Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1346 odpowiedzi na ten temat

#961 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 29 sierpień 2009 - 22:44

Wypadki w rolnictwie i naszym domu 1. 5 lat temu akacjowa deska od sprężynowała tacie gdy ciął na trajzedze uderzyła go w głowę rozcinając skórę i cudem nie naruszając czaszki. Po tamtym zdarzeniu została blizna na środku czoła (6 cm) i częsta migrena :D
2. Parę dni temu kolega włożył palec do orkana... Na szczęście zdążyli przyszyć :D
ArturKowalewo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 21:52
  •  

#962 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 31 sierpień 2009 - 07:13

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U mnie na wsi w piątek koles układajać na ogrodzie sterte slomy mala fadromką przewrocil sie a koparka przygniotła go. Dosc chwilę lezal do momentu az zauwazyl go przechodzien;/ Lezy w szpitalu a co mu jest dokładnie nie wiem ale "podobno" miednice połamane. Na gospodarstwie jest sam z żoną a maja 90ha

#963 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 02 wrzesień 2009 - 09:56

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Wracając do prac pod uniesionym hederem lub motowidłami. Wskazane jest mechaniczne zabezpieczenie przed opadnięciem, a dopiero później wsadzanie głowy i tułowia. Niestety znam conajmniej kilka przypadków opadnięcia ich na człowieka, bo na przykład pękł przewód hydrauliczny lub ktoś pomagający spuścił je na glowę kombajnisty.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#964 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 03 wrzesień 2009 - 21:41

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Bartek1961, pewnie masz rację, osobiście gdy wchodziłem pod heder korzystałem z fabrycznych blokad podniesionego hedera, a przy pracach w samym hederze zawsze jakaś rurka czy sztacheta(odpowiednich gabarytów) pod motowidłami- jestem zarówno wariat bo naprawiam takie rzeczy których się nie naprawia i grzebię w mechanizmach w których się nie grzebie, ale jestem wyczulony na zagrożenia podczas prac- boję się, że coś na mnie spadnie czy takie tam lęki i dlatego się zabezpieczam jak mogę.
A tak z innej beczki.
Na kierunku, który studiowałem były tak zwane zajęcia terenowe- każdy miał okazję przejechać się z pługiem, poznać działanie i regulacje maszyn i na jednych z takich zajęć było koszenie łąki C-360+ kosiarka rotacyjna. Na 2 tygodnie przed takimi zajęciami mojej grupy podczas takich zajęć miał miejsce wypadek- kolega widząc na drodze kosiarki pieniek, przesterował podnośnik w górę i docisnął gaz do końca- kosiarka poszła w górę, obroty silnika też, za tym obroty wałka także, talerze się rozeszły, a nożyki wystartowały każdy w sobie znanym kierunku- studenci uciekali gdzie pieprz rośnie, na szczęście nikomu nic się nie stało, ale gdy zajęcia miała moja grupa, poza mną na ciągnik wsiadło tylko dwóch kolegów, a ostatecznie łąkę wykosiłem do końca, bo nikt nie chciał wsiąść na ciągnik. Brakło tutaj informacji od prowadzącego zajęcia o tym, jak pracują mechanizmy w C-360 i czego robić nie wolno, ba nawet nie pamiętam czy mowa była, którym biegiem jechać, pamiętam, ze gdy koledzy spytali czy jechałem 2-ką, skapowałem się, że przeleciałem łąkę na 3- pomyliły mi się biegi bo wcześniej długo nie siedziałem na C-360.

#965 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 13:07

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Z żniwami już chyba wszędzie jest koniec, ale niedługo zaczynają się kukurydziane żniwa. Dlatego radzę przygotujcie do nich sprzęt,tak żeby nie naprawiać na polu, zadbajcie o osłony, a ciągniki do ugniatania powinny mieć kabinę lub ramę ochronną.

