Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1346 odpowiedzi na ten temat

#821 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 17 grudzień 2008 - 07:20

Wypadki w rolnictwie i naszym domu I to jest doskonały przykład na to że dzieci są nieobliczalne i mogą wymyślić wszystko!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 20:53
  •  

#822 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 08:44

Wypadki w rolnictwie i naszym domu wymyślić to może nie bardzo one (dzieci) po prostu naśladuja rodziców ,musiały być małe by nie zrozumieć co się stało . Tagże trzeba uważać co się robi-nie dawać złych przykładów.

#823 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 21:51

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Niestety dzieci dość długo naśladują rodziców i niestety bardzo często uczą się an złych przykładach, które później powielają w swoim życiu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#824 Share zetorek12

zetorek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 13:21

Wypadki w rolnictwie i naszym domu A u mnie w sąsdniej wsi jednego chłopa wciągnoł WOM i zginoł ;) a drugiego zczoł wciągać wom ale syn był na tyle mądry że wyłączyl ciągnik pierzył
ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

#825 Share m44w

m44w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 13:33

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U mnie na wsi w tym roku jak nadszedł sezon koszenia traw to jeden gościu sprawdzał kosiarkę i włączył ją i podszedł zobaczyć jak chodzi bo coś sie tukło nachylił się i klękną a kosiarka ucięła mu nogę w kolanie. Dziś już nie ma nogi i musiał zlikwidować gospodarstwo i sprzedać 25 krów dojnych wraz ze sprzętem.

#826 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 00:30

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Kiedyś jak mój starszy brat był mały(starzy mi opowiadali),to go krowa wzieła na rogi,podrzuciła do góry i jeszcze raz odbiła i spadł na ziemie.
Chyba sobie obojczyk złamał i jakieś rany miał.

A kolesia w okolicy bera wciągła,a drugiego prasa kostka,w podbierakach grzebali a traktor chodził.

#827 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 30 grudzień 2008 - 08:36

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dokladnie 16 wrzesnia tego roku kolegi ojciec oral taki ugor u siebie kolo lasu chyba bylo tego 0,2 hektara, owe pole przegradzala skarpa no to on na nia prosto najezdzal i udawalo sie wjechac tak bylo kilka razy , ja sialem obok jego na gorze nawozy z ojcem ktory kultywatorowal pod przenzyto odrazu, no idalej najezdaal ten facen na ta skarpe i w pewnym moncie C 330, zaczal isc w bok na szczycie skarpy a to ciagnik bez kabiny i blotnikow byl i wciagnelo mu kolo prawa noge, i zatanczyl na skarpie i ciagnik nakryl sie kolami a on pod nim, my bylismy ciapolotem z turem akurat no i z byka w kolo udalo sie nam z ojcem podniesc troche tyl jego ciapka aby go wyjac, wyjelismy go ,facet zmarl po 30 minutach dopuki dojechalo pogotowie. Ajak go wyjelismy to facet siedzial z nami gadal paierosa zapalil, ja to w szoku bylem.Potem lekaz co go badal to nasz znajomy mowi ze on mial polamany kregoslup, przebite jdno, a drugie odbite pluco, polamane nogi A moze nieuwierzycie ale jak go wyjelismy to on wstal i chodzil , mnie to jeszcze dziwi. I tak to juz jest w rolnictwie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#828 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 08:27

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Tylko kabina gwarantuje bezpieczeństwo kierującemu ciągnikiem przeżycie w dobrym stanie takie wypadki!

#829 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 06 styczeń 2009 - 09:05

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U mnie wszystkie ciagniki sa z kabina a ze on nie mial to co zrobisz wszyscy mu mowili ale on wiedzial swoje.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#830 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 09:14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu nie przekonasz tak jak mój sąsiad zawsze siadał na zaczep przyczepy między ciągnikiem a przyczepą jak ktoś jechał ciągnikiem, ja mu na to nie pozwalałem to się zły robił ale dalej jeździ na zaczepie pomimo że 20 lat temu zleciał i przyczepa pzrejechała mu po nogach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share imi

