Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1348 odpowiedzi na ten temat

#761 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 18:07

Wypadki w rolnictwie i naszym domu chlopaki jednak mieliscie racje ze koszenie kosiarka bez oslon to glupota dzis kosilem lake i wybilem szybew 3p przez kamien co wylecial z pod kosiarki ;)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 12:20
  •  

#762 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 sierpień 2008 - 18:15

Wypadki w rolnictwie i naszym domu @bartus16 miałeś szczęście jak mojego kolegi ojciec, kosił trawę i nożyk przebił blachę w kabinie od C-360!!! Dobrze, że akurat się schylił po coś, bo mogło by się inaczej skończyć...

#763 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 25 sierpień 2008 - 21:19

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Już tyle razy pisałem żeby zakładać osłony na części ruchome tj. fartuch w kosiarce! Naprawdę pomaga a głowa zostaje cała!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 22:16

Wypadki w rolnictwie i naszym domu tłumaczcie to mojemu ojcu męczyłem się tyle aby zamontoać nowe fartuch a pjciec odciął całą rame później bo kosiarka bpękala i trzeba było ją pozpawać a teraz tłumaczy że tyle ludzi nie ma to my też .... stary a głupi...

#765 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 25 sierpień 2008 - 22:55

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Identyko jak mój.Jak jechaliśmy bronować Ursusem C-385A to wyciągnął z niego gaśnicę(chyba 2 kg) i zaniósł ja do domu,bo twierdził,że na polu się nie przyda-chociaż ja mu kazałem ją wziąć...A innej gaśnicy na polu nie było.
UPARTY JAK OSIOŁ.
Nie daj Boże coś by się stało ,to zaś by wyzywał,że gaśnicy nie wziął i jeszcze ja bym dostał zjebki
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#766 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 08:24

Wypadki w rolnictwie i naszym domu jak wczoraj kosiłem to tylko słyszałem jak kamienie biły po szybie ale na szczęście nie rozbiły a miałem fartuch.

#767 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 20:56

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Niestety starszych często przekonać ale młodzi nie muszą popełniac błędów ojców. Trzeba tylko robić swoje!

#768 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 27 sierpień 2008 - 21:48

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Hmm, w okolicy 13 latek obslugiwał w tym roku całe żniwa i prasował, nawet po zarobkach. A co jak by się prasa zepsuła ?? Wtedy taki mechanik zaczyna dłubac cos śrubokrętem, bo ojciec tak robil i myśli, że cos tam mu się uda, bo usługodawca ( człowiek w wieku 20-60 lat ) patrzy, a jakby naprawił to byłby super wielkim mechnikiem.

#769 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 22:03

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Tylko jak się coś stanie to sumienie Ojca i usługobiorcy będzie miało duży problem! Nie wspomnę o konsekwencjach prawnych Policja Prokuratura i tak dalej. Kłopotów dużo a młody mechanik i tak zostanie kaleką do konca swoich dni!!!

#770 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 18:47

Wypadki w rolnictwie i naszym domu W sobotę koło Wizny 22 latek skakał na belach sianokiszonki przy ich układaniu w stertę i spadł na ziemię. Doznał pękniecia miednicy i urazu kręgosłupa. Na razie jest częściowo sparaliżowany (nogi). Po leczeniu będzie lepiej ale sprawnośc nie wróci. Dlatego trzeba uważać przy pracach na wysokości!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 20:26

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U nas rok temu dwóch mądrali jechało z ziarnem.Ciągnęli rozrzutnik a za nim wóz.Jeden z gości siedział na dyszlu od wozu i spadł.Nie wiem jak to się stało że złamał sobie tylko obojczyk,rękę i coś tam jeszcze.Grunt że żyje ale nie może zgiąć prawej ręki.
Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

#772 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 wrzesień 2008 - 21:25

Wypadki w rolnictwie i naszym domu wczoraj sąsiad odpalił niezły numer. wracał z pola z siewnikiem i tak popierniczał ze odpięła mu się śruba centralna..... dzięki czemu siewnik się przewrócił do tyłu a spólchniacze śladów wbiły mu się w sam środek kół........... obie opony rozerwane i siewnik do remontu..........

#773 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 22:48

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Zaczeły się kukurydziane żniwa na Podlasiu. Pamiętajcie że do ugniatania pryzmy należy używać ciągnika z kabiną lub ramą ochronną. I nigdy pod rzadnym pozorem nie wyskakiwac jak zacznie spadać z pryzmy!