#966 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 11 wrzesień 2009 - 23:27

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Właśnie dzisiaj kilka minut przed godziną 20-tą wyjechał mi przed samochód ciągnik z przyczepą- w ciągniku działało jedno światło mijania-brak pozycyjnych, w przyczepie świateł brak( choć lampy przyczepa posiadała), hamulce oczywiście niepodłączone. Pytam już chyba nie pierwszy raz- gdzie jest w takiej chwili policja?? Przecież taki zestaw to realne zagrożenie dla innych użytkowników drogi, wystarczy sobie wyobrazić sytuację gdy wychodzimy samochodem z prawego zakrętu i pojawia się przed maską nieoświetlona przyczepa uciekająca przed nami z prędkością 20 km/h- auto wsuwa się pod przyczepę urywając jej tyną oś i wsuwa się dalej- może być nieciekawie, z naprzeciwka zestaw taki wygląda jak jakiś jednoślad- totalny brak wyobraźni, przecież traktor jest szerszy niż lampy w masce, a przyczepa szersza od ciągnika- na wąskiej, krętej drodze może dojść do nieszczęścia. Niestety taka jakaś mentalność, często widzę, jak z trzech przewodów jakie można podpiąć z przyczepy na ciągnik, zapięty jest tylko wąż od kipra, a hamulce i światła wiszą okręcone o dyszel- jakby to był jakiś wysiłek podłączyć wszystko jak należy.
Później jest płacz i lament bo ktoś autem czy motorem uderzył w traktor, że to był taki dobry gospodarz, jak sobie teraz rodzina poradzi, czy też płacz bo nie ma czym robić bo traktor rozbity, zboże zebrane i rozsypane po drodze poszło na zmarnowanie, ale ludzie, dajcie szanse innym użytkownikom dróg i zapnijcie tą wtyczkę od świateł, zerknijcie czasem czy one działają, przecież to chyba nie jest ani jakoś specjalnie męczące ani kosztowne

#967 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 wrzesień 2009 - 07:06

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ja w prasie podpinam światła a i tak skręcając w lewo patrze czy jakiś czubek mnie wyprzedza. Jóż się zdarzyło kilka razy ze kierunek miga w ciągniku i prasie a tu jakiś idiota mnie wyprzedza....

Z żniwami już chyba wszędzie jest koniec, ale niedługo zaczynają się kukurydziane żniwa. Dlatego radzę przygotujcie do nich sprzęt,tak żeby nie naprawiać na polu, zadbajcie o osłony, a ciągniki do ugniatania powinny mieć kabinę lub ramę ochronną.

Ja już jestem po kukurydzy. Nic się nie stało :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#968 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 12 wrzesień 2009 - 07:38

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Też mi kilka razy się tak zdarzyło że chcąc skręcić w lewo nawet na drodze z pasami w środku jezdni mimo włączonego kierunku wyprzedały mnie szybko osobówki. Teraz robię tak że jeśli z przeciwka nikt nie jedzie zjeżdżam na środek dużo wcześniej i nie ma szans żeby ktoś się pchał. Z kolei jeżdżąc autem obawiam się traktorzystów zasuwających poboczem albo zjeżdżających na pobocze na chwilę przed skrętem w lewo bo to bardzo fałszywy manewr
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#969 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 12 wrzesień 2009 - 08:29

Wypadki w rolnictwie i naszym domu 10 ton ziemniaków wysypało się na drogę.

#970 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 12 wrzesień 2009 - 08:53

Wypadki w rolnictwie i naszym domu kris i jak czytam takie artykuły to chętnie powiesiłbym tych którzy jak widzą ciagnik to wciskają gaz w podłogę by go jak najszybciej wyprzedzić :/ A później się rolników czepiają gdy są żniwa że np. w kombajnie chederu nie zdjął ale nie wiedzą ile to czasu zajmuje i niektórzy mają pole z 1km dalej więc to by było nawet nie opłacalne... No ale taka mentalność miastowych... oni zawsze myśleli że na wsi jest łatwo o kawałek grosza :) Smutna prawda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 12 wrzesień 2009 - 09:02

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Oprócz czasu trzeba mieć na takim polu kawłek wolnej bardzo równej powierzchni żeby gdzieś ten heder zapiąć i co jeśli pole powiedzmy ma tylko 0,5-1ha?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#972 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 12 wrzesień 2009 - 12:51

