutyna, nadmierna prędkość. Szkoda Chłopaka. Doświadczony kierowca a popełnił karygodne błędy.

#1132 Share piotrek538

piotrek538

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 sierpień 2011 - 11:43

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Kolega mojego taty miał wypadek przechodził nad wałkiem i chwyciło mu spodnie i urwało mu nogę w kolanie i wykrwawił się na śmierć :(

#1133 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 28 sierpień 2011 - 19:59

Wypadki w rolnictwie i naszym domu W ostatnich dwóch tygodniach na Podlasiu zginęło dwoje dzieci:
1. 3 latek został przejechany przez 6 letniego brata, który kierował ciągnikiem. Chłopiec wypadł z kabiny wprost pod koła ciągnika.Tato chodził koło ciągnika i zbierał kamienie.
2. 7 letnia dziewczynka bawiąc się na belach słomy owiniętych siatką spadła i zaczepiła szyją o dziurę w siatce. Powiesiła się.
Brak nadzoru i lekkomyślność dorosłych a płacą dzieci.

#1134 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 12:05

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

Śmiertelny wypadek przy naprawie maszyny rolniczej w miejscowości Zbytkowo pod Lipnem.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę (21 sierpnia) przed godz. 15:00, w jednym z gospodarstw rolnych w miejscowości Zbytkowo. Jak poinformowała Anna Kozłowska, oficer prasowy KPP w Lipnie, ze wstępnych ustaleń wynika, że gospodarz podczas konserwacji sieczkarni do koszenia kukurydzy został wciągnięty przez podajnik maszyny. 37-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci z Lipna pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczynę i szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do tragicznego zdarzenia.

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110822/INNEMIASTA14/338845584
Z tego co znajomy opowiadał to facet po przejściu przez sieczkarnie zmechacił się w 20 litrowe wiadro...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#1135 Share Daniels10101993

Daniels10101993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barca!!! Mes Que un Club!!!

Napisany 01 wrzesień 2011 - 11:24

Wypadki w rolnictwie i naszym domu http://www.echodnia....T0112/743487291
http://www.echodnia....T0112/251740016
http://www.echodnia....T0111/693881756
Pierwszy wypadek linki 1i2 były w moim regionie w Mostkach gmina Staszów pasażer zmarł w szpitalu. Mówi się o winie kombajnisty, że wyjeżdżał z pola i wtedy w niego uderzył samochód ale to był mojego taty znajomej mąż i mówiła ona że on wyjechał już z tej drogi i dopiero potem oni w niego uderzyli. Ale wina czy by była czy nie kombajnisty to i tak jest zrzucona na kombajniste bo jechał z hederem przypiętym a nie odpiętym a polskie prawo mówi że jeśli ma chyba więcej niż 3 metry heder to musi być. No cóż pozostaje współczuć tylko kierowcy kombajnu bo jest tym załamany i rodzinie zmarłego mężczyzny. Po prostu znaleźli się że tak powiedzmy w nie odpowiednim momencie na tej drodze :(

Edytowany przez Daniels10101993, 04 wrzesień 2011 - 11:19.

#1136 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 21:17

Wypadki w rolnictwie i naszym domu W drugim linku w tytule nie żyje kierowca, a w artykule pasażer. Co jest przyczyną tej rozbieżności?

Edytowany przez roltech, 02 wrzesień 2011 - 21:20.

#1137 Share pawelll48

pawelll48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:Głównie interesuję się Ursusami, a także wszystkim co związane z Polskim rolnictwem i Polską wsią:)

Napisany 02 wrzesień 2011 - 23:49

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Rok szkolny się zaczął,a mnie nerwy zżerają jak pomyślę ile muszę do tej budy chodzić...
A na rozluźnienie się spędzam noce przed kompem i coś tu znalazłem ;)
http://www.poranny.p...ION99/630059587
http://www.ostrzeszo...d=1433&Itemid=2 http://myslenice.pol...um/traktorzysta
http://www.wolsztyn....id=834&Itemid=2
A to już nie wypadek,ale także związane z policją
http://www.podlaska....=315&idart=2911

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)

5 lat minęło :P

#1138 Share wojcik1996

wojcik1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Hodowla opasów, rolnictwo
    http://www.youtube.com/user/wacik12341?feature=mhee

Napisany 03 wrzesień 2011 - 07:21

Wypadki w rolnictwie i naszym domu u nas na szczeście nie było żadnego wypadku. Ale sąsiad pare lat temu kupił prase i jak to przygotownia... Chciał poprawic pas gdy była włączona i wciągłu mu sweter a za swetrem rękę i oderwało przy samym barku.. Reki nie udało się przyszyć bo była zmiażdżona.. i w dodatku nie przyznali mu renty bo swierdzili że zrobil to umuślnie i z pełna świadomością skutków.. a kto by umuślnie wkładał rekę zeby mu urwało?? ;[ ;[
Zetor Team

#1139 Share Daniels10101993

Daniels10101993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barca!!! Mes Que un Club!!!

Napisany 03 wrzesień 2011 - 11:25

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Roltech a bo to jest gazeta w której błędy to normalka. Przez nich i ja zrobiłem błąd :lol: teraz już poprawiłem i powinno być tak jak ja napisałem w swoim komentarzu czyli zginął pasażer.

Edytowany przez Daniels10101993, 04 wrzesień 2011 - 11:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 09:52

Wypadki w rolnictwie i naszym domu @Daniels10101993, miałem na myśli treść tego co jest napisane pod drugim z podanych przez Ciebie linków.
W tytule pisze że nie żyje kierowca a w treści artykułu że pasażer.