Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1348 odpowiedzi na ten temat

#841 Share paulus841

paulus841

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 16 luty 2009 - 16:54

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ja miesiąc temu spadłem z drabiny. z 2metrów na beton. Przykra sprawa bo na beton i mam złamane 2 nogi. Jedna w kostce (mniej powazne) druga sropa i tu już jest lipa bo operacyjnie mi to nastawiali. I juz czytałem na AF ludzie myślą o bezpieczeństwie po fakcie a to jest zgubne. Jeden plus to że teraz mam czas żeby pobuszować po AF. Pozdro wszystkich....
Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 16:24
  •  

#842 Share kamiljd

kamiljd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:INTERESUJE SIĘ ROLNICTWEM&MODELAMI BRUDER

Napisany 16 luty 2009 - 18:28

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dobra dobra :):):)
ZAPRASZAM DO MNIE :P

#843 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 22 luty 2009 - 11:43

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Jestem ciekaw jaka była przyczyna Twojego upadku paulus841.
Z mojego doświadczenia jest ich kilka:
- połamał się szczebel i w dół,
- drabina była za krótka i trzeba było kombinować i buch!
- wchodziłeś nie trzymając się dwoma rękoma,
- obuwie zamiast butów to klapki, kapcie albo coś takiego.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share rolas13

rolas13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 27 luty 2009 - 15:47

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Mój klega napił się anty wylegacza i niestetnie przezyl ):

#845 Share michas1934

michas1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 27 luty 2009 - 19:30

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U moje sąsiada gośc balotował słome i mu sie pobieracz zapchał a jezdził zetorem 7211 wiec właczył hamulec wom i pochwili sie zalaczył i gościawciągło do srodka zgon na miejscu
Gosć balotował nie daleko domu wiec zona wysłała dwójke dzieci z obiadem do ojca na pole ,ojciec kazał iść dzieciom do domua one go nieposłuchały i schowały sie w słomie i je zbalotował gdyzobaczył krew na balocie i ze tojego dzieci wzioł sznurek i sie powiesił a zonie wysiadła psycha
A inny przypadek facet podniósł komore balociarki i mu rece obcieło

#846 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 luty 2009 - 19:40

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Tragedia. A jeszcze większą tragedią było samobójstwo prawdopodobnie żywiciela rodziny.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#847 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 22:31

Gosć balotował nie daleko domu wiec zona wysłała dwójke dzieci z obiadem do ojca na pole ,ojciec kazał iść dzieciom do domua one go nieposłuchały i schowały sie w słomie i je zbalotował gdyzobaczył krew na balocie i ze tojego dzieci wzioł sznurek i sie powiesił a zonie wysiadła psycha

słyszałem o tym cos i ponoc matka tych dzieci i zona tego kolesia utopila sie w stawie.

mojego kumpla dziadek dostal zawalu na kombajnie i przelecial przez kierownice i wpadl w heder wiadomo co sie stalo ..

ja kiedts spadlem z przyczepmy ze snopkami schodzilem i mi snopek wylecial a ja razem z nim na dol jakies 3m na plecy spadlem ale zlapalem oddech i bylo dobrze

raz bym zabil kuzyna :) bo myslalem ze nie ma pradu a oni tylko an chwile wylaczyli i zaraz byl a on poszedl grzebac przy sile 320V czy cos kolo tego.. dobrze ze go nie trafilo ..

kzuyn mi mowil ze jak mial praktyki to kolesiowi na maszynie jakies 3 palce ucielo i kazdy polecial w iina strone warsztatu ale chyab udalo mu sie je przyszyc

#848 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 08:38

Wypadki w rolnictwie i naszym domu My mamy pole na takiej górze koło ulicy i kiedyś chyba 3 lata temu pojechaliśmy zbierać tym zestawem trawę na kiszonkę, i załadowaliśmy pół przyczepy trawy żeby podjechać i jechaliśmy i w połowie góry ciągnik staną przód zaczął skakać zaczęło cofać do tyłu, mojego taty znajomy kierował puszczał lekko sprzęgło żeby ruszyć i przód podskoczył a ciągnik stanął pionowo pod górą. Obyło się na tym że okładziny na tarczy sprzęgłowej były powyrywane i dobrze że ciągnika nie przepołowiliśmy jak go stawialiśmy... a z ulicy było tylko widać przód ciągnika jak wisi w górze
I tak zdarzyło się 2 razy <_<

#849 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 21:40

Wypadki w rolnictwie i naszym domu http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

Coś z pokroju 'wypadków w rolnictwie'. Tym razem podróżnik zwinał 60tke, i podróżował w celu zdobycia alko. Hardcorowiec :) Szkoda Ursusika :)
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#850 Share zetorek12

zetorek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 22:20

Wypadki w rolnictwie i naszym domu nie wiem czy ten temat tu może być ale wydaje mi się jak najbardziej jak dziś pamiętam 28.09.2008 r o godzinie 19:00 na moich oczach zginęła czwórka motocyklistów 1 km o tego miejsca w którym stałem z kolegami :) [*][*][*][*]

http://www.straz.kepno.com.pl/?a=387
ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share Ginter

Ginter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 20:52

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U mnie wczoraj wydarzyło sie takie coś http://www.24opole.p..._pożaru_budynku :lol:

#852 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 20:56

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U ciebie w gospodarstwie ?Jak to się stało ? co było przyczyna ? co teraz się dzieje z krowami ? nie chciałbym czegoś takiego przeżyć.... współczuje
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#853 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 21:02

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dołączam się do poprzednika, naprawde współczuje :lol: Podpalenie czy coś ??