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Hederów się nie czepiam bo gdy przychodzi lato przyjmuję wersję, że "BIZONY budzą się o świcie" i przystosowuję się do tego, że bizon może wyłonić się znikąd- trzeba być ostrożnym i tyle. Nawet podział na miastowych i niemiastowych jest trochę nie na miejscu- wszyscy są użytkownikami dróg i powinni się wzajemnie szanować na drodze i tyle. Mam w okolicy motocyklistę którego słyszę już 2 wioski wcześniej, a jak śmiga koło mojego domu to go czasem z okna nie dojrzę, są też tacy którzy potrafią ścigaczami przejechać przez wieś powoli(może troszkę szybciej niż 50, ale nie szybciej niż 70) i da się. Kiedyś gościu spinał dwie przyczepy jak te na zdjęciach z artykułu powyżej, zapinał to do dżonych i wio ze zbożem czy rzepakiem- leciało to 50 km/h, ważyło kilkadziesiąt ton, a druga przyczepa tańczyła całą szerokością jezdni- nie było szans wyprzedzenia takiego zestawu. Obecnie już tak nie jeździ, z tego co słyszałem kilka solidnych mandatów utemperowało gościa, najpierw wymienił dżony na ursusy 12X4 i 16X4(które miał na stanie) co zmniejszyło prędkość zestawu i ograniczyło taniec drugiej przyczepy, obecnie zaś chyba jeździ ciężarówkami.
Wszystko jest sprawą wyobraźni kierowcy niezależnie od tego skąd on jest i jakim pojazdem się porusza.

#973 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 20:23

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Wszędzie są ludzie bez wyobraźni i odrobiny odpowiedzialności. Na terenie gminy Łapy w sierpniu doszło do wypadku. Rolnik jechał kombajnem po godzinie 23.00 boczną drogą i na główną szosę wyjechał prosto pod nadjeżdżający samochód. Na dodatek kombajn nie miął ani jednego światełka. Samochód uderzył w kombajn z boku od tyłu. Samochód do kasacji a kombajn z urwaną osią tylną do remontu. Całe szczęście że nikomu nic się nie stało.
Drugie zdarzenie z przed kilku dni na stronie KWP:
Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku

#974 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 15 wrzesień 2009 - 19:23

Wypadki w rolnictwie i naszym domu a oto wypadek w sąsiedniej wiosce Limanowa.in - Kobieta przygnieciona przez ciągnik

#975 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 08:46

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Limanowa.in - Byk śmiertelnie ranił gospodarza

#976 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 25 wrzesień 2009 - 16:08

Wypadki w rolnictwie i naszym domu elka.fm - Traktor z urwanym kołem na środku skrzyżowania na szczęście bez ofiar i rannych
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#977 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 08 październik 2009 - 06:24

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Kolejny w tym roku wypadek na drodze w poldaskim z udziaem ciągnika rolniczego. Tym razem wina po stronie traktorzysty.
Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku

#978 Share PrzemoLenny

PrzemoLenny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 20:29

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ruda - TIR wjechał w ciągnik - e-Grajewo.pl - Portal Internetowy Grajewo i okolice

fotki z wypadku
oraz coś nowego
e-Grajewo.pl - Portal Internetowy Grajewo i okolice

Dobrze ze facet żyje, patrząc na fotki można sobie uświadomić z jaką siłą nastąpiło uderzenie i śmiało stwierdzić że praca rolnika jest niebezpieczna i to nie tylko na polu ale i podczas powrotu z niego.

Edytowany przez andrzej2110, 29 listopad 2009 - 08:23.
Cytowanie poprzedniego posta

#979 Share Kamil385

Kamil385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 20:44

Wypadki w rolnictwie i naszym domu heh u nas to jakoś nie było wypadków na szczęście :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share STANIK

STANIK

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 20:59

Wypadki w rolnictwie i naszym domu tydzien temu dokladnie w poniedzialek moja siostra mial wypadek. wyprzedzala ciagnik z przyczepami asfalt byl mokry i ostro swiecilo snonce. nie widziala jadacego z przeciwka bialego busa. jak byla na wysokosci ciagnika i kabina zaslonila slonce zauwazyla busa i uciekla do rowu niestety kierowca busa rowniez uciekl do rowu i tam zdezyli sie czolowo. kolezanka siostry zmarla na miejscu ona w stanie krytycznym trafila do szpitala w POZNZNIU. DO DZISIAJ NIE ODZYSKALA PRZYTOMNOSCI :/