Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1348 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 18 maj 2010 - 15:00

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Krowa staneła mi na stopie (w stope nic sie nie stało) więc żeby ja zgonić ze stopy to jej przyłożyłem kilka ciośów no tak nie fortunnie jej przyłożyłem żę złamałem sobie dwie kosci śrudręcza, jak głupio było sie przyznać w szpitalu że na krowie złamałem reke .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 08:12
  •  

#1042 Share Tedex1204

Tedex1204

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 maj 2010 - 17:34

Wypadki w rolnictwie i naszym domu w tamtym roku podczas zniwa na moim polu mój dziadek i właściciel kombajnu przy włączonym kombajnie czyścili heder z ziemi mój dziadek odszedł ale właściciel został jeszcze i kierowca wszedł do kombajnu i zawadził o dźwignie i zespół młócący wykonał obrót o 50 stopni palce w ślimaku wkręciły rękę właścicielowi miał rozdarta rekę do łokcia ale żyje i porusza ręką jak dawniej ;)

#1043 Share tekla

tekla

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 maj 2010 - 10:18

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ras spadłam z przyczepy i mało co kręgosłupa nie ubiłam:/ (podczas układania siana, jakieś 2 lata temu). Teraz sie boje i nie wyłaże:/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share Tedex1204

Tedex1204

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 18:39

Wypadki w rolnictwie i naszym domu ze swoich wypadków to pamiętam że brona przebiłem stopę, od krowy kilka razy dostałem klaskacza ogonem :),a jak miałem 2 latka to mi dziadek opowiadał że jak jechałem z nim z pola koniem to siadłem na osie :)

#1045 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 01 lipiec 2010 - 19:53

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Wczoraj w nocy zwoziliśmy siano, brat nie chciał jechać w kabinie ciągnika to usiadł na progu, koło o nogę zahaczyło i przejechałem tylnym kołem MF'a 255 po jego nodze. Na szczęście na łące to było więc było miękko i nogi mu nie złamało, ale dziś noga mu spuchła i jest 2 razy grubsza i ledwo chodzi ;)
Wieczny kawaler ;)

#1046 Share maxi777

maxi777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 15:31

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Mojemu wujkowi rok temu przekaźnik podczas pompowania szamba wciągnął koszulę, a co za tym idzie zaczęło jego wciągać.Na szczęście obok był właściciel posesji i w porę wyłączył przekaźnik strach pomyśleć coby było gdyby...

#1047 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 21:32

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

Wczoraj w nocy zwoziliśmy siano, brat nie chciał jechać w kabinie ciągnika to usiadł na progu, koło o nogę zahaczyło i przejechałem tylnym kołem MF'a 255 po jego nodze. Na szczęście na łące to było więc było miękko i nogi mu nie złamało, ale dziś noga mu spuchła i jest 2 razy grubsza i ledwo chodzi :D

Mi C-360 po ndoze przejechała. A wczoraj przy wyciaganiu kosy zhederu bym stracił kawałek palca B) Kosa się zblokowała i ni jak dojsc, wiec ja pociagnąłem za nożyk i mowie powoli ciagnik, chciałem naprawadzic w bagnet ją. Imówiłem nam ci znać jak będziesz miał ja ciągnać z całej siły. No i lekko ciagnał ale za lekkoi kosa nie poszła to on od razu kosa wstecz i szarpnął ją z powrotem do siebie. ułamki sekundy ale jednak zabrałem palec i tylkopoduszkemi obcioł. Bólu nie było takiego wielkiego ale krwi o matko a chodnik pod domem wyglądał jak by świniaka zaszlachtowali :D :D
Mój Wladimirec podbija świat

#1048 Share WojtekGrabka

WojtekGrabka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 lipiec 2010 - 16:43

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Kto mądry pcha palce w kose podczas jej wyciągania,sztylem od młotka dociskasz miejsce gdzie blokujuje i dalej.Pozdrawiam
Praca wszystko zwycięża.

#1049 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 16:50

Wypadki w rolnictwie i naszym domu No własnie mówilem zeby nie wyciągał. Niestety musial;em ja pociągnac do siebie a ze nic nie miałem pod ręka to cóż. Ale wina jest z drugiejstrony też. Mówiłem delikatnie ciagnij, to za chwile szarpnał i o ambarast :D
Mój Wladimirec podbija świat

#1050 Share KACZOR12

KACZOR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 16:23

Wypadki w rolnictwie i naszym domu dziadek podczas cięcia drzewa krajzegą ucioł sobie palca ale mu go przyszyli
tata podczas wiązania sznurka w prasie włożył palca pod sznurek w balocie ktury się kręcił na szczęsiće sznurek był słabszy od palca
gdy miałem 13lat na bark spadła mi żmijka ale tylko się wbiłem w zboże
podczas budowy płyty gnojowej mój brat (ok4lat) wyskoczył za szalunków i żucił we mnie filtrem oleju z samochodu - to naprawde bolało
jak miałem 5 lat stanełem za krową tak dostałem nogą że obudziłem się 10 metrów dalej pod dzwiami
mój tata prowadził byka to jak byk machnoł głową to tata wylądował na ogrodzeniu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 16:45

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Kurcze tak czytam te wpisy o wypadkach na gospodarce to naprawdę niektórzy z was mieli niesamowite szczęście ...

