Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1348 odpowiedzi na ten temat

#941 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 08 sierpień 2009 - 09:16

Wypadki w rolnictwie i naszym domu I tu się całkowicie z Tobą zgadzam. Swoim dzieciom cały czas powtarzam co może złego się zdarzyć jak się pracuje maszynami, nawet te straszne rzeczy żeby dać do myślenia. Teraz mam u siebie na wakacjach dzieciaki rodziny i znajomych to mój siedmioletni synek sam im zaczął opowiadać czego nie wolno robić i pokazywał naklejki z piktogramami na maszynach i mówił co się dzieje z człowiekiem jak źle się zachowuje. Co do pras i sznurka to w tym roku do kupiłem dwie sztuki sznurka 3000m do owijania siana i bardzo często się zdarzało że przy włączeniu podajnika sznurek wyskakiwał z oczka, średnio co piątą belę. Po zmianie sznurka problem się skończył, tu nie była winna maszyna tylko sznurek
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 17:56
  •  

#942 Share bartekvet

bartekvet

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 sierpień 2009 - 20:22

Wypadki w rolnictwie i naszym domu no ja mam 13 lat ale ciagnika nigdy po kryjomu nie odpalałem a tata i dziadek mnie od malego uczyli jak by co sie stało co mam zrobic co prawda to ciągnikiem nie jezdrze po drogach publicznych ale na polu to tak ale pod okiem dziadka taty

#943 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 08 sierpień 2009 - 21:41

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Niestety Ferdek07 nie masz kompletnie racji! 90% wypadków powodują ludzie w różnym wieku, którym się wydaje że wiedzą wszystko i uważają na wszystko. W pośpiechu stresie z powodu złych nawyków popełniają tragiczny w skutkach błąd i wypadek gotowy. Coś na ten temet wiem bo pracuję przy tym zawodowo i rozmawiałem z wieloma poszkodowanymi po wypadkach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#944 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 sierpień 2009 - 22:51

Wypadki w rolnictwie i naszym domu @Bartek masz i nie masz racji, bo to że dochodzi do wypadku skłąda się seria róznych zdarzeń z których na szczęście lub nie 1% lub mniej kończy się tragicznie, zwykłe prawo serii że człowpiek który na ciągnikach robi rocznie tyś mtg lub więcej ma większe prawdopodobieństwo że dojdzie do wypadku niż ten który przyjedzie na wekend raz w roku, ale masz też rację, bo zbyt często spotykam się z ignorancją i wręcz bezczelnym hamstwem na sugestie że ktoś robi coś nioebespiecznie, gdy zwrócę komuś uwagę a robię to czesto, gdy kogoś wyciągam czy pomagam przy pewnych pracach wręcz ze złością odpowiada taki chłop że on wie że to czy tamto niebespieczne ale on jest ponad to bo on uważa :) , ostatnio koleś którego wyciągnołem odpalił ciągnik na włączonym WOM schylił się żeby podpiąć linę a jego koszula ślizgała się po włączonym wałku wom, gdy zrwróciłem uwagę zrobił potem to samo żeby odpiąć linę i był wielce oburzony że zwróciłem uwagę,
ale do konkretnie to poruszyłem temat wypadku o dziecku który sam odpalił ciągnik i rozjechał kuzynkę a nie ogólnie o wypadkach, ale ogólnie to faktycznie dużo winna jest rutyna

#945 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 sierpień 2009 - 21:22

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dziś jakieś 15 km ode mnie doszło do wypadku, podczas którego chłopakowi dwa lata młodszemu ode mnie(mam 19lat)urwało rękę. Chciał zrobić coś przy prasie i wciągnęło go. Udało mu się zadzwonić do ojca, aby ten wyłączył prasę, ale było już za późno. Syn stracił rękę, a gospodarstwo roczną prasę, ponieważ strażacy musieli ją pociąć.

#946 Share marex

marex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 18:11

Wypadki w rolnictwie i naszym domu przeglądając dzisiejszą prase znalazłem oto taki artykuł:
http://www.wspolczes...REG01/884431304

#947 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 19:48

Wypadki w rolnictwie i naszym domu A tyle się mówi aby wyłączać napęd w maszynie!