#774 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 wrzesień 2008 - 08:16

Wypadki w rolnictwie i naszym domu moj brat cioteczny chyba z 5 lat temu we zniwa u mojego wujka chcial przeskoczyc dyszel przyczepy (na przyczepie chyba bylo z 1,5 tony zboza)lecz pech chcial ze kiedy on skoczyl to wujek ruszyl ciagnikiem . i kolo go przejechalo, pozniej przylecial chelikopter wzieli chlopaka do szpitala. chyba skonczylo sie na tym ze zmiazdzylo mu kawalek watroby,. i wszysto przez jego glupote... :lol: :D :angry:

#775 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 27 wrzesień 2008 - 12:52

Wypadki w rolnictwie i naszym domu ocho to umnie na wsi to było tak:jechał koles ciągnikiem reno 120/14 i myśli że kozak bo 130koni ma pod maską (jechał z gazem do dechy)a to zonk jechał z pługiem 5 skibowym nie obracanym i przy wjezdzie na asfalt wyżucilo go do góry ,łączniki nie zabezpieczony zawleczką tylko śróbą i sróbe zgóbił podczas orania o bolec mu wyskoczył na wyboju i ch*j pół asfaltu przeorał ( a w wiosce nie mamy go za dużo)a zorientował sie że orze dopiero jak mu ciągnik stawał bo za głęboko wchodził pług(lemiesze do wymiany oczywiscie pogiete we wszystkie strony swiata)

oczywiscie nie był trzezwy

i tak to jest po procętach :lol:

#776 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 27 wrzesień 2008 - 20:03

Wypadki w rolnictwie i naszym domu u nas sasiad wjezdzal na posesje 60tka na 5ce w zakret 90stopni. efekt? ciagnik niedal rady wejsc calkowicie w ten zakret i skasowal 4 przesla metalowe razem ze slupkami i przednia os (plaska) w ursusie a jemu sie nic niestalo bo go wyrzycilo z ciagnika.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#777 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 27 wrzesień 2008 - 20:15

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

Hmm, w okolicy 13 latek obslugiwał w tym roku całe żniwa i prasował, nawet po zarobkach. A co jak by się prasa zepsuła ?? Wtedy taki mechanik zaczyna dłubac cos śrubokrętem, bo ojciec tak robil i myśli, że cos tam mu się uda, bo usługodawca ( człowiek w wieku 20-60 lat ) patrzy, a jakby naprawił to byłby super wielkim mechnikiem.

Ja też w te żniwa dużo presowałem nawet na zarobkach, ale jak by się coś zepsuło to ja sie w to nie bawię dzwonie do wujka i przyjedzie. No chyba, że coś sypnie co wiem jak naprawić, ale wtedy to wyłanczam wałek gasze ciągnik i dopiero moge zacząć grzebać. Robie większość prac polowych jak wujek pozwoli, ale to najczęściej tylko na naszej wsi zdaża się dalej, ale mieszkamy 3km od ruchliwej drogi to nie jest tak tragicznie.

U nas to tylko dziadek ma pecha. Ale to wszystko przez to, że sam chce wszystko zrobić.
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#778 Share jony23

jony23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:sport siłownia

Napisany 27 wrzesień 2008 - 20:15

Wypadki w rolnictwie i naszym domu wczoraj sasiad kosil kuku to wziął do pomocy jakaiegos goscia zeby pomogl ugniatac to ten wywrucil c 360 ale mial fuksa bo nawet zadna szyba sie nie wybila a co ciekawe zaraz potem ktos inny wywalił na polu pełna przyczepe kuku ale to dlatego ze byla duza gora a na sam koniec z tej samej gory pociagnelo zetora 7245 z pelna przyczepa i ciagnik postawilo bokiem ale na szczescie sie nie wywrocil :lol:
Z E T O R 7 7 4 5

#779 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 15:12

Wypadki w rolnictwie i naszym domu W tegoroczne zniwa odlamek metalu z mlotka wbil mi sie w palec u reki, stalo sie to na polu kiedy prostowalem plaskownik w prasie, uderzalem jednym mlotkiem w drugi i nieszczescie gotowe :P odlamek wbil sie tak gleboko i tak felernie ze musialem miec operacje aby go wyciagnac aby nie uszkodzic sciegna i nerwu :angry: Rano okolo godz 10 mialem wyciagane cialo obce, a juz o 13.00 jezdzilem prasa....oczywiscie reka w gipsie i bandarzu :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 28 wrzesień 2008 - 15:23

Wypadki w rolnictwie i naszym domu znajomy gdy woził kukurydze john deere 6620 nie wyłaczył blokady tylnego mostu i tak jeżdził se cały dzień aż zepsuł skrzynię (a blokade w jd wciska sie w dole taki pstryczek koło hamulca i sprzęgła) naprawa wyniesie go ze 10 000 tys