U mnie nie było zadnych wypadków, wiekszych niz lekkie skaleczenie i oby tak było zawsze.

naprawdę czytając te wpisy, aż mobilizuje sie bardziej człowiek żeby uważać na każdym kroku, bo nieuwaga to widzę, że główny czynnik "nieszczęść"

Pozdrawiam wszystkich i oby spokojnie było :)
W rolnictwie siła!!! :)

#1052 Share URSUSC1614

URSUSC1614

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 18:03

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Kilkanaście lat temu chłop ściągał dziecko z ciągnika, który jechał i wciągnęło go tylnie koło przejechało mu po brzuchu ale przeżył tylko rok temu robili mu jakąś operacje ale ciągle żyje i lubi sobie wypić :)
a kiedyś, kiedyś tato mi opowiadał że gościu cofał ciągnikiem z przyczepą, z tyłu podleciała
mu 3 letnia dziewczynka on jej nie zauważył niestety nie przeżyła ;(
Ursus 1614 THE BEST maszyna!!!

#1053 Share Farmer345

Farmer345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 11:33

Wypadki w rolnictwie i naszym domu kiedy tata układał bele w stodole na błotnik C-330M spadła mu bela.Całe szczęście że na głowę nie spadła.Został tylko trochę podrapany i dźwignia od kipru została w beli.

#1054 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 11:53

Wypadki w rolnictwie i naszym domu ja jak mialemm ok 10 lat to jak jechalem do szkoly rowerem postanowilem wyprzedzic siagnik z przyczepa borakow
i gdy wyprzedzilem peklo mi pedalo w roweze sie wywrocilem traktorzysta zachamowal i skrecil w prawo ja odskoczylem a rower lesal pod zaczepem mialemn farta . i dokladnie w tym samym miejscu rok pozniej potracilo mnie auto do tej pory w tym miejscu autem uwazam
pozniej jesienia podczas wykopkow b ylem w zbiorniku na ziemniaki w annie i wypadlem z niego bo siedzialem na burcie .spadlem na plecy obok kola ale nic mi cie nigdy nie stalo

#1055 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 13:09

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Znam prawie same przypadki smiertelne...
ok. 15 lat temu , wnuczek jezdzil prasa z224 a dziadek podgarnial albo cos chcial zrobic w trakcjie pracy. Wnuczek obejzal sie do tylu po jakims czasie a dziadka juz nie bylo. Zostal wciagniety do srodka poniosl smierc na miejscu.

Słyszalem tez o kombajniscie ktory przekoziolkowal przez kierownice wciaglo go do srodka...

Dziewczyna po jezdzie konnej czyscila konia przychylona byla za koniem..., do stajni wpadl pies, niestety kon odruchowo kopnal ... dziewczyna dostala centralnie w glowe kopytem, poniosla smierc.

Kolejny przypadek z udzialem konia... Ogier zlapal zebami za glowe gospodarza rzucial nim na kilkanascie metrow w gore. Lekarze mowila ze zginal w momecie uderzenia konia zebami w czaszke.

W przeciagu roku: dawalem kiszonke czy cos takiego nie pamietam ... byk ubodl mnie wpadlem na drugiego byska ,ktory cos chcial zrobic lecz nie wiem bo jakos odskoczylem i bylem po zasiegiem ...
Niedawno byk mnie do koryta wepchanl... szybko wyskoczylem i jeszcze zyje...
(3 lata)W czasie powrotu do domu z sianem siedzialem na dyszlu... tuz przed skretem naposesje , zeszkoczylem w lewa strone ... pod samochod ktory jakims cudem wychamowal , odruchowo rzucilem sie do rowu kiedy i jak nie wiem.
kilkanascie lat temu podczas zniw wchodzilem na schodkach do kombajnu... wujo musial mnie nie widziec bo inny wujo stal tuz przy nim w kabinie... nagle wcisnal sprzeglo kombajnu stanal a ja w trakcie wchodzenia ponad polowa mnie przechylilem sie w storne hederu... jedna reka puscial mi a druga jakos sie utrzymalem ...
Jeszcze tam tego bylo ale to nie ksiazka zeby pisac.
Pisanie nie odzwierciedala tego jak to wygladalo naprawde

#1056 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 14:45

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U mnie to ucięte palce (nie moje) ale przyszyte, ktoś tam z przyczepy spadł i tak to wszystko co pamiętam i oby tak zostało na zawsze.

#1057 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 16:21

Wypadki w rolnictwie i naszym domu http://nasygnale.pl/...ml?ticaid=6a9da

#1058 Share Rumun96

Rumun96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 12:26

Wypadki w rolnictwie i naszym domu http://nasygnale.pl/...,wiadomosc.html

#1059 Share gawin82

gawin82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 13:01

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Wypadek śmiertelny: rolnik zginął przygnieciony traktorem:(
http://www.mmpulawy....rem-177383.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share MD2

MD2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 14:10

Wypadki w rolnictwie i naszym domu A u mnie niedawno tacie kombajn rękę wciągnął przybiegłem z siostrą z bratem mamą na pomoc złapałem rurę i zablokowałem jedna turbinę a brat zgasił silnik i podhaczył osłonę i wyciongnoł rękę gdyby nie ja i mój brat urwało by tacie rękę zakończyło się na bardzo obitej ręce nic nie złamane całe plecy podrapane i bardzo ściśnięta ręka w mięśniu stało się to tydzień temu myślałem że będzie amputacja ręki :)