#854 Share Ginter

Ginter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 21:13

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Tak to wydarzyło sie u mnie.A wiec tak około godziny 14.30 mama jadła obiad no i patrzy a tam na na podwórku nic nie widać kupa dymu i smród no i tylko wzieła rower i do pobliskiego sąsiada który jest w osp no i jeszcze siostra była w domu to też zadzwoniła po straż no i za około 15 min było juz około 5 wozów a poźniej dojeżdżały następne.Najgorsze to że gdy sie juz paliło krowy były powiązane w oborze i dopiero strażacy je pospuszczali z łańcuchów.Krowy noc spędziły na podwórku oddalonym około 500 m od tej obory.Dzisiaj gdy jusz wszystko ugasili wysprzątalismy ja całą na dole bo było około 10 cm wody i spowrotem krowy trafiły na swoje stanowiska.Przyczyną prawdobodobnie było samozapłon kupeczki trawy lub zielska które mogło być w słomie.

#855 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 16:55

Wypadki w rolnictwie i naszym domu To nie ciekawie, a dach został ?? Będziesz robił remont, czy budujesz nową ??

EDIT: http://www.poranny.p...YSTOK/672960911 przeglądając neta natknąłem się na takie coś, miałem równą polewe z tego artykułu, normalnie jak bym był u siebie na wsi :) Jednak ludzie wszędzie są tacy sami :) Ja mam też 15 lat, w listopadzie skończę 16 to sobie prawko zrobię, a tu wielkie halo, że chłopak sobie kosi kombajnem :) Na mnie to już zasadzki normalnie robią policaje, bo wiara wie, że mają czas tylko do listopada, bo później to mogą mnie w cztery litery pocałować :) I najlepsze jest to że tak samo jak u niego wszyscy uważają, że jak szalony jeżdżę po drogach :) Choć nie wiem jakim cudem, bo MF 255 to więcej jak 35 km/h nie wyciągnę :) Ale to wszystko z zazdrości, a ludzie się tłumaczą że chcą nie doprowadzić do wypadku :) U mnie wszystko się zaczęło jak kupiliśmy w krótkim czasie owijarkę do bel, prase rolującą i zgrabiarkę karuzelową :)

U was też są tacy ludzie, że jak kto ma więcej, to zaraz szukać jakiś uchybień i na policje ??

#856 Share Ginter

Ginter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 19:13

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dach czyli ta blache trzeba będzie dac nową na wiosne a konstrukcje bo tam jest drewniana też trzeba będzie dac nową bo jest taka opalona.Nie nie będe budował nowej bo nie dostane pozwolenia na nową a w tej tylko ten dach i pokrycie i bedzie dobrze :) A co do sąsiadów to mam takich życzliwych że miałem sprawe w sądzie za jazde traktorem bez prawka :) :)

#857 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 19:23

Wypadki w rolnictwie i naszym domu współczuje ci........ :) , dobrze ze bydłu nic się nie stało.

#858 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 19:32

EDIT: http://www.poranny.p...YSTOK/672960911 przeglądając neta natknąłem się na takie coś, miałem równą polewe z tego artykułu, normalnie jak bym był u siebie na wsi :) Jednak ludzie wszędzie są tacy sami :)

Dziekiak z mojej gminy. Zwykła ludzka zawiść przemawia przez tą sąsiadkę.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#859 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 07:42

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Oglądałem twoje fotki, i pisałeś że nie możesz wybudować obory, ponieważ sąsiedzi ci zabraniają, teraz masz podkładkę, zgłoś, że obora ci się sypie, nie masz gdzie krów wpędzić, i znikną twoje dochody z gospodarstwa rolnego, jeżeli nie wybudujesz nowej. Ja na twoim miejscu jak bym miał taką okazję, to bym coś takiego zrobił, ale wcześniej to dobrze obgadał z radcą prawnym Na moje to jak zaczniesz robić coś z dachem to sąsiedzi nie pozwolą ci dalej budować nowej obory, wykorzystaj tą przykrą sytuacje, a mogę ci zaświadczyć że każdy ci wystawi pozwolenie na budowę, jak zaczniesz straszyć władzą wyższą, a że jest to twój główny dochód z gospodarstwa nikt się nie podłoży pod to aby twoja rodzina nie miała dochodów, bo to by ciągnęło za sobą kary dla tych którzy ci tego pozwolenia nie wydali Na moje to trzeba szukać dobrego wyjścia z nędznej sytuacji, a to chyba będzie najlepsze, bo sam nie dawno zastanawiałem się czy nie kłaść nowego poszycia na dach, i zrezygnowaliśmy, bo raz że w oborze nie mogę nic praktycznie zrobić, bo wywalać obornik to tylko weidemann-em, a zadawać paszę ręcznie, to po co w to inwestować ?? Praktycznie obora ogranicza większy rozwój gospodarstwa, w tej chwili mam tylko 12 krów, bo na tyle pozwala pomieszczenie, a z moimi ha mógł bym spokojnie wykarmić 30 - 40 a nawet 50 krów, w tej chwili to wykorzystujemy na minimum nasze ha, i tak zostaje duuuużo pokarmu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 27 marzec 2009 - 10:31

Wypadki w rolnictwie i naszym domu W okolicach Łomży w poniedziałek 23 marca 51 letni rolnik kierujący ciągnikiem C-360 z przyczepką jednoosiową zjechał do rowu w wyniku czego ciągnik się wywrócił a kierujący zginął w wyniku przygniecenia. W tym roku to pierwsza ofiara w rolnictwie na terenie Podlasia.