#948 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:13

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U mnie miesiąc temu chłopakowi 22 lata stopę ucieło w rozsiewaczu nawozu. Chciał rozbić grudę nawozu i wciągło mu z taśmą w ślimak, bo robił to na włączonym wałku. Dobrze że był znajomy i szybko wałek wyłączył bo całego pewnie by go przeciągło przez taśmę. I to daje kolejny przykład nie WYŁĄCZANIA WAŁKA!!
-----

#949 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:19

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ja nie kminie jak nie mozna wałka wyłączyć jak sie maszyna zapchała?? :D Przecierz słychać przepuszczające sprzęgło przeciąrzeniowe albo coś z tych rzeczy :D

#950 Share farmerC385

farmerC385

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:50

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U mojego sąsiada pracownika prasującego zielonke na sianokiszonke wciagneła prasa.Poszedł popchnąć nogą bo sie zapchał podbieracz i niestety za nogawke od spodni go wciągneło.Uratowało go tylko to ze prasował C 360 i nie wytrzymała obciązenia i zgasła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:sport,sztuki walki,fotografowanie,modele maszyn rolniczych ,modele samochodów

Napisany 17 sierpień 2009 - 21:39

Wypadki w rolnictwie i naszym domu marex też czytałem o tym wypadku to straszne żę często przez bezmyślność ludzi dochodzi do wypadku w którym giną osoby postrąnne a dochodzi do tego najczęściej przez niesprawne maszyny lub niezabezpieczone otwór w stropie

zapomniałem napisać pare tygodni temu na giełdzie w słomczynie (koło Grójca) jakiś rolnik wyjeżdrzał ursusem c330 z giełdy którego nie sprzedał i z za zakrętu wyjechał motocyklista wiozący pasażerkę chyba wiedział że nie zdąży zatrrzymać się i zapobiec zderzeniu z traktorem więc się na nim położy i oboje z niego spadli ale siła udeżenia motocykla była tak duża że aż pourywało obsiążniki u ciągnika a oba pojazdy musieli rozczepiać strażacy motocykliście i pasażerce nic poważnego się nie stało miałatylko złamaną rękę a on był podrapany zawiniła prędkość motoru miał ponad 150km/h

#952 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 07:59

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Żniwa się kończął a dla wielu już się skończyły. Jednak będą jeszcze prace jesienne w tym zbiór kukurydzy na kiszonkę. Dlatego zasady o których tu mówimy trzeba przestrzegać cały czas w praktyce a nie tylko w teorii. Dbajcie o siebie!!!!!

#953 Share c355

c355

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,filmy,motoryzacja,traktory

Napisany 21 sierpień 2009 - 10:13

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Rąbalem drzewo i natrafilem na sęk, kilka razy wale i nic raz jak sie wkurw***m to uderzylem tak ze udalko sie rozrabac ale cale drzewo dalo mi w twarz.
Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

#954 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 21:20

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Link do filmiku nakręconego w czasie żniw 2009. Ujęcia pokazują błędy jakie mogły doprowadzić do wypadku. Na szczęście nic się nie stało.

#955 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 24 sierpień 2009 - 19:25

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Jak dla mnie w tym filmiku nie ma nic stasznego chyba że jazda na stopniach :o
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#956 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 21:51

Wypadki w rolnictwie i naszym domu A jazda na kostkach słomy czy grzebanie w hederze to jest zupełnie nieszkodlliwe dla zdrowi?

#957 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 22:51

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Bartek a co kombajnista ma zrobić jak mu się kombajn zapcha ?? podpalić go czy usiaść na kamieniu i płakać :D ... Ja takiego stogu kostek na przyczepie używałem jako rusztowanie do robienia dachu w stodole:P

P.S. Mały wypadek dzisiaj z linką nie wytrzymała i pękła... i jeszcze wystrzeliła prosto we mnie... okulary uratowały mi oko .... Dodany obrazek

#958 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 28 sierpień 2009 - 11:06

A jazda na kostkach słomy czy grzebanie w hederze to jest zupełnie nieszkodlliwe dla zdrowi?

Jak sie ziemi nabierze w heder to czym to niby wyciągnąć?
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#959 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 17:47

A jazda na kostkach słomy

Z tym to nigdy nie wiadomo, będzie dziura, niestabilna konstrukcja i się poleci na glebę, tu masz rację :D

grzebanie w hederze to jest zupełnie nieszkodlliwe dla zdrowi?

Kiedy heder ma napęd wyłączony to tylko przez głupotę np. można się o zahaczyć o bagnet [np. jajkami zachaczyć jak heder wysoko :D ] i się zranić, albo głową o palce nagarniacza uderzyć, to tylko przez nieuwagę, heder sam z siebie nic nie zrobi :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 21:17

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Kilka lat temu pomagałem koledze w żniwach i któregoś dnia dotarła do nas wiadomość, że jeden ze znajomych z kolegi wioski miał wypadek podczas prac (nie pamiętam już czy to zapchanie, czy jakaś naprawa czy konserwacja) przy hederze na wyłączonym kombajnie- obracał motowidłami trzymając drugą rękę opartą o heder- jeden palec dłoni znalazł się między palcami kosy. Wiem, że zabrali ze sobą palec i wio do Trzebnicy ( mieli tylko jakieś 10 kilometrów), ale już nie pamiętam czy palec przyszyli. Kilka dni później wymienialiśmy nity na śruby przy kilku listwach przenośnika pochyłego i pamiętam, ze na kosie leżała gruba warstwa koców i kufajek, a i tak trzech chłopa pilnowało się patrząc jeden drugiemu na ręce.