imi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 11:41

Wypadki w rolnictwie i naszym domu jak miałem 15 lat zmienialiśmy z sąsiadem cynki przy bronach. no i jeden z cynków pęk przy dokręcaniui dostałem z nakretki i kawałka cynka w twarz raczej w ust. no i wyplułem trzy zęby i chciałem dalej robić. ale koleś do mnie chyba ci krew leci. a ja do niego a jo. i poszedłem do domu do lustra i się uśmiechnełem. i patrze brakują mi 3 zeby i wtedy się zaczeła jazda. na pogotowiu założyli mi 7szwów no i się okazalo ze zeby są ułamane równo z dziąsłem. a co najgorsze to jedna nić jężdziła mi po nerwie od zęba. ( poszła 1 jedynka i 2 dwójki dona i górna)

#832 Share jaro93

jaro93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 19:42

Wypadki w rolnictwie i naszym domu u mnie w okolicy jakieś 2 lata temu facet wyciągał kołek z ziemi i ciągnął za łańcuch (na końcu łańcucha była krowa) no i ten kołek tak wyciągnął że nie ma już swojego oka tylko sztuczne
siemka

#833 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 07 styczeń 2009 - 20:16

Wypadki w rolnictwie i naszym domu W grudniu 2002r ok. godz.czwartej nad ranem obudził domowników błysk a potem dziwne odgłosy,buczenie,migające ekrany wyłączonych tv i agd....Włączone światło raziło niczym błysk spawarki.Po kilkunastu minutach przyszło najgorsze.Przerażające wycie,ryk bydła w oborze pamiętam do dziś.Zginęły największe krowy (napięcie krokowe),potem krowy cielne które przeżyły rodziły cielęta zdychające zaraz po porodzie.Policyjne zdjęcia pokazały masakrę w oborze.Przyczyna to zerwany przewód zerowy między domem a słupem.Ale ów drut pękł tak,że owinął się wokół kabli fazowych i wprowadził napięcie na zero.Straty zamknęły się kwotą blisko70 tys.zł. Szczęście ,że nam domownikom nic się nie stało. W\w sumę wypłacił ubezpieczyciel energetyki.

Posty piszemy w pierwszym okienku....
:P
kto sieje ten zbiera....

#834 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 22:02

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Mieliście dużo szczęścia, bo takie przepięcia bywają tragiczne w skutkach również dla ludzi.

#835 Share fryzomaniak

fryzomaniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 04:16

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Często wypadki w rolnictwie są z udziałem dzieci. Czasem rodzic nie ma co zrobić z dzieckiem i zabiera je na pole. Rolnicy w Holandii znaleźli ciekawy sposób na to aby dziecko było bezpieczne podczas pracy rodzica na polu. Umieszczam link do fotografii gdyż zabezpieczenia strony nie pozwalają jej skopiować-5 fota od gury

#836 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 10:08

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Fryzomaniak ma rację właściwie dzieci nie powinny brać udziłu w pracach polowych. Ale jeżeli już wozić dzieci to w kabinie w bezpiecznym foteliku, co pokazuje zdjęcie nr 5 w galeri http://www.agrifoto....nts.php?id=1129.

#837 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 13:48

Wypadki w rolnictwie i naszym domu A jak reszta się nie mieści, to jeżdżą tak jak na szóstym zdjęciu ;P:D

#838 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 20:24

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Zabawna uwaga ale mam nadzieję że nieprawdziwa!

Parę dni temu na Podlasiu byk taki z 700 kg. poturbował poważnie 27latka. Chłopak ledwo uszedł z życiem, bo ojciec w końcu byka odgonił. Byk był trzymany luzem w kojcu i chłopak wszedł do niego dorzucić mu siana, a byk go nagle zaatakował. Dlatego byki powinny być trzymany na uwięzi lub w takich kojcach aby nie trzeba było do nich wchodzić. Dobrze też założyć kółko nosowe i mieć tak zwaną laskę do prowadzania byków.

#839 Share kamiljd

kamiljd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:INTERESUJE SIĘ ROLNICTWEM&MODELAMI BRUDER

Napisany 11 luty 2009 - 20:37

Wypadki w rolnictwie i naszym domu mi się nie zdażył
ZAPRASZAM DO MNIE :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 11 luty 2009 - 20:42

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ubezpieczona była chociaż? Daj se spokój z takim pisaniem.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html