Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1347 odpowiedzi na ten temat

#881 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 18:54

25 kwietnia pod Wysokim Mazowieckiem woj. podlaskie zginął rolnik wywożący rozrzutnikiem obornik na pole pod kukurydzę. Przyczyną wypadku były:
brak osłony wału, luźne ubranie i niewyłączanie napędu. Więcej na:
http://www.bialystok...kategoria=34,45

Ofiara w tym wypadku byl moj dalszy wujek. Zostal pochwycony przez obracajacy sie wal i uduszony. Osierocil piecioro dzieci z ktorych najmlodsze ma dwa lata. Prawdziwa tragedia. A wszytko dlatego ze nie wylaczyl przekaznika.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 01:20
  •  

#882 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 19:09

nie miałeś nigdy do czynienia z miastowymi :D

chyba mialem bo mieszkam w miescie i wiem ze sa rozne elementy i jeszcze jak miales 10 lat wtedy to wogole bujna wyobraznia w ich glowach i to tez zalezy od rodzicow jak dzieciakow chowaja..

ja nogi ci sie nie gotuja w tych butach roboczych jeszcze z metalowym czubkiem? no ale kazdy chodzi w tym czym mu wygodniej

#883 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 19:21

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ja tam osobiście tylko latem klapki, czasem jak mam jakąś gorszą robote, to tenisówki. Ale ogólnie to jak całe dnie się przełazi w tenisówkach, to można pot z skarpet wykręcać. A tak ciągła klimatyzacja :D A do wypadków, to moim zdaniem jak kto ma choć troche w głowie po ukłądane, i myśli nad tym co robi, i jak to robi, to od wypadków napewno się ustrzegnie :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#884 Share ArturC360

ArturC360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 21:24

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U mnie jakieś 10 lat temu był wypadek sąsiad zginął co wozili słomę u sąsiada i nie było gdzie siedzieć to siadł na dyszel od 2 przyczepy a że nikt nie widział jak spadł w tego dyszla i wpad pod koło przyczepy prawdopodobnie dostał padaczki alkoholowej.

#885 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 30 kwiecień 2009 - 21:28

chyba mialem bo mieszkam w miescie i wiem ze sa rozne elementy i jeszcze jak miales 10 lat wtedy to wogole bujna wyobraznia w ich glowach i to tez zalezy od rodzicow jak dzieciakow chowaja..

ja nogi ci sie nie gotuja w tych butach roboczych jeszcze z metalowym czubkiem? no ale kazdy chodzi w tym czym mu wygodniej

Jak jest gorąco to w trampkach ale nigdy w klapkach.
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#886 Share Wojtek23

Wojtek23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 maj 2009 - 11:54

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Trampki i te adidasy po 20zł to jest ostatnie dziadostwo jakjie jest.Lepiej jest wydać więcej piniędzy na porządne,wygodne i przewiewne buty.

#887 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 maj 2009 - 12:59

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Boso to nikt z was nie gania? Prawdziwy chłop chodzi albo boso albo w gumofilcach i sorki apnowie ale w porównaniu do gumofilców każde obówie jest wspaniałe a takie klapki to już naprawde super, wiem wiem najbespieczniejsze glany, ale problem ze sznurowaniem a w takie gumoflice można szybko wskoczyć, problem w tym że już do gumofilca różne rzeczy mi wpadły a raz czerwony kawałeczek metalu przy spawaniu, a o zaletach przyczepności tych butów zimą można długo by się rozpisywać

#888 Share lukasz912

lukasz912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 02 maj 2009 - 13:02

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ja tam cały czas chodze w butach roboczych i bardzo je sobie chwale :) Naprawde są dobre a kosztowały chyba 75 zł ale warto :)

#889 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 12 maj 2009 - 13:59

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Wczoraj w naszej okolicy zginął młody mężczyzna - 38l. Robili silosy na kiszonkę, przewróciła się na niego betonowa płyta. Jeszcze miesiąc temu z nim rozmawiałem. Szkoda chłopaka :P :P :P

