Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1346 odpowiedzi na ten temat

#901 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 12:35

Wypadki w rolnictwie i naszym domu http://www.poranny.p...ION99/955933104
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 00:00
  •  

#902 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 17 czerwiec 2009 - 13:14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Tragiczny wypadek z tym 17-latkiem. Jednak podejrzewam, że to wcale nie krowa go uderzyła tylko przypadkiem łańcuch okręcił się wokół nogi. Chłopak stracił równowagę, upadł i stracił przytomność. Miął pecha, że było błoto i dlatego utoną. Tragiczne i zupełnie przypadkowe a jednak się zdarzyć może.

#903 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 16:18

Wypadki w rolnictwie i naszym domu i to nawet nie tak daleko odemnie ;)
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#904 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 19:51

Wypadki w rolnictwie i naszym domu szkoda chlopaka , ale on tam krowy w błocie uwiązywał?
AF - to Jest To:)

#905 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 18 czerwiec 2009 - 16:37

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dużo wypadków zdarza się również z udziałem małych nie do końca świadomych dzieci ;) a prawda jest taka że takiego 4-latka nie upilnujesz. W tamtym roku w którymś numerze RPT czytałem o takim systemie który wykrywa np bawiące się dzieci pod kombajnem lub ciągnikiem. Przypina się chipa dzieciakowi za kołnierz bluzy lub kurtki w kabinie masz komputerek który pokazuje czy jest ktoś w obrębie maszyny czy tez nie.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#906 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 22 czerwiec 2009 - 08:29

Wypadki w rolnictwie i naszym domu http://www.youtube.c...feature=popular

tragedia ;)
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#907 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 17:21

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Tak sie kończy gdy głupota króluje!

#908 Share deutzfahr92

deutzfahr92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 21:57

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dużą wine ponoszą rodzice. Nie pilnują, nie zajmują się swoimi dziećmi, którzy sami się wychowują. Takie jest właśnie bezstresowe wychowanie. Zamiast przywalić pasem to nic i rogi rosną. Tato mi opowiadał że w latach 90 był tragiczny wypadek. Gościu miał dwoje dzieci- bliźniaki. Były żniwa, ojciec niechciał ich zabrać ze sobą więc postanowili się schować w kombajnie. Weszli na kombajn i schowali się gdzie są wytrząsacze. Kiedy ojciec dojechał na pole, uruchomił całą maszynerie... Dalej nie będe opowiadał, nie było co zbierać. Albo nie które matki. Zajmują się polem zamiast domem. Sam znam takie przypadki.

#909 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 24 czerwiec 2009 - 22:05

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Też słyszałem o tych dzieciach w kombajnie, głośno o tym było. Tragedia :D
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#910 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 21:33

Wypadki w rolnictwie i naszym domu ja znowu słyszałem ze ojciec nie chciał zabrac dzieciaków na pole belowac słome to sie schowały w komorze, ojciec nic nie wiedział i zaczał zwijac belke tylko jak otworzył komore to zamiast zółtej wyskoczyła czerwona i wiadomo... chyba jak on to zobaczył to tez sam popełnił samobójstwo :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share pitermtk

pitermtk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 22:03

Wypadki w rolnictwie i naszym domu to mój wujek w niedziele wiązał tytoń i wydłubał sobie oko , kiedy indziej chciał uciąć sobie deseczkę do krzesła na cylkularce i ucieło mu palec i to tez było w niedziele :D

#912 Share deutzfahr92

deutzfahr92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 21:18

Wypadki w rolnictwie i naszym domu To jest prawda że w niedziele nic nie powinno się robić. Raz pompa hydrauliczna w c-360 mi siadła i nie miałem czasu kiedy zrobić. Rozkręciłem w niedziele, 2 dni pochodziło i znów padło :D . Dzień święty trzeba święcić. Natomiast 2 lata temu u mojego teścia na polu faceta wciągneła prasa zwijająca. Zapchał się podbieracz, zachaczył pazur za koszule i wciągnął. Nikt nic nie wiedzaił. Dopiero baba zmartwiona przybiegła do teścia następnego dnia, pojechali na pole i tragedia. Użytkownik piszczo123 napewno słyszał o tym wypadku bo mieszka wioske dalej.

#913 Share Buchaj007

Buchaj007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 22:32

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

to mój wujek w niedziele wiązał tytoń i wydłubał sobie oko , kiedy indziej chciał uciąć sobie deseczkę do krzesła na cylkularce i ucieło mu palec i to tez było w niedziele :D

wujek ma widocznie pecha :)

#914 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 13:42

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Pech to raczej rzadkie zjawisko. Przeważnie przyczyną wypadku jest pośpiech, zły stan techniczny maszyn i alkohol.

#915 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 14:55

Wypadki w rolnictwie i naszym domu ja jak czasami prasowałem w niedzielę ze wzgledu na pogode to zawsze sie prasa rozkraczyła :D

#916 Share jd3

jd3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 19 lipiec 2009 - 17:51

Wypadki w rolnictwie i naszym domu kiedys moj znajomy odpalał c-330 na pych i cos mu sie podziało ze sprzegłem i nie miał hamulcy. Wiec wyskoczył z niej ale tylnie kolo przejechalo mu po nogach <_<
Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

#917 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 22 lipiec 2009 - 16:55

Wypadki w rolnictwie i naszym domu wiadomość z dziś
szkoda chłopa [*]
http://www.efakt.pl/...ly,48274,1.html

#918 Share Domin902

Domin902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze!!!
    Bizon!!!Ursus!!!

Napisany 25 lipiec 2009 - 20:09

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ja miałem na razie dwa wypadki i mam nadzieje że do kolejnych nie dojdzie.
Mianowicie jakieś 5 lat temu pomagałem odczepiać pług ojcu i nie zauwarzyłem że trzymam stopę pod lemieszem i gdy go opuścił to był tylko jeden wielki krzyk ale cudem skończyło się na spuchniętej nodze.
A trzy lata temu ojciec przyciągnął na podwórze przyczepę z zbożem i ją odczepialiśmy i podłożyłem za wcześnie pod koło cegłe i przygniotło mi dwa palce lecz znowu przystało tylko na spuchnięciu!!!
A teraz inne zdarzenie mój wujek świętej pamięci prasował słome dwa lata temu i zapchał mu się podbierak nie wyłączył napędu i wciągneło mu ręke a że był z niego kawał chłopa na chwile się zaparł się o presę i w tym czasie żeby ciocia nie wyłączyła ciągnika to by go całego wciągneło bo by tak długo nie wytrzymał.Ale i tak długo wujaszek nie pożył bo w tym roku zmarł na raka głowy zostawił 20 hektarowe gospodarstwo które dobrze prosperowało tak to już jest na tym świecie!!!!!!! :rolleyes:
I ostatnie zdarzenie które stało się w zeszłym roku w mojej wiosce chłopak wyjeżdzając 60 z przyczepą z polnej drogi na asfalt nie zauważył tira i wpakował się prosto pod niego tu macie link:

http://www.agrofoto....mage115648.html

Chłopak leżał w śpiączce ale wyszedł z tego.Ale nie miał prawka i teraz musi zapłacić 48 tyś zł kary!!!!
Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

#919 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 13:14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu http://itvmragowo.pl/index.php?id=812 :D ciągnik i prasa znajomego taty, dobrze że on nie kierował

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 17:49

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Mogę się założyć że facet był pod wpływem, a w ciągniku były słabe hamulce,