#890 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 12 maj 2009 - 15:13

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ja nie miałem większych wypadków tylko jakieś rozcięcia skręcenia i wybicia palców :P ale tata rok temu Sztilem prawie sobie palca u nogi opcioł na szczęście zdąrzyli mu przyszyć i jest wszystko oka :P .
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share rolnik9595

rolnik9595

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 111 postów

Napisany 12 maj 2009 - 20:42

Wypadki w rolnictwie i naszym domu znajomy ciął drzewo i mu piła ciachła w noge

#892 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 13 maj 2009 - 06:11

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U nas kiedys cial drzewo na pile tarczowej i ucial sobie 2 palce :P Jeden mu przyszyli a ten drugi (kciuk) ma do polowy uciety :P
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#893 Share miszion9797

miszion9797

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 maj 2009 - 17:55

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Cielesnych wypadków na szczęście niebyło. Ale ostatnio brat wracał Pronarem z pługiem i łącznik sie urwał skutkiem tego było powyginane lemiesze, wiadomo zerwany łącznik i kawałem zaoranej drogi

#894 Share marcin320

marcin320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 maj 2009 - 18:27

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Mi 2 lata temu sadzarka ucieła 2 palce, na szczęście wpore zajechałem do szpitala i jakoś mi je poskładali ale już trochę inaczej wyglądają nisz normalnie
teraz to tak uważam na maszyny bo nie chce miec tego samego co kiedyś
................................................................................

#895 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 20 maj 2009 - 12:02

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Najważniejsze przy obsłudze maszyn to wyłączanie napędu przed podejściem do maszyny. Oczywiście przylegające ubranie jest także bardzo ważne!

#896 Share blawatek98

blawatek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,motoryzacja, Zetor Team

Napisany 21 maj 2009 - 12:59

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Kolegi ojciec dostał klapą od samozbierajki
jak wyrzucaliśmy snopki ;)

Edytowany przez blawatek98, 23 październik 2014 - 20:53.

KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

#897 Share macursus12

macursus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 21 maj 2009 - 14:13

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Moj starszy tez mial wypadek pod gryficami. Jechal 60-tka z hl8011, znad przeciwka jechal ziomek samochodem a przednim jechal ktos komarkiem nieoswietlonym. ten gwaltownie odbil i walna 60-tke w tylne kolo. kolo sie urwalo a traktor sie przewrucil. w hl urwal sie zaczep i przyczepa walnela w 60-tke. ziomek z samochodu zginol na miejscu. ojciec przezyl ale doznal powarznych uszkoden. teraz jest wszystko dobrze.

#898 Share rolnik9595

rolnik9595

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 111 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 21:26

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj kolega spadł z przyczepy i połamał sobie żebra.
A jeszcze dawniej zdarzyl sie taki wypadek: moj wojek szczepiał 2 przyczepy z babcia i to szopy jest taki prog i musal sie rozhustac i jak sie rozhustal to scisło babcie miedzy dwoma przyczepami, naszczescie nic poważniejszego sie nie stało.

#899 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 02 czerwiec 2009 - 08:23

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Niestety rolnictwo to bardzo niebezpieczna dziedzina życia. Dlatego trzeba uważać przy pracy i koniecznie mieć trzeźwy umysł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 02 czerwiec 2009 - 22:24

Wypadki w rolnictwie i naszym domu pare lat temu mój kuzyn (wtedy jakieś 12 lat miał) spadł ze schodka w c-385 ehh ja z bratem orałem on siedział na schodku i naraz patrze nie ma go ehh a ten już leży z tyłu tylko mu noge było widać... nie wiem jak to możliwe ale nic mu sie nie stało :P ale i tak w szpitalu wylądował ehh a ja jakieś 3 miesiące miałem zakaz do ciagnika itp wsiadać :P